top

Batohy Blue Ice

Batohy Blue Ice ® jsou vysoce kvalitní batohy z Francie. Inspirovány horolezeckými modely se vyznačují mimořádnou odolností, nízkou hmotností a vysokou funkčností.
Zobrazení Mřížka Seznam

19 výrobky

  1. -10%
    Lezecký batoh Blue Ice Octopus 45 l - blue

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

19 výrobky

Vymazat

Batohy Blue Ice - špičkové batohy pro milovníky horolezectví a parašutismu

Tato francouzská značka se specializuje na výrobu vysoce kvalitních batohů určených především pro potřeby horolezců, parašutistů a milovníků zimních horských dobrodružství. Protože jsou batohy Blue Ice určeny pro dobrodružství s velkým "p", jsou vhodné i do méně extrémních podmínek, jako jsou vícedenní treky nebo pěší túry. Typ batohu samozřejmě závisí především na dobrodružství, na které se chystáme. Stručně řečeno, pokud hledáme vyloženě trekingový model, vyplatí se věnovat pozornost pohodlnému systému nošení. Ideální je nastavitelný, který zajistí, že ani celodenní nošení těžkého batohu nebude způsobovat bolest nebo nepohodlí.

Pokud hledáme lezecký model, zaměříme se spíše na ultralehké, poměrně úzké modely. Batohy Blue Ice s lezeckým sklonem perfektně sedí na zádech a neomezují vás v pohybu při lezení. Na druhou stranu, pokud hledáme model pro skialpinismus, pomohou nám modely určené pro zimní sporty. Nespornou výhodou značky je konstrukce batohů založená na vlastních zkušenostech a zkušenostech alpských průvodců. Vybavení je propracované do nejmenších detailů a je pečlivě vytvořeno tak, aby vám zajistilo maximální pohodlí a bezpečnost.

Dámské a pánské batohy Blue Ice pro vaše pohodlí

Dělení na dámské a pánské modely je důležité zejména v případě trekingových modelů s velkou kapacitou. Toto rozlišení se přímo promítá do snadného používání a našeho pohodlí. Jádrem této kategorizace je nosný systém. Dobře padnoucí batoh je při trekingu stejně důležitý jako pohodlné boty! Pokud si tedy můžeme vybrat dámskou nebo pánskou verzi batohu, měli bychom si vybrat model podle svých potřeb! Batohy Blue Ice určené pro ženy se vyznačují řadou technologických řešení. Ihned si všimnete jiného designu bederního pásu a popruhů. Jsou dokonale odpružené. U žen se kyčelní pás pohodlně opírá o výrazně výraznější kyčelní kosti než u mužů. Nezpůsobuje oděrky ani nadměrnou kompresi. Rovnátka byla vhodně tvarována s ohledem na rozdíly ve stavbě těla žen a mužů. Batohy v dámské variantě jsou přizpůsobeny kratším postavám. Všechna tato řešení mají skutečný vliv na komfort a pohodlí při používání.

Technické batohy Blue Ice navržené pro vysokou funkčnost

Batohy Blue Ice nabízejí pohodlný přístup do hlavního prostoru často ze dvou stran. Jedná se o klasický přístup přes komín nebo velmi pohodlný boční či přední zip. Toto řešení umožňuje rychlý přístup do interiéru, aniž by bylo nutné rušit pořadí dříve uspořádaných položek. Modely s komínem nám nabízejí další možnosti přepravy. V závislosti na modelu nabízí komín až 15 litrů dodatečného objemu. Je to skvělé řešení pro expedice, dlouhé treky nebo horolezecké výpravy. Nastavitelná chlopeň umožňuje volně ji přizpůsobit výšce batohu. Některé batohy Blue Ice mají dokonce možnost odejmout klopu a snížit tak hmotnost batohu. Turistické a trekingové modely ocení přídavné popruhy a kapsy, které vám umožní umístit všechny "věci" na dosah. Díky tomu můžete sáhnout po čelovce, kapesním noži, mapě nebo brýlích, aniž byste museli batoh sundávat.

Modré horolezecké batohy Ice ideální pro vertikální dobrodružství

Modely pro horolezce, skalní i horské, se vyznačují specifickým designem. Jejich štíhlá linie a téměř asketický vzhled jsou patrné na první pohled. Minimalistické provedení má minimalizovat hmotnost batohu. Tento typ batohu je často konstruován s odnímatelným vnitřním rámem, který ještě více snižuje hmotnost. Lezecké batohy Blue Ice jsou vybaveny mnoha popruhy a poutky, které umožňují bezpečné a pohodlné připevnění vybavení, karabin, lezeckých bot, lana, skob nebo cepínu.

Pohodlí při lyžování s lyžařskými balíčky Blue Ice

Modely skitur, vyvinuté ve spolupráci s francouzskými horskými vůdci, mají stejně jako lezecké modely zcela minimalistický vzhled. Překvapí vás však jejich vysoká funkčnost. Byly upraveny pro přepravu lyží. Pásy i materiál jsou velmi pevné, takže se nemusíte bát, že by ostré hrany lyží způsobily nějaké poškození. Batohy Blue Ice mají speciální přihrádky na lavinové pomůcky ABC a také na kůže, mačky a postroje. Jejich nosný systém zajišťuje správnou polohu těžiště. To je důležité pro dobrou rovnováhu při stoupání a klesání.