top

Altra

Altra je značka, která se specializuje na výrobu běžeckých bot. Díky svému inovativnímu přístupu k výrobě běžeckých bot je velmi oblíbená mezi sportovci i amatéry. Naše nabídka zahrnuje široký výběr modelů Altra.
Zobrazení Mřížka Seznam

12 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

12 výrobky

Vymazat

Altra – zcela jiný přístup k běžeckým botám

Značku založili běžci - Brian Beckstead a Golden Harper Seznámili se na běžeckém tréninku na Orem High School ve státě Utah. Běhání je pohltilo natolik, že se stalo téměř celým jejich životem. Běhali jak v terénu, tak na běžícím pásu. Kromě neustálého tréninku pracovali také v běžeckém obchodě, takže o dostupném vybavení věděli téměř vše. Po celou dobu však hledali nová řešení a experimentovali s obuví a dalším vybavením, a právě tehdy se utvářely počátky značky Altra

Golden Harper přišel s nápadem upravit podrážku tehdy dostupných běžeckých bot. Boty zahřál v peci tak, aby se dala oddělit podrážka. Poté odstranil velkou část materiálu pod patou a boty opět slepil. Výsledek překvapil i jeho. V takto připravených botách se mu prostě běhalo pohodlněji. Boty nepřekážely a noha pracovala přirozeněji. Brzy byla založena značka Altra, která měla být založena na inovativním designu běžeckých bot. Další významnou inovací byl nápad rozšířit přední část boty. To jim umožnilo poskytnout ještě větší komfort.

Prohlédněte si jedinečná technologická řešení

Dnes značka Altra staví své produkty na několika pilířích. Každý z nich je zdokonalenou technologií, která významně ovlivňuje komfort i efektivitu provozu. První z těchto technologií je FootShape™ Jedná se o speciální tvar přední části boty, který poskytuje odpovídající prostor pro prsty. Díky přirozené poloze prstů při běhu nabízí boty vysokou úroveň pohodlí a vysokou stabilitu. Každý krok může být také vhodně dynamický. Podrážka samozřejmě také ladí s tvarem svršku. Druhou specifickou technologií Altra je Fit4Her™ To je jasný rozdíl v designu dámské běžecké obuvi.

Struktura ženského chodidla se v mnoha detailech liší od mužského chodidla. Proto, aby bylo zaručeno úplné přizpůsobení, mají dámské boty Altra mimo jiné užší patu a střed chodidla nebo zvýšený nárt. Mezi další technologie patří ZeroDrop™ a Balanced Cushioning™ Díky zachování stejné tloušťky mezipodešve pod patou i pod prsty může noha při běhu pracovat efektivněji. Využívají se všechny přirozené mechanismy chodidla. Tenká vrstva tlumení zároveň zajišťuje dostatečné tlumení nárazů na tvrdším povrchu i na delší vzdálenosti.

Změna v používání obuvi Altra samotnými uživateli

Pokud se zajímáte o outdoorové aktivity, jistě jste si všimli určitého trendu. Stále více turistů se obrací k trailové a běžecké obuvi , a to nejen pro tuto konkrétní aktivitu. Příznivci dálkových treků používají tento typ obuvi pro své účely již několik let. U výrobků Altra tomu nebylo jinak. Modely z řady Altra Lone Peak nebo Altra Olympus 4 si získaly srdce uživatelů v zámoří a získaly popularitu Stejně často byly voleny pro běhání jako pro pěší turistiku. Po nějaké době zvykání si boty s nulovým dropem a širokým toeboxem poskytují neuvěřitelné pohodlí. Kromě toho jsou vysoce ceněny i další vlastnosti těchto bot, jako je vynikající cirkulace vzduchu a trakce v proměnlivém terénu. Nezapomeňte, že boty Altra jsou velmi praktické a všestranné a můžete je používat nejen na běhání, ale také na pěší túry po kilometrech stezek!

Běžecké boty Altra si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr bot a dalšího běžeckého příslušenství značky Altra Mezi modely jsou boty pro začátečníky i zkušené běžce. Tréninkové modely vám poskytnou správné tlumení, když den co den zdoláváte desítky kilometrů. Ultralehké startovní modely pro krátké vzdálenosti zajistí, že každý váš krok bude dynamický, a umožní vám překonávat rekordy. Mezi běžeckými botami Altra najdeme oba modely z kolekce Altra Trail, perfektní do terénu, stejně jako boty určené pro překonání asfaltových cest. Sortiment značky doplňují outdoorové modely pro turistiku i lifestylová obuv, kterou můžete nosit každý den.