top

AeroPress

AeroPress je značka, díky které je příprava vysoce kvalitní kávy hračka. V přenosných kávovarech naplno vynikne aroma kávových zrn. Vyzkoušejte kompaktní kávovary AeroPress a vychutnejte si lahodnou kávu na každé cestě a každý den!
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

7 výrobky

Vymazat

AeroPress

Hledáte přístroj, který dokáže připravit kávu za 1 minutu? Rádi experimentujete s tloušťkou zrn, teplotou vody nebo délkou vaření? Oceňujete především jednoduchost a funkčnost? Kávovar AeroPress všechny tyto požadavky dokonale splňuje. Tento neobvyklý vynález přímo z USA vám umožní připravit aromatický nápoj během několika okamžiků. Velmi snadno se čistí a díky malým rozměrům si jej můžete vzít kamkoli s sebou. Vejde se vám do trekingového batohu, do příručního zavazadla v letadle nebo i do každodenní tašky. Díky mimořádně jednoduchému principu přístroje AeroPress si mohou i ti, kteří nejsou nadšenci do vaření kávy, snadno připravit chutný nápoj s plnější chutí a bez nadměrné hořkosti. S přístrojem AeroPress si můžete snadno a rychle připravit svou oblíbenou kávu kdekoli!

Stručná historie značky

Společnost založil v roce 1984 pod názvem Aerobie Alan Adler, inženýr Stanofrodské univerzity v důchodu. Člověk, který se zajímal o nová řešení, inovativní návrhy a vynálezy. Dnes je držitelem více než 40 patentů a je stále aktivní. Zpočátku se společnost zabývala výrobou sportovního vybavení, především hračky s názvem Aerobie Pro Flying ring. V roce 2004 se však Alan Adler začal zajímat o proces vaření kávy. Rozhodl se navrhnout jednoduchý přístroj, který by uvařil lahodnou kávu. AeroPress Original tak debutoval v roce 2005 a rychle se stal prodejním hitem. Stačí říci, že dnes se prodává ve více než 80 zemích světa. V roce 2017 společnost prodala Aerobie a stala se AeroPress Inc. se zaměřením na přenosné kávovary.

Jak funguje přístroj pro přípravu kávy AeroPress?

Příprava kávy v přístroji americké značky je velmi jednoduchá. Celý proces se skládá ze tří kroků. Nejprve do něj nasypete kávu a zalijete ji vodou. Za druhé kávu lehce zamícháte a počkáte 10-30 sekund, než se začne vařit. Za třetí se nápoj protlačí přes filtr lehkým stlačením pístu AeroPress. To je vše a káva je připravena k pití! Vyplatí se poslouchat rady zkušených uživatelů. Nejlepší je tlačit na píst mírnou silou a rychlostí. Příliš rychlé protlačování kávy může ucpat filtr a ztížit celou operaci. Káva by měla být řádně namletá. Pokud voda protéká kávou příliš rychle, jsou zrna pravděpodobně příliš špatně namletá. Je také třeba vědět, že neexistuje jediný dokonalý způsob přípravy kávy v přístroji AeroPress. Nejlepší je spolehnout se na vlastní chuť a vařit kávu tak, aby vám chutnala co nejlépe. Jednou z hlavních výhod těchto přenosných kávovarů je, že můžeme do sytosti experimentovat s různými způsoby přípravy kávy.

Originální výrobky AeroPress si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

Naše nabídka zahrnuje přenosné kávovary Aeropress, takže si můžete připravit aromatickou kávu kdekoli na světě. Skvěle doplní vaši výbavu během rodinné dovolené v kempu, letního výletu do skal nebo delší trekingové výpravy. Kompaktní rozměry, nízká hmotnost a především vysoká kvalita kávy jsou největšími výhodami pro všechny milovníky aromatického nápoje. Americká značka AeroPress bezpochyby způsobila revoluci na trhu turistických kávovarů, ale její přístroje se stejně snadno používají i v každodenním provozu, v kancelářích, doma nebo všude tam, kde nemáme snadný přístup ke kávovaru.