top

ABS

ABS je značka specializující se na navrhování a výrobu lavinového vybavení. V její nabídce jsou batohy s nafouknutými polštáři pro případ nouze, ale i základní lavinové vybavení, jako jsou lopaty nebo lavinové sondy. Podívejte se na výrobky ABS té nejvyšší kvality!
12
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

12 položek

na stránce
 1. -5%
  Držák na přilbu ABS Helmnet Pro - slate

  wish list

 2. -8%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 30L - slate

  wish list

 3. -8%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 30L - dusk

  wish list

 4. -3%
  Kazeta s aktivační rukojetí ABS - carbon

  wish list

 5. -3%
  Kazeta s aktivační rukojetí ABS - steel

  wish list

 6. -20%
  Skialpovy batoh ABS A.Cross+ - wine

  wish list

 7. -20%
  Skialpovy batoh ABS A.Cross+ - dusk

  wish list

 8. -14%
  Lavinový batoh ABS s.CAPE+ ZipOn 30-34L - black

  wish list

 9. -8%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 40L - dusk

  wish list

 10. -8%
  Lavinový batoh ABS A.Light Tour 40L - slate

  wish list

 11. -16%
  Lavinový batoh ABS A.Light Free - slate

  wish list

 12. -16%
  Lavinový batoh ABS A.Light Free - dusk

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

12 položek

na stránce

Spolehlivé lavinové vybavení ABS

Značka ABS pochází z Mnichova a úzce se specializuje na výrobu vysoce kvalitního lavinového vybavení. Společnost je považována za výrobce prvního lavinového batohu, který vyvinula již v roce 1985. Od té doby neustále vyvíjí nové technologie v oblasti lavinové bezpečnosti a její inovativní výrobky oceňují jak amatéři, tak profesionálové. V roce 2020 si značka ABS stanovila zcela nový cíl - poskytnout všem lyžařským nadšencům komplexní lavinové vybavení. Do kolekce tak kromě batohů přibyly také základní lavinové sety, které poskytují ucelenější nabídku pro všechny milovníky skialpinismu a freeride lyžování.

Jak značka ABS navrhla první lavinový batoh?

Vše začalo v 70. letech 20. století, kdy si bavorský lesník Josef Hohenester všiml, že když snese ulovenou zvěř z hor a drží ji na ramenou, mnohem lépe se udrží na sněhu, když klouže po strmých svazích. Brzy byly provedeny testy s velkými nádržemi a balóny, které potvrdily jeho pozorování. V 80. letech 20. století získal práva na toto řešení lyžařský nadšenec a podnikatel Peter Aschauer, který si jej nechal patentovat a založil značku ABS® (Avalanche Balloon Secutem).

První batoh ABS měl premiéru na veletrhu ISPO v roce 1985. V následujících letech byl systém dále rozvíjen a jeho detaily byly upřesňovány. Byly vyvinuty modely se dvěma airbagy namísto jednoho, což zvýšilo nosnost systému. Airbagy byly vyrobeny z lepšího materiálu, byly odolnější a lehčí, takže se daly snáze složit. Byly také vyvinuty systémy umožňující připojit k airbagu různé batohy. Značka také představila ultralehké uhlíkové kartuše na stlačený plyn. Do batohů byly přidány přídavné chrániče zad a dálkové spouštění airbagů. V současné době je ABS jedním ze světových lídrů ve výrobě lavinových systémů pro batohy. Spolupracuje s mnoha předními horskými značkami a poskytuje jim špičkovou lavinovou ochranu.

Produkty značky ABS si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme širokou škálu lavinových produktů ABS, které zvyšují bezpečnost při skialpinismu, freeridu a dalších zimních horských výpravách. Propracovaná, moderní řešení se vyznačují vysokou spolehlivostí a snadným používáním. V nabídce jsou jak pokročilé lavinové batohy s airbagy, tak prvky lavinového setu, jako jsou lopaty nebo sondy. To vše pro další zvýšení naší bezpečnosti při zimních aktivitách v horském terénu. Výrobky se systémem airbag ABS navíc najdete v mnoha modelech předních horských značek, které toto osvědčené řešení vyvíjejí již řadu let.