top

Plum

Plum je značka specializující se na výrobu moderních skitourových vázání. Mezi modely najdete ultralehká vázání pro závodní lyžaře, všestranná turistická vázání a pevnější freeridová vázání. Prohlédněte si odlehčená vázání francouzské značky Plum!
Zobrazení Mřížka Seznam

10 výrobky

 1. -11%
  Skialpová vázání Plum Summit 12 Stopper

  wish list

 2. -10%
  Skialpová vázání Plum Summit 7 Stopper

  wish list

 3. -10%
  Skialpová vázání Plum Guide 12 - black

  wish list

 4. -10%
  Skialpová vázání Plum Guide 12 - grey

  wish list

 5. -10%
  Skialpová vázání Plum Guide 7 - purple

  wish list

 6. -10%
  Brzdy pro vázání Plum Stopper Pika

  wish list

 7. -10%
  Skialpová vázání Plum Pika - navy

  wish list

 8. -10%
  Skialpová vázání Plum Oazo 8 - orange

  wish list

 9. -10%
  Skialpová vázání Plum Oazo 6 - blue

  wish list

 10. -10%
  Skialpová vázání Plum Oazo 4 - yellow

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

10 výrobky

Vymazat

Plum – skialpové vybavení vyrobené v srdci Alp

Tato velmi mladá značka si rychle získává oblibu mezi nadšenci skitouringu. Specializuje se na výrobu vysoce kvalitních vázání na skialpové lyže. Rozsáhlé zkušenosti s výrobou přesných součástí umožňují realizovat mimořádně moderní řešení s velmi nízkou hmotností. Dokonale propracované konstrukce a použití vysoce kvalitních materiálů se promítají do řešení, která mohou směle konkurovat nejznámějším značkám. Produkty značky Plum jsou volbou skialpinistů a freeride lyžařů všech úrovní. Nabídka společnosti zahrnuje jak ultralehké modely pro závodníky, všestranné skitouringové vázání pro začínající lyžaře, tak i pevnější konstrukce, které se skvěle hodí pro náročné sjezdy v těžkém terénu.

Historie značky Plum

Ačkoli značka Plum byla oficiálně založena teprve v roce 2008, její historie je mnohem delší a sahá až do 30. let 20. století. Tehdy se v rodině Felisazových objevila fascinace horami a výstupy na alpské vrcholy. V roce 1968 založil Henri Felisaz soustružnickou dílnu. V roce 1994 převzal vedení dílny jeho syn Albert a rozšířil ji. Mezi výrobky patřily součástky pro motocykly, komponenty pro švýcarské hodinky a nakonec také lyžařské vázání. V roce 2005 vznikl první model skialpového vázání. Použitá řešení umožnila zachovat co nejnižší hmotnost. V roce 2007 vzniklo ještě lehčí vázání pro všechny, kteří chtějí na lyžích rychle zdolávat vrcholy. Jejich popularita nakonec přesvědčila společnost o správnosti jejího směřování a bylo rozhodnuto zaměřit se na výrobu vázání. Tak se v roce 2008 zrodila značka PLUM Krátce poté byla kolekce doplněna o vázání pro freetouring. Značka také uvedla na trh první lehké vázání vyrobené 100% ve Francii. Díky rostoucí oblibě mohla značka neustále rozšiřovat svůj sortiment. Objevují se modely z řady Guide a také ultralehké vázání Plum Yak. V roce 2014 vstupuje společnost také na trh se splitboardovým vázáním. Značka nyní nabízí kompletní sortiment vázání, ať už se jedná o ultralehká vázání pro závody, skitouringové výlety nebo freeride. Vzhledem k dynamickému růstu značky není jasné, jaká bude její budoucnost.

Výrobky francouzské značky si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr produktů značky Plum Vysoká kvalita, nízká hmotnost a moderní design z ní činí vynikající alternativu k mnoha jiným zavedeným značkám. Mezi dostupnými modely jsou ultralehká vázání pro závody a extrémní výzvy, univerzální skialpinistická vázání i výkonnější freeridové modely. To znamená, že začátečníci i zkušení skialpinisté mohou najít to správné vázání pro své potřeby. A samozřejmě nezapomínáme ani na příslušenství pro vázání Plum, díky kterému je jejich používání ještě pohodlnější a bezpečnější.