top

Péřové bundy The North Face

Péřové bundy THE NORTH FACE® jsou ideální volbou pro náročnou a/nebo aktivní zimu. Ať už se vydáváte na skialp, lezeckou túru nebo se procházíte po lesní cestě, péřové bundy THE NORTH FACE® vás zahřejí v různých situacích. Podívejte se, která péřová bunda The North Face je pro vás ideální!
Zobrazení Mřížka Seznam

90 výrobky

na stránce
  1. -41%
    Zimní bunda The North Face McMurdo 2 - harbor blue

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

90 výrobky

na stránce
Vymazat

North Face péřové bundy - základ do hor!

Ať už jsou vaše outdoorové aktivity čistě rekreační, nebo jsou příležitostí ke zdokonalení vašich pokročilých dovedností, lehká a pohodlná ochrana před chladem je nezbytná. Puchová bunda The North Face je bezpochyby jednou z nejcennějších položek vašeho horského šatníku. Ať už tenká nebo tlustá, péřová bunda je jedním z nejdůležitějších kusů oblečení pro každou výpravu v zimních měsících. Americká značka The North Face vyvíjí péřové bundy s ohledem na všestranné využití. Zákazníkům nabízí několik kolekcí určených pro různé činnosti a seskupení modelů pro konkrétní účely. Její široká nabídka zahrnuje výrobky pro baťůžkáře, horolezce, kteří hledají silnou péřovou základní vrstvu, freeridery nebo skialpinisty, kteří používají tenčí péřové bundy pod skořepinou pro sjezdové lyžování. Není pochyb o tom, že v nabídce TNF najdete péřové bundy, které budou vyhovovat vašim preferencím.

Svetry pod GORE-TEX

Základem vrstveného turistického oblečení je obvykle špičková nepromokavá bunda. V teplejších ročních obdobích si ji oblékáte, když prší, v chladnějších ročních obdobích se chcete chránit také před pronikavým chladem a větrem, který proniká méně vzduchotěsnými bundami. V chladném počasí rychle vyvstane otázka, co dát pod membránu, aby se zlepšila její tepelná izolace. Co tedy dát pod GORE-TEX? Nejčastěji se doporučují péřové svetry nebo syntetické bundy s výplní podobnou prachovému peří. Důležité je, aby nebyl příliš silný! Zateplená péřová bunda The North Face je nezbytnou součástí šatníku každého, kdo v zimní části roku nechce zažít nepříjemný chlad. Pokud však jde o nasazení membrány, je třeba mít na paměti, že... může se rychle zahřát. Bunda (chráněná před větrem membránou) nemusí být příliš vycpaná! K zajištění správné tělesné teploty stačí dobře padnoucí izolační vrstva. Pokud se pohybujete dynamicky do kopce, rychle se ukáže, že problémem může být přebytečné teplo a pot, který přirozeným pádem neuniká tak rychle. Právě pro takové - typicky trekingové, turistické nebo parašutistické - výzvy byly vytvořeny svetry / tenčí péřové bundy The North Face, stejně jako syntetické péřové bundy z kolekcí Ventrix nebo Thermoball Nezapomeňte, že méně neznamená vždy hůře, a že syntetické péřové bundy mohou fungovat lépe než přírodní (za předpokladu, že výrobce vědomě zvolil kvalitní izolační materiál a analyzoval nejen cenu za metr nebo kilogram, ale především tepelně izolační vlastnosti, prodyšnost a trvanlivost. Výběrem syntetických péřových bund / svetrů TNF si můžete být jisti, že se jedná o promyšlené a osvědčené výrobky.

Výběr péřových bund The North Face

Pokud vaši pozornost upoutaly péřové bundy The North Face, můžete si vybrat jeden z modelů podle typu a odolnosti výplně. Z hlediska izolace je základní dělení na syntetické a přírodní. Bundy z přírodního husího peří The North Face jsou ultralehké a skvěle hřejí, ale modely se syntetickou izolací se jejich schopnostem stále více vyrovnají. V závislosti na účelu se při výběru bundy s prachovým peřím vyplatí věnovat pozornost i dalším vlastnostem, jako je tloušťka, počet kapes, přítomnost kapuce, šířka komor (která má kromě funkčního významu i význam vizuální). Pokud chcete, aby vás péřová bunda The North Face kromě tepla ochránila i před mrholením, hledejte modely vybavené membránou (bundy z méně technických kolekcí ji obvykle nemají). Speciálně strukturovaný materiál zabrání pronikání vlhkosti dovnitř. Díky tomu můžete v různých situacích udržovat příjemné klima vedle pokožky.

Puchové bundy TNF pro muže a ženy

O výběru bundy rozhodují nejen její vlastnosti, ale také vizuální aspekty. Často jsou to právě tyto aspekty, které nakonec rozhodnou o tom, která varianta z modelů s podobnými technickými parametry se stane naším majetkem. Puchové bundy The North Face jsou navrženy tak, aby zaujaly nejnovějšími technickými řešeními, ale také aby byly nápadné. Tyto bundy, které jsou určeny ženám, mají často jiné barvy než stejné modely v pánské verzi a navíc i dámský střih. Pokud jde o barvy, není neobvyklé, že uživatelé mají na výběr z mnoha možností. Dokonalé přizpůsobení potřebám a preferencím doplňuje možnost úpravy střihu. Nejčastěji se jedná o úpravy na límci, kapuci, spodním okraji a manžetách. Díky těmto detailům vám péřová bunda The North Face padne jako ulitá. Střih je navržen tak, aby neomezoval rozsah pohybu a umožňoval dostatek volnosti, ale tyto další možnosti střihu k tomu přispívají.

A každý den?

Je zřejmé, že při aktivitě potřebujeme jinou ochranu než v běžném životě. Může jít o množství nebo kvalitu prachového peří, ale také o detaily střihu, které v terénu rozhodují o dokonalém padnutí v akci. V každodenním životě... Ačkoli pro městské použití se hodí prakticky jakákoli péřová bunda The North Face, nezapomeňte, že nutně nepotřebujete 800 cuin husího peří, kapuci přizpůsobenou helmě atd. Zvažte modely, které jsou méně technické a často mají lepší poměr ceny a výkonu.