top

Odlo

Odlo je značka s norskými kořeny, která se specializuje na navrhování a výrobu sportovního oblečení nejvyšší třídy. Její nabídka zahrnuje termoaktivní prádlo a další oblečení pro milovníky trekingu, běhu, cyklistiky a lyžování.
1
produkt
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
  1. -38%
    Trička Odlo Concord - grey
    Trička Odlo Concord - grey
    972 Kč 1 569 Kč

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce

Odlo je výjimečné sportovní oblečení

Společnost, která byla založena před více než 70 lety, se pyšní nejvyšší kvalitou vyráběného oblečení. Veškeré oblečení je navrženo tak, aby fungovalo i v těch nejnáročnějších povětrnostních podmínkách, které jsou při outdoorových aktivitách velmi časté. Byla to právě značka Odlo, která zahájila trend termoprádla jako nepostradatelné první vrstvy každého sportovního oblečení. Dnes výrobce úspěšně kombinuje norské tradice se švýcarským technologickým know-how a zůstává jednou z předních značek ve světě technického a sportovního spodního prádla. Jak je možné tolik let neustále udávat nové trendy a nabízet aktivním lidem věci ještě lépe vyhovující jejich potřebám? Je to jednoduché. Všichni lidé, kteří tvoří značku Odlo, to dělají z vášně. Není nic lepšího než návrháři, kteří se sami věnují mnoha sportům, takže vědí, jak nejlépe dosáhnout ergonomického a vysoce funkčního oblečení. Ať už jde o tričko, mikinu nebo legíny, jejich vášní je, abyste se cítili pohodlně.

Historie značky Odlo

Značka byla založena v Oslu v roce 1946. Její zakladatel Odd Roar Lofterod Senior se řídil heslem „být vždy o krok napřed”. Díky jeho vynalézavosti a inovativním nápadům se společnost Odlo stala jedním z předních výrobců spodního a sportovního prádla. Skutečným průlomem pro společnost bylo, když Odd Roar vyrobil pro svého syna, který se věnoval rychlobruslení, oblek ze syntetických vláken Helanca. Poskytoval vynikající tepelnou izolaci a skvělý výkon. Brzy chtěl podobné oblečení vlastnit každý. V roce 1963 se součástí oficiálního sortimentu společnosti stalo oblečení pro rychlobruslaře a běžce na lyžích. O necelých deset let později je na olympijských hrách v Sapporu nosilo 22 národních týmů. V roce 1973 byla na trh uvedena řada Odlo Termic - první termoprádlo vyrobené výhradně ze syntetických vláken.

V roce 1979 společnost převzal Odd Roar Junior, který o sedm let později přesunul její sídlo z Norska do Švýcarska. Zde se začalo vyrábět oblečení na principu tří vrstev, které aktivní lidé používají dodnes. V roce 1994 byla sportovní kolekce doplněna o řadu outdoorového oblečení a také o běžecké oblečení. Každá z nich zahrnovala sadu oděvů od první vrstvy až po vnější vrstvu, čímž vznikl kompletní oděvní systém, který poskytoval vynikající výkon. V roce 2002 se začala vyrábět revoluční technologie Effect by Odlo. Jednalo se o systém, který zabraňoval rychlé tvorbě zápachu. Řešení na bázi iontů stříbra umožnilo používat spodní prádlo ještě déle při mnoha sportovních aktivitách. V roce 2011 byla rozšířena nabídka značky o cyklistické oblečení. V následujících letech se značka zaměřila na ochranu životního prostředí. Výsledkem je první kolekce spodního prádla vyrobená výhradně z recyklovaných vláken. Kolekce zahrnuje také zcela přepracované lyžařské a skialpinistické oblečení. Navzdory této dlouhé historii značka Odlo nepolevuje a neustále přináší na trh novinky.

Rozmanité oblečení a spodní prádlo Odlo pro mnoho aktivit

V nabídce tohoto výrobce najdete oblečení pro téměř každý sport. Stojí za zmínku, že každá kolekce je vytvořena od základu, konkrétně spodního prádla. Je nejdůležitější ze všech vrstev, protože právě ono je v neustálém kontaktu s naším tělem a poskytuje mu odpovídající tepelný komfort. Termoprádlo Odlo se dokonale přizpůsobí postavě a je ideální pro sportovní trénink a všechny outdoorové aktivity. V nabídce je také široký výběr druhé a třetí vrstvy oblečení. Lehké a mírně teplejší mikiny zaručují optimální tepelnou izolaci v chladných dnech. Bunda vybavená prodyšnou nebo nepromokavou membránou zase účinně ochrání před nepříznivým počasím. Inovativní oblečení Odlo pro cyklistiku, posilovnu, turistiku, běh, skialpy, běžky a sjezdové lyžování - vysoký komfort bez ohledu na to, jakou aktivitu si vyberete.