top

OAC

OAC je finská značka, která navrhuje a vyrábí zimní vybavení. Velkou část nabídky tvoří unikátní lyže Skinbased ™, které v sobě kombinují vlastnosti trailových lyží, backcountry lyží a sněžnic. Je to skvělá volba pro pěší turistiku po zasněžených stezkách.
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

 1. -9%
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v1
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v1
  včetně DPH 11849 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 9874 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 13119 Kč (-9%)

  wish list

 2. -9%
  Trekové lyže OAC KAR 149 + vázání EA 2.0 Universal
  Trekové lyže OAC KAR 149 + vázání EA 2.0 Universal
  včetně DPH 12299 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10249 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 13644 Kč (-9%)

  wish list

 3. -9%
  Trekové lyže OAC XCD GT 160 + vázání EA 2.0 Universal Binding
  Trekové lyže OAC XCD GT 160 + vázání EA 2.0 Universal Binding
  včetně DPH 12799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 10649 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 14169 Kč (-9%)

  wish list

 4. -21%
  Trekové lyže OAC MIL 160 + vázání EA Binding 2.0 & Heel Guide
  Trekové lyže OAC MIL 160 + vázání EA Binding 2.0 & Heel Guide
  včetně DPH 14349 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 13249 Kč (+9%)
  Doporučená cena výrobce 18374 Kč (-21%)

  wish list

 5. -9%
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v2
  Trekové lyže OAC WAP 129 + vázání EA 2.0 Universal - print v2
  včetně DPH 11849 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 9874 Kč (+21%)
  Doporučená cena výrobce 13119 Kč (-9%)

  wish list

 6. -22%
  Trekové lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  Trekové lyže OAC POH 100 + EA Jr Bindings
  včetně DPH 6799 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 6574 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 8725 Kč (-22%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

Vymazat

Historie značky OAC

Vše začalo ve Finsku, zemi neodmyslitelně spjaté se zimními aktivitami. Zde se spojili odborníci na kompozitní materiály s lidmi, kteří měli rozsáhlé znalosti o výrobě lyží. Výsledkem je zcela nový typ lyží - Skinbased, které umožňují prozkoumávat zasněžené cesty a pěšiny v zimě. Tento příběh začíná v roce 2010 ve stáji, která tehdy sloužila jako zkušební laboratoř pro nové kompozitní materiály. Lidé stojící za společností OAC chtěli vytvořit lyže, které by umožnily bezstarostné objevování krásné zimní krajiny. Brzy byly vyrobeny první prototypy, které se s nadšením testovaly v terénu. Po mnoha výletech na sníh se zrodily lyže Skinbased™.

Od samého počátku bylo základem tohoto projektu snadné použití a vysoká všestrannost, kterou měly lyže představovat. Lyže tak měly být stejně příjemné jak pro začínající, tak pro zkušené lyžaře. Od samého počátku byl kladen důraz také na kvalitní materiály a dokonalé zpracování všech detailů. Díky bohatým zkušenostem se nyní podařilo spojit všechny tyto funkce do jediného produktu. Zcela nové lyže Skinbased, které byly vyvinuty výhradně pro jízdu v zasněženém terénu, představují zcela nový přístup k lyžování. Dnes se lyže lyže značky OAC vyrábějí stále ve Finsku. Každý výrobek hrdě nese označení Made in Finland Tato banálně jednoduchá myšlenka si získává oblibu téměř po celém světě. V současné době lze již výrobky tohoto výrobce zakoupit nejen v Evropě, ale také v Japonsku nebo Severní Americe. Tento skvělý nápad oceňuje stále více milovníků sportu a zimních aktivit.

Jaké jsou vlastnosti lyží OAC Skinbased™?

Modely z řady Skinbased™ jsou zcela nové lyže. Kombinují vlastnosti sněžnic, backcountry lyží a běžek. Vzpomínáte si na plastové dětské lyže, které se připevňovaly k teplým zimním botám pomocí pásků? Vzpomínáte si, jaká to byla zábava lyžovat na tak jednoduchém vybavení? Představte si, že modely OAC Skinbased jsou založeny na stejné myšlence, ale posunuté na zcela novou úroveň. Kombinují nejlepší materiály, které jsou dnes k dispozici, s jednoduchou konstrukcí a použitím. Výsledkem je lehké a spolehlivé zařízení, které můžete používat ihned po vybalení z krabice. Není třeba upravovat lyžařské boty, zahřívat boty, připevňovat vázání k lyžím, voskovat skluznice a provádět mnoho dalších činností spojených s klasickým lyžováním. Speciální vázání používané v lyžích Skinbased™ je založeno na dvou páskách. Celý systém je vybaven jedním jednoduchým závěsem. Díky této jednoduché konstrukci se do vázání vejde většina sněžnic, měkkých turistických bot a zimních bot. Díky nastavitelným velikostem je snadno přizpůsobíte svým nohám.

Trekingové lyže Skinbased™ jsou také poměrně krátké, ale velmi široké, takže chůze na nich nebo sjezd v hlubokém sněhu jsou velmi dobře zvládnutelné. Klíčem k úspěchu celého návrhu bylo také umístění stoupacích pásů zespodu. Ty nepokrývají celou lyži, jako je tomu u skitouringových modelů, ale jsou upevněny pouze ve střední části skluznice. Díky tomu se lyžař může snadno pohybovat po zasněžených cestách, stezkách a dokonce i do malých kopců. To je optimální volba pro treky v hlubokém sněhu, kde bychom se v běžných trekových botách propadli do pasu. Konstrukce lyží OAC Skinbased™ je vhodná téměř pro každého, dokonce i pro ty, kteří nikdy předtím na lyžích nestáli. Toto řešení je samozřejmě určeno pro použití v lehčím terénu, mírně kopcovitém nebo rovinatém. Pro náročnější vysokohorský terén jsou lepší volbou skialpové lyže.

Širokou nabídku lyží OAC Skinbased™ najdete online na 8a.cz

V naší nabídce najdete různé modely trekových lyží OAC pro milovníky turistiky. Patří mezi ně i delší verze, které se svým použitím blíží backcountry lyžím. Některé jsou dokonce vybaveny ocelovými hranami. Kratší lyže Skinbased™ se podobají spíše sněžnicím a jsou skvělé na túry a sjíždění malých kopců. Jsou ideální volbou pro začátek lyžařského dobrodružství na sněhu. Všechny modely jsou vybaveny krátkým stoupacím pásem ve střední části lyže, který zabraňuje zatáčení lyže při mírném stoupání. Je to skvělý způsob, jak zajistit dostatečnou přilnavost v různých podmínkách.