top

Návleky na cyklistické boty

Chrániče na cyklistickou obuv dokonale chránící před větrem, deštěm a chladem jsou skvělým doplňkem pro každého cyklistického nadšence. Naše nabídka zahrnuje chrániče MTB obuvi z pevných materiálů, zimní chrániče obuvi připravené na mráz a mnoho dalších modelů.
1
produkt
Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce
  1. -16%
    Chrániče na boty POC Thermal Bootie - uranium black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1 položka

na stránce

Chrániče cyklistické obuvi proti větru, dešti a chladu

Každý, kdo jezdí na kole za každého počasí, dobře ví, jak užitečné mohou být chrániče cyklistických bot. Při jízdě v dešti, blátě nebo nárazovém větru jsou boty vždy vystaveny nejhorším podmínkám. I když používáte blatníky, část vody a nečistot se vám při rychlejší jízdě dostane na boty, nemluvě o jízdě na silničním nebo horském kole bez blatníků. V takové situaci chrániče do deště pro MTB boty dokonale ochrání vaše boty před rychlým promočením. Modely s membránou nabízejí vysokou nepromokavost a zároveň prodyšnost, která je při námaze nezbytná. Cyklistické chrániče bot mohou také poskytnout vynikající ochranu proti větru. Proudění vzduchu při jízdě je jedním z hlavních faktorů ochlazování nohou. Další vnější vrstva zajistí lepší tepelnou izolaci. Pro nejnižší teploty připravují přední výrobci ve svých nabídkách chrániče pro zimní cyklistickou obuv, které jsou navíc zateplené. Účinně chrání před chladem a umožňují užívat si jízdu na kole i při mínusových teplotách. Chrániče jsou vyrobeny z různých materiálů. Ty nejlehčí jsou často vyrobeny z lehkých tkanin, které poskytují pouze základní ochranu proti větru. Modely do deště by měly být vybaveny membránou a podlepenými švy nebo silně impregnovaným materiálem. Zimní chrániče cyklistických bot často používají neoprenové panely, které chrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami a zároveň výborně izolují od chladu.

Na co se zaměřit při výběru chrániče cyklistické obuvi?

Pokud potřebujeme chrániče na MTB boty, měli bychom věnovat zvláštní pozornost materiálům, ze kterých jsou vyrobeny. Další výztuhy budou nutné, aby se i při sesednutí z kola v náročném stoupání a jeho pěším překonání neroztrhly po prvních pár krocích. Zcela jiné vlastnosti budou důležité, pokud potřebujeme chrániče pro silniční obuv. Pak může být celá konstrukce měkčí, což se projeví zejména nižší hmotností. Důležité je, aby dobře přiléhaly k botám a při jízdě kladly co nejmenší aerodynamický odpor. Dokonce i silné chrániče pro zimní cyklistickou obuv, ale vyrobené pro silniční cyklistiku, mohou být těsné. Kvůli pevnému uchycení k botám je vhodné věnovat pozornost způsobu jejich připevnění k obuvi. V ideálním případě by měly být opatřeny zipy nebo suchými zipy, které usnadňují rychlé nazouvání a vyzouvání bot. Není nic horšího, než když se po dni stráveném v sedle snažíte sundat špinavé a mokré chrániče.

Většina chráničů je kompatibilní s nacvakávacími botami. Vyplatí se však zkontrolovat, zda vybraný model dokonale odpovídá velikosti vašich bot. Správně vyříznutý otvor ve spodní části umožňuje bezproblémové zapnutí bot do pedálů. Vzhledem k tomu, že chrániče cyklistické obuvi se nejčastěji používají za špatných povětrnostních podmínek, v zimě a v přechodných ročních obdobích, kdy se mnohem dříve stmívá, je dobré, když je daný model vybaven reflexními prvky. Jedná se o velmi praktické řešení, které je dokonale viditelné ve světlometech automobilu. Při šlapání neustále pohybujeme odrazkami, což přitahuje pozornost řidičů a ti si nás na silnici všimnou mnohem dříve.