top

Lifestraw

Lifestraw to jsou vodní filtry dobře známé všem cestovatelům. Usnadňují přístup k pitné vodě kdekoli na světě. Na 8a.cz nabízíme různé filtry a láhve Lifestraw.
Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

Vymazat

Historie a cíle značky Lifestraw

Čistá voda je základem veškerého života. Bez ohledu na to, kam jdete nebo jakou činnost vykonáváte, musíte mít k dispozici pitnou vodu. Každé tělo potřebuje správnou hydrataci a o tu se postará značka Lifestraw. Přístup k pitné vodě není samozřejmostí. V mnoha částech světa je čistá voda nedostatkovým zbožím. V takových případech může problém často vyřešit kvalitní vodní filtr. Užitečnost vodních filtrů již ocenili cestovatelé a účastníci expedic do odlehlých částí světa. Možnost úpravy vody z řeky, potoka nebo jezera na pitnou často řeší problém přístupu k čisté vodě. Místo toho, abychom s sebou vozili velké zásoby, můžeme na místě upravit tolik vody, kolik potřebujeme. S malými vodními filtry Lifestraw lze vodu z horských potoků nebo rybníků podrobit základní filtraci. Ať už se chystáte na několikadenní trek nebo na víkendový pobyt v horách, s praktickým filtrem této značky snadno získáte vodu k pití na většině míst.

Od svého vzniku má značka Lifestraw jediný cíl - poskytnout čistou a pitnou vodu co největšímu počtu lidí. Díky přenosným vodním filtrům je to možné i v těch nejodlehlejších koutech světa. Prvním úspěchem značky bylo výrazné snížení výskytu drakunkulózy způsobené vlasovcem medinským. Díky filtraci vody se podařilo nemoc téměř zcela eliminovat. Vodní filtry Lifestraw se dnes používají nejen v turistice, ale také v nejchudších oblastech světa a jsou neocenitelnou pomocí při přírodních katastrofách, protože zajišťují přístup k pitné vodě v místech, kde je to velmi obtížné.

Výrobky Lifestraw v turistice

Pro turisty, cestovatele a milovníky trekkingu je připravena velmi široká nabídka produktů. Extrémně snadno použitelné vodní filtry lze použít k přímému pití vody z jezer, potoků a dalších zdrojů, na které narazíte na cestě. Prvním a nejběžnějším modelem filtru je filtr ve tvaru mírně rozšířeného brčka. Díky kompaktním rozměrům se filtr snadno vejde do batohu nebo dokonce do kapsy bundy či mikiny. Je ideálním řešením pro všechny výlety, při kterých se budeme pohybovat podél přírodních vodních toků nebo jiných vodních zdrojů. Filtr Lifestraw zvýší naši bezpečnost při používání vody z horského potoka nebo jezera. Je také vynikajícím řešením jako náhradní vodní filtr na delší cesty. Díky kompaktním rozměrům se snadno vejde do kapsy bundy nebo do zákoutí batohu. V případě nouze, kdy je náš hlavní filtr poškozen, nám brčko umožní používat zdroje vody, na které narazíme.

Velmi oblíbené jsou také filtrační láhve na vodu Lifestraw, které se dobře hodí na turistické stezky i pro každodenní použití, když chcete mít jistotu, že vaše voda byla účinně a důkladně filtrována. Jedná se o velmi pohodlný způsob. Do láhve nalijeme vodu a pokaždé, když se z ní napijeme, projde filtrem ze speciálních vláken zachycujících různé nečistoty. Díky tomu nemusíme být neustále v blízkosti zdroje vody a můžeme ji doplňovat jen čas od času. Láhve Lifestraw jsou vyrobeny z plastu a vyznačují se vysokou odolností, díky které poslouží při mnoha výletech do přírody. Samotné filtry jsou vyměnitelné, takže po přefiltrování požadovaného množství vody stačí vyměnit pouze kapsli, čímž se obnoví původní filtrační vlastnosti láhve.

Filtry Lifestraw v obchodě 8a.cz

Ať už jedete na druhý konec světa, nebo kempujete u jezera, Lifestraw je zárukou čisté vody. Nabízíme řadu vodních filtrů přizpůsobených potřebám sportovců, turistů a cestovatelů do nejodlehlejších oblastí světa. Poskytují dostatečný přístup k vodě během výletů i v nouzových situacích. Podívejte se, jak fungují kompaktní vodní filtry v brčkách nebo láhvích, a vychutnejte si nápoj, aniž byste s sebou museli nosit velké zásoby vody.