top

Lezecké batohy Patagonia

Horolezecké batohy Patagonia pro nejtěžší horské cesty. Konstrukce pro extrémní použití jsou odolné a spolehlivě odolávají kamenům.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Lezecké batohy Patagonia jsou extrémně odolné

..a to je naprosto pochopitelné, vezmeme-li v úvahu, že tento batoh je určen k lezení. Tam, kde bude často vystaven drsným povětrnostním podmínkám, tření o skálu nebo přepravě těžkého horolezeckého vybavení. Horolezecké batohy Patagonia se vyznačují vysokou odolností proti mechanickému poškození. Je to dáno jak promyšlenou konstrukcí celého batohu, tak materiály použitými k jeho ušití. Lezecké batohy Patagonia jsou vyrobeny z velmi odolného nylonu, který účinně odolává mechanickému poškození i odřeninám vzniklým při dlouhodobém používání batohu. Materiál byl navíc potažen vrstvou polyuretanu a impregnací DWR (durable water repellent), která zpomaluje promáčení materiálu. To se nám bude hodit při krátkém dešti a dá nám to čas najít úkryt před větším lijákem.

Lezecké batohy Patagonia se vyznačují velkým komfortem

Pohodlí při používání lezeckého batohu oceníte nejen na stěně, ale i při přístupu ke skále nebo stěně. Když je batoh plně naložen horolezeckým vybavením a lany, které, jak není třeba dodávat, hodně váží, měl by poskytovat optimální pohodlí. Na druhou stranu na stěně, když máme všechno vybavení na sobě, by nám batoh neměl bránit v pohybu a lezení. Navíc je nepřípustné náhodné zachycení o skalní výčnělky nebo kosodřevinu. Lezecké batohy Patagonia využívají inovativní nosné systémy, na kterých je založena štíhlá konstrukce batohu. Je dostatečně štíhlá, aby poskytovala plnou volnost pohybu a zajišťovala vynikající rovnováhu. Díky tomu můžeme i s batohem naplněným až po okraj udržet rovnováhu, která je ve vertikální poloze tak důležitá.

Lezecké batohy Patagonia využívají mimořádně pohodlný, nastavitelný systém nošení založený na ramenních, hrudních a bederních popruzích, které se zapínají pomocí přezek. Díky tomu si lezecké modely zachovávají potřebnou stabilitu i při náročnějších lezeckých kouscích. Ramenní popruhy a zádový panel v přímém kontaktu se zády jsou z polstrované a poddajné pěny, která zajišťuje optimální prodyšnost. Kromě toho je potažen prodyšnou síťovinou, jejímž účelem je zajistit maximální přirozenou ventilaci v místech kontaktu mezi pokožkou a batohem. Široké a pohodlné ramenní popruhy umožňují ještě pohodlnější rozložení hmotnosti neseného nákladu.

Snadné použití horolezeckých batohů

Lezecké batohy Patagonia se vyznačují snadnou a téměř intuitivní manipulací. To je velmi důležité, když se například rozhodnete vybalit něco z hlavní komory batohu na jistícím stanovišti ve stěně. Možnost úplného otevření lezeckého batohu usnadňuje vytažení chybějícího vybavení. Díky tomu bude vaše lezení od začátku jednodušší a lépe organizované. Do hlavního prostoru vedou dva typy otvorů. První je umístěn na horní straně a druhý na zadní straně batohu přímo vedle zad. Horolezecké batohy Patagonia, které tento systém využívají, umožňují pohodlný přístup do hlavní komory, v níž nosíte horolezecké vybavení. Velmi pohodlnou možností je možnost položit lezecký batoh na zem a otevřít ho ze zadní strany. Tímto způsobem budete moci mnohem efektivněji manipulovat s jeho vnitřním prostorem a vyjmout z něj to, co potřebujete. Za zmínku stojí, že pro snadnější organizaci karabin a expresních lan jsou uvnitř speciální smyčky, do kterých můžete tyto prvky horolezecké výbavy připevnit.

Lezecké batohy Patagonia v obchodě horský obchod 8a.cz

V našem obchodě najdete mnoho modelů batohů určených pro lezení. Jedná se o vysoce kvalitní modely předních horských značek. Určitě vás zaujmou také horolezecké batohy Patagonia, které kromě vysoké funkčnosti, kvality a precizního zpracování nabízejí také odolnost. Tato prémiová americká horská značka je známá po celém světě. V neposlední řadě stojí za zmínku, že Patagonia ve svých výrobcích podporuje ekologická řešení a podporuje ochranu přírodně cenných oblastí. Prohlédněte si širokou nabídku horolezeckých batohů v našem stacionárním a internetovém obchodě a vyberte si ideální model pro vás.