top

FUTURELIGHT The North Face

Technologie The North Face FUTURELIGHT™ představuje zcela nový přístup ke svrchnímu oblečení. Plná odolnost proti vodě a větru se díky použití nano přízí snoubí s nebývalou prodyšností a měkkostí.
Zobrazení Mřížka Seznam

232 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

232 výrobky

na stránce
Vymazat

Proč FUTURELIGHT™?

Všechny horské aktivity vyžadují správně zvolené oblečení, které horolezce, lyžaře nebo turisty ochrání před nepříznivými povětrnostními podmínkami. Aby bylo zajištěno maximální pohodlí, musí být všechny vrstvy technického oblečení správně zvoleny. Na horských výpravách je často nutné měnit oblečení podle podmínek. Sportovci společnosti TNF potřebovali univerzálnější oblečení, které by je zároveň chránilo před nepříznivým počasím. A tak se zrodila myšlenka technologie The North Face FUTURELIGHT™ - membrána, která je stejně dobře použitelná při výstupu, sestupu i sestupu. Po letech výzkumu a testování byl vyvinut zcela nový způsob výroby nepromokavého oblečení. Výsledkem je materiál, který dodává membránovým bundám a kalhotám nebývalou úroveň prodyšnosti. Díky tomu je oblečení vhodné do mnohem širšího spektra podmínek, ať už lezeš, sjíždíš nebo lyžuješ.

Revoluční technologie z budoucnosti

Tajně vyvíjená technologie představuje skutečnou revoluci ve světě membránových bund. Přestože jsou konstruktéři společnosti TNF velmi opatrní, pokud jde o sdílení technických specifikací a podrobností o výrobním procesu špičkové membrány, dostupné informace vytvářejí obraz zcela nového přístupu k nepromokavému oblečení. Technologie FUTURELIGHT™ je založena na tzv. nanobeltech. Extrémně tenká vlákna jsou na povrch nastříkána v několika vrstvách, čímž vzniká extrémně porézní povrch. Díky speciálně vyvinutému výrobnímu procesu je výsledný materiál výrazně prodyšnější než přední membrány, které jsou v současné době na trhu k dispozici. Zachovává si také voděodolné vlastnosti pro vynikající ochranu před deštěm nebo sněhem. Membránová konstrukce North Face FUTURELIGHT™ je flexibilnější než tradiční řešení. To umožňuje kombinaci s novými materiály. Výsledkem je oděv, který je příjemnější na kůži a pohodlnější při nošení. Na tuhost materiálu nebo dodatečné zvuky při dynamických pohybech můžete zapomenout. Výrobce zajišťuje a garantuje plnou nepromokavost a nejlepší prodyšnost horského oblečení pro různé aktivity. The North Face FUTURELIGHT je způsob, jak zůstat v suchu uvnitř i venku!

Parametry membrányUTURELIGHT™

Nové nepromokavé tkaniny FUTURELIGHT™ jsou k dispozici v různých tloušťkách membrány. Výroba pomocí nanovláken umožňuje "přizpůsobit" prodyšnost bundy (nebo kalhot) zamýšlenému použití, ročnímu období a očekávané intenzitě aktivity. Zimní výrobky řady Steep byly tedy výrazně silnější než výrobky určené pro jaro a léto. Všechny však mají společné to, že používají převážně recyklované materiály, úpravu DWR bez obsahu PFC a... 85 % vzduchu v membráně! Membrána, která skutečně dýchá! Podle společnosti The North Face propouští FUTURELIGHT™ vlhkost rychlostí (MVTR) 75 000 g / m² / 24 hodin. Pro srovnání: dříve považované vysoce prodyšné materiály jen zřídka dosahovaly MVTR 30 000 g/m²/24 h. Ale opravdu úžasné je, že ten rozdíl opravdu pocítíte! A právě v tom FUTURELIGHT™ vyniká: technologie, která dýchá i za mokra.

Kolekce testovaná profesionály

Vývoj oděvu North Face FUTURELIGHT™ trval více než 3 roky. V průběhu dvou let ji testovali profesionální horolezci a lyžaři, jejichž připomínky měly významný vliv na konečnou podobu technologie. Membránové bundy a kalhoty testovali mimo jiné Hilaree Nelsonová a Jim Morrison při výstupu a sjezdu Lhotse. Extrémní podmínky, ve kterých byly oděvy používány, umožnily otestovat jejich limity v podmínkách, pro které byly navrženy. To umožnilo potvrdit testy a laboratorní výzkum v reálných podmínkách. Kolekce debutovala v obchodech jako úzká řada produktů pro nejpokročilejší uživatele (po 1 sadě pro alpské lezení, freeride a trail running) a od roku 2020 je k dispozici v širší škále produktů. Technologie FUTURELIGHT je dnes součástí oblečení i obuvi The North Face.

Oblečení The North Face FUTURELIGHT™ v obchodě 8a.cz - nekonečné možnosti!

Jednou z jedinečných vlastností nejnovější membránové technologie je, že ji lze přizpůsobit různým potřebám. Díky jedinečnému výrobnímu procesu lze plynule měnit tloušťku, prodyšnost a nepromokavost membrány. To znamená, že můžeme získat oděvy, které jsou zesílené pouze v oblastech, kde je to nejvíce potřeba, a poskytují zvýšenou prodyšnost a lehkost ve všech ostatních oblastech. Díky tomu má také potenciál pro použití v široké škále technických oděvů. Především v podzimní/zimní sezóně debutuje v předních kolekcích amerického výrobce The North Face FUTURELIGHT™.
Série Summit (k dostání v našem obchodě) - je kolekce určená pro horolezce. Oblečení pro nejzkušenější horolezce, kteří se vydávají do Alp, Himálaje a dalších pohoří po celém světě. Bundy a membránové kalhoty této řady se vyznačují vysokou odolností a spolehlivostí. Jsou ideální i pro častý kontakt se skálou.
Steep Series (v nabídce našeho obchodu) je řada pro lyžaře, kteří se pouštějí do těch největších výzev. Je ideální volbou pro skialpinisty a freeridery, kteří potřebují spolehlivé oblečení pro výstup i sjezd. Membrána TNF FUTURELIGHT™ tyto požadavky dokonale splňuje a poskytuje lyžařům vynikající ochranu od úpatí hory až po vrchol.
Flight Series je kolekce určená pro běžce. I zde lze použít nové technologie pro fenomenální prodyšnost. Běžecké bundy jsou nejtenčí modely, které jsou ideální pro vysoce intenzivní výkony.

FUTURELIGHT™ - oblíbené kategorie

FUTURELIGHT™ The North Face Bundy The North Face FUTURELIGHT™ The North Face FUTURELIGHT™ kalhoty The North Face FUTURELIGHT™ boty