top

Ferrino

Ferrino je italská značka turistického vybavení. V její nabídce jsou mimo jiné trekové batohy a pláštěnky. Značka Ferrino to je ale také mnoho dalších druhů vybavení pro turisty.
0
výrobky
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.

Ferrino je značka s tradicí

Vše začalo v roce 1870 v malém obchodě v Turíně. Cesare Ferrino přišel s revoluční myšlenkou vyrobit nepromokavou tkaninu. Toto řešení se rychle osvědčilo a získalo si oblibu v celé Itálii. Nepromokavý materiál byl ideální pro výrobu stanů pro první průzkumníky a horolezce. Používala ho také nově založená značka Fiat. První sériově vyráběný stan Cervino se objevil na začátku 20. století. Jeho přítomnost v sortimentu značky se shodovala se zlatým věkem horolezců a objevitelů hor. Ve 40. letech 20. století byly vytvořeny specializované modely s tropikem vyrobeným technologií Triplex, který zajišťoval zvýšenou odolnost proti silnému větru a nejnepříznivějším povětrnostním podmínkám. Jedná se o optimální řešení pro vysokohorské expedice. V šedesátých letech došlo k rozkvětu kempingové turistiky a poptávka po rodinných a kempingových stanech rychle rostla. Značka Ferrino významně přispěla k rozvoji tohoto segmentu cestovního ruchu. Následující roky přinesly neustálý vývoj konstrukcí stanů a zavádění nových vzorů.

Tato italská značka měla bezpochyby velký vliv na rozvoj vysokohorského lezení. Stany a další výrobky Ferrino provázely Reinholda Messnera při zdolávání všech osmitisícovek. Vysoká kvalita a spolehlivost tohoto zařízení se potvrdila i v těch nejextrémnějších podmínkách. V roce 1994 byla na Monte Rosa zřízena speciální vysokohorská laboratoř. Nová konstrukční řešení a materiály se testují v nadmořské výšce přes 3500 m. V následujících letech došlo k neustálému rozvoji nabídky stanů. Modely této italské značky se účastní antarktických expedic, stejně jako skvěle fungují na pouštích. Ferrino se také podílí na vývoji obleků nezbytných pro průzkum nejnepříznivějších jeskyní. Díky speciálním řešením mohou speleologové objevit místa, kde by člověk za normálních okolností nepřežil ani hodinu. V současné době značka nabízí velmi širokou škálu produktů spojených s horolezectvím, speleologií a široce pojatým outdoorem. Díky tomu si každý uživatel bez ohledu na činnost najde v nabídce značky modely šité na míru svým potřebám.

Široká nabídka značky Ferrino

Tento italský výrobce nabízí širokou škálu vybavení a dokonce i outdoorového oblečení pro nejnáročnější uživatele. Na své si mezi nimi přijdou milovníci velmi rozmanitých aktivit. Nejpokročilejší modely jsou konstruovány s ohledem na extrémní terénní a povětrnostní podmínky. Ocení je i lidé, kteří zdolávají nejvyšší vrcholy světa. Základem každé úspěšné expedice je spolehlivé expediční vybavení odolné konstrukce. Lehké modely jsou určeny zejména pro trekking, kde je nízká hmotnost vybavení nejdůležitější. Mezi dostupnými produkty Ferrino je také vybavení určené pro turistiku a kempování, kde je důležitý vysoký komfort používání. Ať už potřebujete objemný batoh, teplý spací pytel a samonafukovací karimatku nebo jiné potřebné prvky výbavy, italský výrobce pro vás jistě bude mít vhodnou nabídku.

Značka Ferrino – specialista na návrh a výrobu stanů

Značka má mnoho kolekcí stanů, na jejichž výrobu se specializuje. Najdete mezi nimi celou škálu modelů určených pro uživatele s různou úrovní zkušeností. Špičkové stany jsou testovány v extrémních podmínkách ve vysoké nadmořské výšce. Důležitá je pro ně maximální spolehlivost bez ohledu na počasí. To dává návrhářům jistotu, že konečný produkt během expedice neselže. Speciální zkušební střediska umístěná v nadmořské výšce nad 3 000 metrů nad mořem umožňují spolehlivé testování vybavení v podmínkách, pro které je vytvořeno. V nabídce jsou také turistické a dokonce i rodinné modely. Ty jsou vynikající volbou pro kempování, protože nabízejí dostatek užitného prostoru a snadnou stavbu.

Turistické vybavení Ferrino si můžete zakoupit v obchodě 8a.cz

V nabídce obchodu 8a.cz poskytujeme turistické vybavení italské značky i pro méně zkušené turisty, které se osvědčí v méně extrémních podmínkách. Oblíbené pláštěnky jsou ideální pro turistiku v dešti, účinně chrání před promočením. Díky jejich malým rozměrům se sbalené snadno vejdou do malého batohu, takže budete vždy připraveni na případnou poruchu počasí. Při delších cestách se trekingové batohy Ferrino s velkým objemem ukazují jako velmi užitečné. Díky pevným materiálům a spolehlivé konstrukci budou své uživatele věrně doprovázet po dlouhé kilometry.