top

Edelrid

Edelrid je prvotřídní horolezecké vybavení pro všechny milovníky horských aktivit. Hledáte helmu, postroj nebo tlumiče pádu? Podívejte se na výrobky Edelrid na 8a.cz! Je to vysoká kvalita a spolehlivost!
Zobrazení Mřížka Seznam

135 výrobky

 1. -3%
  Cepín Edelrid Attila Tec - slate

  wish list

 2. -9%
  Cepín Edelrid Riot Adze II - night oasis

  wish list

 3. -19%
  Postroj Edelrid Irupu II - oasis

  wish list

 4. -21%
  Sedák Edelrid Sendero - lapis

  wish list

 5. -20%
  Taška na lano Edelrid Caddy II - deepblue

  wish list

 6. -16%
  Lezecká helma Edelrid Zodiac 3R - night

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

135 výrobky

Vymazat

Edelrid – zkušenosti a vize do budoucna

Značka Edelrid provází již více než 150 let další generace nadšenců do horských aktivit. Společnost je neodmyslitelně spjata s horolezectvím a alpinismem a neustále udává nové trendy v poskytování maximální bezpečnosti všem milovníkům hor. Během své bohaté historie se značka střídavě stávala lídrem v horském průmyslu a procházela těžkými časy, ale vždy z nich vyšla silnější. Dnes je výrobce jednou z předních světových značek v oblasti designu a výroby horolezeckého, alpského a výškového vybavení.

Edelrid se zaměřuje nejen na výrobky nejvyšší kvality, ale také na budoucnost. Značka si je vědoma dopadu průmyslu na změnu klimatu a podniká konkrétní kroky k ochraně životního prostředí. Vzhledem k tomu, že horolezectví a všechny horské aktivity existují především díky snadné dostupnosti divokých oblastí, je jejich zachování v původním stavu obzvláště důležité. Značka Edelrid se zavázala k zavádění efektivnějších výrobních metod a používání materiálů šetrnějších k životnímu prostředí. Zavádění energeticky úsporných technologií, změna materiálů na takové, které při výrobě nevyžadují použití velkého množství chemikálií, nebo změny v dopravě a balení. Všechny tyto drobné kroky pomáhají snižovat dopad výroby horolezeckého vybavení na přírodu.

Lezecká lana značky Edelrid - další revoluce

Tato dlouhá doba na trhu vedla k řadě převratných výrobků, které navždy změnily horolezectví a průmyslový alpinismus. Byla to německá značka, která vynalezla horolezecké lano, jak ho známe dodnes. Konkrétně se jedná o konstrukci, která využívá jádro a vnější oplet. Výsledkem je výrazně vyšší pevnost lana a lepší výkon. Lana jsou také bezpečnější a snadněji se používají. Řešení vyvinuté společností Edelrid je nyní standardem, který přijali všichni výrobci. Značka má na svém kontě i mnoho dalších inovací. První lano s plovoucími vlastnostmi nebo první model se třemi certifikacemi najednou - jako jednoduché, dvojité a poloviční lano, a také první lano na trhu, které splňuje požadavky UIAA na voděodolnost a zároveň nepoužívá škodlivé sloučeniny PFC.

Značka Edelrid dnes vyrábí miliony kilometrů lan a udržuje nejvyšší standardy kvality, a to jak z hlediska trvanlivosti, tak z hlediska dopadu na životní prostředí. Každá část lana, která se v současné době vyrábí v továrnách německé značky, má certifikát bluesign®. To znamená, že při jejich výrobě jsou zaváděny stále dokonalejší normy, jejichž cílem je neutralizovat jejich negativní dopad na životní prostředí. To se týká nejen materiálu, ze kterého jsou lana vyrobena, ale také celého procesu jejich výroby, přepravy surovin nebo například jejich barvení.

Lezecké vybavení Edelrid

Značka si již vybudovala své postavení na trhu s lezeckým vybavením. Její vybavení využívají všichni milovníci lezení, a to jak v jeho sportovní, tak horské variantě. Lehké horolezecké vybavení je ideální pro letní horolezecké výlety i každodenní trénink na umělé stěně. Kvalitní horolezecké úvazky, jistící prostředky, karabiny a v neposlední řadě lana Edelrid poskytují vysoký pocit bezpečí. Bez ohledu na úroveň lezení si každý lezec najde perfektní vybavení, které bude vyhovovat jeho potřebám. Intuitivní modely pro začátečníky i ultralehké lezecké vybavení pro profesionály - to vše nabízí značka Edelrid.

Nezapomnělo se ani na všechny nadšence do zdolávání nejvyšších vrcholů. Vysoce kvalitní vybavení pro horolezce a himálajské lezce vám umožní bezpečně dosáhnout nejvyšších výšek. Pevné horolezecké úvazky, helmy, mačky a cepíny vám umožní vybavit se veškerým potřebným vybavením pro pohyb na zasněžených svazích a hřebenech. Vysoce kvalitní materiály a robustní konstrukce zaručují maximální spolehlivost.

Široký sortiment společnosti Edelrid zahrnuje také vybavení používané v lanových parcích. Obvykle se jedná o speciální modely, jejichž používání je velmi intuitivní. Kromě toho se musí vyznačovat nadprůměrnou životností. Jedná se o vybavení, které se používá velmi často, a proto se použité materiály vyznačují maximální odolností. Kromě toho se úvazky a přilby pro lanové parky velmi snadno udržují v čistotě. To ještě více usnadňuje správnou péči o vybavení.

Produkty značky Edelrid pro via ferraty

Všichni milovníci stezek typu via ferrata si v nabídce tohoto výrobce jistě přijdou na své. Mezi produkty najdeme mnoho modelů vytvořených typicky s ohledem na tuto činnost. Za zmínku jistě stojí pohodlné a spolehlivé ferratové brzdy. Intuitivní použití karabin umožňuje přesné přepínání mezi po sobě jdoucími úseky ocelových lan. Stejně jako v jiných oblastech i zde sází značka Edelrid na inovativní řešení. Jedním z nich je jistě úvazek s integrovanou ferratovou brzdou. Díky odstranění dalšího spoje se snížilo riziko chyby při připevňování brzdy k úvazku. Celý set byl navíc navržen pouze pro ferratové cesty, což zajišťuje maximální komfort pohybu na těchto trasách. Vhodně zvolené délky ramen brzd se nezamotávají mezi nohy. Velkou výhodou tohoto řešení byla možnost přesunout tlumič pádu z brzdy do postroje. Díky tomu je tento prvek lépe chráněn před poškozením a celá věc je praktičtější.

Vybavení pro práci ve výškách

Významnou součástí nabídky značky Edelrid je vybavení pro horolezeckou práci. Pracovníci je oceňují pro jeho pohodlné používání a vysokou spolehlivost. Je ideální pro všechna místa, kde je třeba provádět práce ve výšce. Na jedné straně musí zajišťovat nejvyšší bezpečnostní standardy a na druhé straně musí být ergonomický při používání. Každodenní oblékání postroje, slaňování do pracovní polohy a další činnosti musí být prováděny intuitivně, co nejefektivněji, ale především bezpečně. Kvalitní vybavení pro práci ve výškách poskytuje všechny tyto podmínky.

Oblečení Edelrid pro horolezecké nadšence

Sortiment značky Edelrid zahrnuje také oblečení, které je ideální pro potřeby všech skalních lezců a lezců na umělé stěně. Prioritou zde bylo dosáhnout maximální volnosti pohybu, abychom se mohli soustředit na další zásahy a kroky. Mezi použitými materiály kraluje spolehlivá bavlna. Materiál je vysoce odolný proti oděru a zároveň poskytuje dobrou prodyšnost. Je také příjemná na dotek, což z ní dělá oblíbenou volbu lezeckého oblečení pro dny odpočinku i každodenní použití. Mezi modely najdete široký výběr triček, lezeckých kalhot i kraťasů na léto. Značka Edelrid připravila pohodlné a praktické lezecké legíny také pro milovnice lezení. V nabídce jsou také kšiltovky pro každého.

Podívejte se na špičkové produkty Edelrid - obchod 8a.cz - široký výběr produktů nejvyšší kvality

Nabízíme široký výběr vybavení této renomované značky pro všechny milovníky aktivit, při kterých je zapotřebí jistící vybavení. Sportovní lezení, horolezectví, alpinismus, himálajské lezení, ferraty, lanové parky, práce ve výškách - všude tam, kde potřebujete osvědčené horolezecké vybavení. Výběrem značky Edelrid sázíte na dlouholeté zkušenosti, které umožnily vypracovat jedinečná řešení, která se osvědčí nejen v horském prostředí.

Edelrid – oblíbené kategorie

Lezecké vybavení Edelrid Karabiny Edelrid Úvazky Edelrid Přilby Edelrid Vybavení pro via ferrata Edelrid
Ferratové úvazky Edelrid Ferratové brzdy Edelrid Lezecké příslušenství Edelrid Kraťasy Edelrid Kšiltovky Edelrid