top

Didriksons

Didriksons je švédská značka, která se od roku 1913 specializuje na navrhování a výrobu vysoce kvalitních oděvů. Bundy, kabáty a další oděvy se dobře osvědčují v nepříznivých povětrnostních podmínkách. Naše nabídka zahrnuje výrobky Didriksons, které kombinují jedinečný styl a vynikající výkon pro outdoorové výlety i každodenní nošení.
22
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

22 položek

na stránce
 1. -30%
  Kabát do deště Didriksons Aviv Parka – black

  wish list

 2. -30%
  Dámský kabát Didriksons Ilma Parka 6 – black

  wish list

 3. -30%
  Dámský kabát Didriksons Tanja Parka 6 – ruby red

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

22 položek

na stránce

Didriksons - oblečení do každého počasí

Značka byla založena v roce 1913, kdy manželé Julius a Hannna Didriksonovi začali vyrábět pracovní oděvy pro rybáře v Grundsundu na západním pobřeží Švédska. Přijali zcela novou filozofii výroby oděvů - místo boje s přírodními živly se rozhodli přizpůsobit jim oděv. Po dalších sto let zůstala značka Didriksons věrná této zásadě a chránila své uživatele před promoknutím, chladem a zimou v nejhorších povětrnostních podmínkách. Díky tomu je dodnes jedním z nejuznávanějších a nejznámějších výrobců oblečení.

Dnes značka Didriksons nabízí širokou škálu oblečení pro všechna roční období. Základem samozřejmě zůstává oblečení vytvořené pro typické švédské povětrnostní podmínky, tj. vítr, nízké teploty a sníh nebo déšť. Mezi modely vynikají zimní bundy a kabáty Ddidriksons, které dokonale kombinují plnou ochranu před nepřízní počasí se skvělým stylem. Jsou oblíbenou volbou pro outdoorové výlety, ale i pro každodenní použití. Teplé mikiny zase dobře izolují v chladnějších dnech. Sortiment doplňuje oblečení pro teplejší roční období.

Odkud pochází švédská značka?

Historie značky Didriksons se začala psát již v roce 1910, kdy se Hanna a Julius seznámili prostřednictvím inzerátu a zamilovali se do sebe. Pocházeli z chudých rybářských rodin. Ona vynalézavá, s obchodním duchem a připravená na nové výzvy, on s duší vynálezce a inovátora. Každý z nich ztratil na moři člena rodiny. Nejčastější příčinou smrti však nebylo utonutí nebo pád přes palubu, ale nejčastěji nemoc způsobená nevhodným oblečením. Ledový vítr, voda a nízké teploty byly podmínky, kterým tehdejší oblečení vůbec neodpovídalo. Takové pracovní podmínky často vedly k vážným onemocněním. Rozhodli se to napravit. Hodně experimentovali s potahováním látek různými oleji, aby se vytvořila nepromokavá vrstva. V roce 1913 konečně vyvinuli účinnou metodu, a tak se zrodila značka Didriksons. Zpráva o jejich nepromokavých bundách se brzy začala šířit po pobřeží a o jejich inovativní oblečení se zajímalo stále více lidí. Dnes je společnost známá daleko za hranicemi Švédska a její oblečení používají především outdooroví nadšenci.

Značka Didriksons byla vždy spojována s vodou. Dnes jí přikládá ještě větší význam než dříve, zejména její záchraně a ochraně její kvality. V době, kdy jsou zdroje sladké vody na planetě tak obtížně dostupné, je to obzvláště důležitý úkol. Proto se výrobní proces společnosti Didriksons zaměřuje na co největší snížení spotřeby vody. Všude, kde je to možné, se také upouští od toxických látek a místo nich se zavádějí přírodní ekvivalenty. Velká pozornost je věnována také snižování spotřeby energie a optimalizaci přepravy výrobků.

Oblečení Didriksons si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr produktů této švédské značky. Kolekce zahrnují dámské, pánské a dětské oblečení. Velký důraz je jistě kladen na outdoorové bundy a kabáty Didriksons, které jsou díky svému modernímu designu vynikající nejen v terénu, ale i při každodenním používání. Tlumené barvy, pohodlné střihy a vysoká funkčnost jsou vlastnosti, kterými se švédské oblečení bezpochyby vyznačuje. Moderní oblečení Didriksons vychází z dlouholetých zkušeností a stejně jako před mnoha lety poskytuje vynikající ochranu před nepřízní počasí.