top

Dachstein

Dachstein je rakouská společnost s mimořádně dlouhou tradicí ve výrobě obuvi na hory. Díky nejkvalitnějším materiálům a osvědčeným řešením jsou boty Dachstein vysoce spolehlivé na každé stezce.
Zobrazení Mřížka Seznam

15 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

15 výrobky

Vymazat

Filozofie značky Dachstein

Rakouská značka Dachstein, založená v roce 1925, se specializuje na výrobu obuvi nejvyšší kvality. Její výrobky dokonale spojují tradici a klasické obuvnické řemeslo s nejnovějšími trendy na trhu s obuví. Využívá inovativní materiály a konstrukční řešení. Odborníci Dachstein si již dlouho všímají, že hranice mezi technickými pohorkami a každodenní obuví se pomalu stírá. Stále více lidí dnes používá turistickou obuv pro své každodenní aktivity. Částečně je to způsobeno rostoucím komfortem, který tyto modely nabízejí. Dalším důležitým faktorem je zcela nový design, díky kterému se trekové boty podobají sportovním modelům. Proto designéři společnosti Dachstein nechtějí uměle rozdělovat obuv na turistickou a lifestylovou. Jejich obuv je prostě univerzální pro všechny turisty a outdoorové nadšence, pro které jsou hory součástí života. Vznikají tak neuvěřitelné kombinace materiálů, designu a účelu obuvi.

Jistě, jít touto cestou neznamená, že všechny boty Dachstein jsou stejně dobré do města jako do hor Každý zkušený turista jistě snadno rozliší mezi modely určenými spíše pro lehkou turistiku a příměstské použití a specializovanými pohorkami pro vícedenní treky nebo nejvyšší vrcholy. V obou typech obuvi se však prolínají podobná technologická řešení a stylistické prvky. Díky tomu se při výběru trekových bot Dachstein již neomezujeme na klasickou vysokou koženou obuv, ale máme mnohem širší výběr. Totéž platí pro obuv používanou denně nebo na jednodušších trasách. Každý outdoorový nadšenec a milovník horských aktivit si jistě najde obuv Dachstein, která splní jeho požadavky.

Boty Dachstein na hory...

Významnou část kolekce tvoří turistická obuv, která se dokonale hodí na cesty a stezky. Vyráběné boty dokonale spojují rakouské tradice výroby bot a poznávání hor. Z jednotlivých modelů je dokonale cítit duch horského dobrodružství. Modely lze rozdělit do několika kolekcí, které se liší svým určením. Horolezecké boty Dachstein jsou ideální pro výstupy na nejvyšší vrcholy. Jsou volbou mnoha horolezců a nabízejí vysokou spolehlivost v náročném terénu. Poskytují vynikající oporu i v tom nejtěžším kamenitém terénu. Optimálně spolupracují také s mačkami, které jsou v zimě a ve vyšších nadmořských výškách i v létě nezbytným vybavením.

I pro trekking

Trekové boty Dachstein jsou naproti tomu určeny k překonávání značného počtu kilometrů na stezkách. Tyto modely upřednostňují vysoký komfort, přilnavost a dostatečnou stabilitu při pohybu s těžkým batohem. Mnoho modelů trekových bot se řídí tradičním designem. Vyznačují se silným koženým svrškem a vyšším střihem. Nabídka značky zahrnuje také mimořádně moderní návrhy. Svršky z lehkých syntetických materiálů, které jsou vyztuženy pouze v klíčových oblastech, umožňují navrhovat boty s nebývalou hmotností a vzhledem. Návrháři společnosti Dachstein neustále hledají ještě pohodlnější, lehčí a přilnavější řešení. Samostatnou třídu obuvi tvoří nejlehčí modely pro jednodušší trasy.

Lifestylové boty Dachstein – ideální do města

Rakouská společnost Dachstein vyrábí také obuv pro každodenní použití. Je inspirována modely určenými pro traily a jistě osloví všechny milovníky hor. Stejně kvalitní materiály jsou zárukou vynikajícího výkonu. Obuv je zároveň pružnější a poskytuje lepší výkon na tvrdém podkladu. Je to vynikající volba pro každodenní použití. Turistické i městské boty tohoto výrobce často ve své konstrukci využívají spolehlivou nepromokavou membránu. Boty Dachstein GORE-TEX® poskytují velmi vysokou odolnost proti vodě při zachování prodyšnosti. To vám umožní udržet optimální klima kolem nohou, ať už se věnujete náročnému trekkingu na horských stezkách, nebo každodenní práci ve městě. V internetovém obchodě 8a.cz nabízíme široký výběr obuvi od rakouského výrobce, díky kterému si vybere tu správnou obuv každý outdoorový nadšenec. Ať už provozujete jakýkoli sport nebo aktivitu, jistě oceníte pohodlí a spolehlivost bot Dachstein připravených tak zkušenými designéry.