top

Zimní cyklistické ponožky

Zimní cyklistické ponožky jsou modely pro ty, kteří se nevzdávají jízdy na kole po celý rok. Při nízkých teplotách je nezbytná dobrá tepelná izolace nohou. Podívejte se na naše rozmanité zimní cyklistické ponožky pro muže a ženy!
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Zimní cyklistické ponožky

Chodidla jsou vedle rukou tou částí těla, která při jízdě na kole v nízkých teplotách nejvíce prochladne. Pokud se nechystáte podlehnout zimnímu počasí, je nutné chodidla před chladem řádně chránit. Jedním z prvků, na které se vyplatí dbát, jsou vhodné zimní cyklistické ponožky. Jsou v přímém kontaktu s chodidlem a jsou z velké části zodpovědné za izolaci. U modelů pro nejchladnější část roku je důležitá jak tloušťka ponožek, tak vlákna, ze kterých jsou vyrobeny. Oba tyto faktory mají významný vliv na tepelnou izolaci. Zimní cyklistické ponožky velmi často používají přírodní vlákna merino vlny. Poskytují skvělou tepelnou izolaci a navíc tak snadno neabsorbují nepříjemné pachy. Vlna se samozřejmě obvykle kombinuje i s jinými druhy vláken, aby byla zajištěna celková pružnost nebo dostatečná pevnost.

Někdy nemusí stačit pouhá tloušťka ponožky nebo materiály, ze kterých je vyrobena. Při vyšších rychlostech je významným problémem mrznoucí vítr. V takovém případě vám pomohou moderní zimní cyklistické ponožky s membránou. Tenká vrstva membrány umístěná uvnitř úpletu plně chrání před větrem a vodou a zajišťuje optimální podmínky pro nohy. Tento typ ponožek se výborně hodí i v přechodných ročních obdobích, kdy se počasí zhoršuje. V naší nabídce najdete zimní cyklistické ponožky větší tloušťky i modely s membránou špičkových značek. Jsou skvělou volbou, když teploty klesají k nule nebo dokonce pod nulu. Je však třeba mít na paměti, že při velmi nízkých teplotách nemusí stačit ani silné zimní cyklistické ponožky. V mrazivém počasí budete potřebovat vhodnou zateplenou cyklistickou obuv a zimní návleky na boty. Nejčastěji pouze taková souprava zaručí optimální tepelné podmínky v několikastupňových mrazech.