top

BlackYak

BlackYak je vysoce kvalitní oblečení určené pro nejnáročnější uživatele. Mezi modely této značky najdete jak oblečení pro zdolávání nejvyšších himálajských vrcholů, tak i pro outdoorové výlety do nejbližších hor.
Zobrazení Mřížka Seznam

100 výrobky

  1. -27%
    Bunda izolovaná BlackYak Bakosi - rifle green

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

100 výrobky

Vymazat

Historie značky BlackYak

Historie značky začíná před více než 40 lety, kdy Tae Sun Kang založil první obchod Dongjin Mountain v Soulu, kde nabízel expediční oblečení a vybavení. Od začátku měl jediný cíl - nabídnout horolezcům a milovníkům hor to nejlepší vybavení, které jim umožní věnovat se jejich vášni. Od samého počátku až do současnosti si značka BlackYak dokázala udržet pověst jednoho z nejprofesionálnějších výrobců a distributorů horského oblečení a vybavení pro výstupy na nejvyšší vrcholy světa, ale i pro outdoorové výlety, skialpinismus a trekking. Historie značky zahrnuje mnoho zlomových okamžiků, které určily její současný mezinárodní charakter. V roce 1980 společnost sponzorovala úspěšnou jihokorejskou expedici na Nanga Parbat. V roce 1994 získala licenci na výrobu oděvů s membránou GORE-TEX®, což jí umožnilo poskytovat takovou úroveň ochrany před přírodními živly, jaká dosud nebyla možná. Na konci minulého století značka expanduje na čínský trh a výrazně rozvíjí svou prodejní síť.

V roce 2010 je založena společnost BlackYak a himálajská horolezkyně Eun-sun Oh se s její podporou stává první ženou, která zdolala všech 14 osmitisícovek. V roce 2014 značka debutuje na renomovaném veletrhu ISPO v Mnichově a okamžitě získává prestižní titul „Asijský výrobek roku 2013”. Tuto cenu získala inovativní horská bunda B1XG1 Jacket. V roce 2015 společnost BlackYak úspěšně debutuje s prodejem svých výrobků na evropském trhu. Již o rok později získává na veletrhu ISPO 11 ocenění, z toho 8 zlatých. Ve stejném roce uvádí společnost své oblečení do prodeje v Severní Americe. Řada úspěchů společnosti pokračuje a mimořádně vřelé přijetí jejích výrobků na dalších trzích znamená, že toto spolehlivé a inovativní oblečení chce používat stále více milovníků hor.

Jak je navrženo oblečení BlackYak?

Základem značky je co nejužší spolupráce mezi návrháři a koncovými uživateli výrobků, která umožňuje vytvářet jedinečné kolekce, dokonale přizpůsobené náročným podmínkám v horách. Za účelem poskytování inovativních řešení v oblasti designu, použitých materiálů a výrobního procesu společnost BlackYak úzce spolupracuje se švýcarskou značkou DNS (Development Never Stops). Má vlastní návrhářské studio a všechny prostředky a stroje potřebné k výrobě prototypů oděvů. Patří mezi ně moderní řešení, která umožňují řezání materiálů laserem nebo jejich spojování pomocí ultrazvuku. Všechna nejnovější, nekompromisní řešení jsou vyvíjena ve Švýcarsku a testovací vzorky jsou poté distribuovány profesionálním horolezcům a sportovcům z jiných sportů, které společnost BlackYak podporuje. Tímto způsobem jsou prověřeny jak při výstupech na osmitisícové vrcholy, tak při několikatýdenním putování po horských stezkách. Finální výroba se nikdy nezahájí, dokud není zcela propracován každý detail.

Jak vypadá výrobní proces oblečení této značky?

Specializované horské oblečení vyžaduje výjimečné výrobní podmínky. Nejmodernější technologie, které se používají, jsou nejen vhodné stroje, ale především vysoce kvalifikovaný personál a velmi přesná kontrola kvality finálních výrobků. Při hledání společnosti, která by splňovala všechna tato kritéria, navázali specialisté společnosti BlackYak spolupráci s továrnou KTC v jižní Číně, která se již více než 40 let specializuje na výrobu špičkového sportovního oblečení z technologicky vyspělých materiálů. Celý výrobní proces oděvů BlackYak je založen na principu KTC (Knowledge, technology & craft). Pouze kombinace těchto tří faktorů zaručuje výrobky nejvyšší kvality, které se osvědčí v náročných horských podmínkách.

Oblečení BlackYak si můžete koupit v obchodě 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký sortiment horského oblečení od tohoto výrobce. V nabídce jsou modely oblečení na hory pro všechna roční období. Teplé bundy a spodní prádlo, které se dobře osvědčují v zimě, zajišťují optimální tepelný komfort v mrazech. Nepromokavé bundy s membránou jsou ideální do srážek, které jsou časté zejména v přechodných ročních obdobích. V nabídce jsou také modely pro letní vedra. Moderní materiály nabízejí bezkonkurenční prodyšnost a okamžitý odvod vlhkosti. Oblečení BlackYak je k dispozici v obchodě 8a.cz, je vhodné pro mnoho typů horských aktivit. Od horolezectví, skialpinismu a trekkingu až po turistické outdoorové aktivity. Je to jednoduše propracované oblečení, které nabízí bezkonkurenční pohodlí a spolehlivost v horském prostředí.