top

Arcteryx Nástupové boty

Lezecké boty Arcetryx jsou vhodné jak pro stěnové lezce, tak pro turisty. Jedinečný design poskytuje potřebnou funkčnost, pohodlí a přilnavost.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Arcteryx nástupová obuv - funkční design

Nástupové boty Arc'teryx poskytují účinnou podporu při každém kroku. Dokonalá přilnavost a maximální cit při každém kroku zajišťují bezkonkurenční stabilitu v tom nejnáročnějším terénu. Tyto boty jsou ideální pro nejnáročnější horské trasy a via ferraty. Maximální trakce a přesnost v kamenitém a skalnatém terénu je pro turistickou obuv prioritou. Každý model tyto požadavky splňuje na 100 %. Tyto boty jsou oblíbenou volbou horolezců, kteří hledají co nejlehčí obuv pro výstupy, i turistů cestujících s minimalistickým zavazadlem. Výstupy, sjezdy, úseky s lezeckými prvky... zvládnete je všechny bez problémů!

Nástupové boty Arcteryx - charakteristika

Nástupové boty má mnoho charakteristických rysů, které ji odlišují od turistické nebo běžecké obuvi. Především je to charakteristická konstrukce svršku. Díky výztuhám v přední a zadní části boty je velmi dobře chráněna proti poškození. Chrání před účinky častého kontaktu s kameny nebo kořeny. Za druhé, přístupové boty Arcteryx jsou také vybaveny podrážkami, které poskytují přilnavost a oporu v rozmanitém terénu. Dezén se mění po celé délce boty, od zcela ploché (a maximální kontaktní plochy) "stoupací" zóny těsně pod prsty, přes více a méně tvarované kotníky až po speciální profilaci na patě. Tato konstrukce podporuje jistý krok a také pomáhá při brzdění při sjíždění. Speciální gumové směsi, včetně Vibram® Megagrip, jsou ideální pro použití na hladkém kamenitém povrchu. Za třetí, boty zaručují dokonalé padnutí díky systému šněrování. Většina modelů má tkaničky, které sahají téměř k prstům. Toto řešení je převzato z lezeckých bot. Díky tomu se bota po celé délce dokonale přizpůsobí tvaru chodidla, což zvyšuje cit pro podklad a zaručuje dokonalou přesnost.

Nástupové boty Arcteryx v obchodě 8a.cz

Nástupové boty od tohoto kanadského výrobce je ideální pro horolezce i turisty. Pro ty první jsme připravili extrémně lehké modely, které lze snadno připevnit k postroji. Pro druhé jsou k dispozici o něco těžší modely, ale s mnohem větším komfortem na delších trasách. Všechny nástupové boty Arcteryx však mají společný moderní design a použití pokročilých materiálů, které zaručují vynikající výkon.