top

Lezecké batohy Berghaus

Lezecké batohy Berghaus jsou vyrobeny z nejpevnějších dostupných materiálů a mají minimalistický design, který je ideální do horského terénu. S horolezeckým batohem snadno zdoláte i ty nejtěžší cesty.
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Lezecké batohy Berghaus vám zaručují vynikající pohodlí na stěně

Lezecké batohy Berghaus jsou modely, které byly zkonstruovány s ohledem na horolezecké nadšence. Skalní i horolezectví - v zimě i v létě. Tyto promyšlené modely jsou navrženy tak, aby splňovaly očekávání této skupiny aktivních uživatelů. Díky své konstrukci je lezecký batoh mimořádně užitečný - překrytí bederního pásu, vyvýšení bederního pásu, takže nepřekáží sedacímu úvazku, jsou jen některé příklady toho, čím se lezecký batoh liší od jiných modelů. Nicméně horolezecké batohy Berghaus se vyznačují všestranností, takže jsou ideální i na stezku, pěší turistiku nebo skialp.

Historie značky Berghaus je od samého počátku spojena s batohy

Pouze v šestém roce existence značky Berghaus přichází na trh batoh, který představuje revoluci v outdoorovém průmyslu. Co je na něm tak zvláštního? Na rozdíl od jiných batohů má tento vnitřní rám. Jedná se o první model s vnitřním rámem. V dobách, kdy byly turistické batohy založeny na konstrukci masivního vnějšího rámu. Od té doby značka plní očekávání aktivních lidí, kteří milují hory. Není žádným překvapením, že horolezecké batohy Berghaus jsou navrhovány společně s profesionály - horolezci a horskými vůdci. Díky tomu vznikají modely které splňují nejvyšší nároky profesionálů i amatérů tohoto sportu.

Z čeho si oblíbíme horolezecké batohy Berghaus?

Především pro jejich všestrannost a vysokou funkčnost. Lezecké batohy Berghaus mají zjednodušený, poměrně úzký tvar. Díky tomu neomezují pohyb a nezachytávají se o vyčnívající překážky, jako jsou skalní výběžky nebo větve horských smrků. Lezecké modely jsou lehké. Jejich jednoduchá konstrukce podporuje vaše pohyby při lezení. Batoh se dokonale přizpůsobí vaší poloze na skále a podpoří vaši aktivitu. Za zmínku určitě stojí systém nošení, který se postará o správné přizpůsobení modelu vaší siluetě. Skládá se z poměrně nízkého profilu a nastavitelných ramenních popruhů. Díky tomu si můžete vychutnat stabilitu neseného obsahu při horolezeckých i trekingových výpravách. O správnou polohu batohu se stará pohodlný bederní pás.

Lezecké batohy Berghaus se vyznačují vysokou odolností. Jsou vyrobeny z materiálu, který je odolný proti mechanickému poškození. Jedná se o nylon Ripstop, jehož jednou z vlastností je také pomalejší namáčení. Díky tomu se ve stěně za mrholení nemusíme obávat, že by obsah našich zavazadel zmokl. Další pozoruhodnou vlastností je způsob zavírání hlavního prostoru. Horolezecké batohy se často uzavírají rolovacím uzávěrem, který má také vynikající vlastnosti proti dešti. Tento typ uzavírání v podobě rolovací části hlavního prostoru pojme vybavení, které na cestách potřebujete a ke kterému se pohodlně dostanete širokým otvorem.

Lezecké batohy Berghaus a jejich nosnost

Spornou výhodou horolezeckých batohů je široký přístup do hlavní komory. To znamená, že potřebné vybavení nebo horolezecké lano najdete během chvilky. Pokud však chcete uložit menší předměty, pomohou vám praktické kapsy. Přece jen jich není tolik jako v případě trekingových modelů, ale jsou stejně praktické. Drobné předměty, jako je telefon, čelovka, energetické tyčinky nebo kapesní nůž, lze uložit do kapsy na přední straně batohu. Lezecké batohy Berghaus jsou vybaveny mnoha popruhy a poutky z extrémně odolného materiálu. Používají se k bezpečnému upevnění horolezeckého vybavení, jako jsou cepíny nebo skoby. Lano, které se nevejde dovnitř, lze snadno upevnit pod popruh na zadní straně batohu.

Promyšlená konstrukce batohu zajišťuje rovnoměrné rozložení přenášeného vybavení, a tím nenarušuje těžiště batohu. Díky tomu můžeme při trekingu nebo lezení balancovat na hraně bez obav, že nás batoh zatíží. Integrované kompresní popruhy zmenšují objem přenášeného zařízení a stabilizují jej. Nejenže opticky zmenšují velikost batohu, ale také umožňují nosit náklad a jeho hmotnost blíže k zádům. Na závěr je třeba zmínit, že horolezecké batohy Berghaus jsou vybaveny reflexními prvky.