top

Batohy Fjord Nansen

Batohy Fjord Nansen® jsou batohy nejvyšší kvality od naší domácí značky. Expediční a trekingové modely. Stejně jako batohy s menší kapacitou, které se skvěle hodí na jednodenní výlety nebo každodenní používání.
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

 1. -15%
  Trekingový batoh Fjord Nansen Nanga Parbat 85+10 - black/graphite
  Trekingový batoh Fjord Nansen Nanga Parbat 85+10 - black/graphite
  včetně DPH 4029 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 3829 Kč (+6%)
  Doporučená cena výrobce 4779 Kč (-15%)

  wish list

 2. -15%
  Městský batoh Fjord Nansen Freki 25 Solid - black
  Městský batoh Fjord Nansen Freki 25 Solid - black
  včetně DPH 1639 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1589 Kč (+4%)
  Doporučená cena výrobce 1949 Kč (-15%)

  wish list

 3. -15%
  Turistický batoh Fjord Nansen Geranger SOLID 20 - red/black
  Turistický batoh Fjord Nansen Geranger SOLID 20 - red/black
  včetně DPH 1549 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 1419 Kč (+10%)
  Doporučená cena výrobce 1839 Kč (-15%)

  wish list

 4. -15%
  Turistický batoh Fjord Nansen Tomte 20 - black
  Turistický batoh Fjord Nansen Tomte 20 - black
  včetně DPH 1039 Kč
  Nejnižší cena po dobu 30 dnů před slevou 949Kč (+10%)
  Doporučená cena výrobce 1229 Kč (-15%)

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

4 výrobky

Vymazat

Batohy Fjord Nansen jsou polskou značkou založenou na skandinávské kvalitě

Značka Fjord Nansen byla založena v roce 1996 a její název odkazuje na norského cestovatele Fridtjofa Nansena. Fridtjof Nansen, který se účastnil polárních výprav. Tato polská značka spojuje vášeň pro cestování se skandinávským smyslem pro kvalitu a funkčnost. Batohy Fjord Nansen se vyznačují vysokou kvalitou zpracování, extrémní odolností a rozumnou cenou. V horském obchodě 8a.cz najdete batohy Fjord Nansen pro horolezectví, turistiku a batohy na záda, ale i modely pro každodenní nošení. Ty jsou vhodné zejména jako školní nebo studijní tašky. Pohodlné široké ramenní popruhy zajišťují pohodlí bez ohledu na to, jak je batoh těžký. Naproti tomu expediční a trekové modely jsou objemné batohy s objemem kolem 60 litrů a více. Vejdou se do nich všechny potřebné doplňky na túru. Spací pytel, samonafukovací karimatka, plynová kartuše, plynový nástroj, oblečení, stan - to vše by mělo být zabaleno v trekingovém batohu. Kromě hlavní přihrádky nabízí další úložný prostor v bočních kapsách a komínu. Četné popruhy umožňují připevnit cokoli, co se nevejde dovnitř. Nebo co si chcete vzít s sebou na túru.

Batohy Fjord Nansen doporučujeme pro každodenní použití

Modely s objemem kolem 20 litrů dokonale kombinují vlastnosti malého turistického batohu s vlastnostmi městského modelu. Batohy Fjord Nansen tak nabízejí vysokou úroveň všestrannosti za všech podmínek. Četné kapsy umožňují uspořádat a mít po ruce potřebné věci. Síťované kapsy umístěné po stranách batohu minimalizují jeho hmotnost, ale poskytují další úložný prostor. Městské batohy Fjord Nansen mají poměrně jednoduchý systém nošení. Ramenní popruhy jsou měkké a dostatečně široké, aby poskytovaly vysoký komfort na túře. Městské modely mají také hrudní a bederní pás. Stabilizují celek, zejména když je batoh zcela zaplněn zavazadly.

Který batoh Fjord Nansen vybrat do hor?

Při výběru trekingového batohu bychom měli věnovat pozornost řadě technických řešení, která nám mají usnadnit treking. Dobře zvolený batoh je zárukou pohodlí a pohodlné cesty. Batohy Fjord Nansen s objemem 60 litrů a více poskytují pohodlný a nastavitelný systém nošení. Nastavitelný nosný systém umožňuje přizpůsobit batoh velikosti a tvaru uživatele. To je nesmírně důležité, protože správně nastavený nosný systém má vliv nejen na naše pohodlí, ale z dlouhodobého hlediska i na naši kondici. Dobře zvolený a nastavený nosný systém znamená pohodlí pro naše záda a žádnou bolest ani při dlouhých hodinách chůze. Pohodlný a dobře polstrovaný bederní pás nese hlavní váhu batohu, kterou přebírají boky namísto ramen. Vhodně tvarované ramenní popruhy netlačí a přizpůsobí se ženské i mužské postavě.

Batohy Fjord Nansen jsou vybaveny komínem, který pojme dalších 10 až 15 litrů. To je poměrně hodně a umožňuje vám to sbalit si zásoby na několik dní při vícedenní túře. Komín je velmi pohodlné řešení, které lze v době nepoužívání srolovat pod klopu batohu. V samotné klopě se nachází řada kapes, včetně hlavní vnější a vnitřní. Umožňují mít přehled o nejnutnějších věcech, které chcete mít po ruce. Například baterku, mapu, brýle, kapesní nůž nebo něco k jídlu. Za zmínku stojí také boční kapsy. V závislosti na modelu se může jednat o klasické kapsy nebo tzv. žaberní kapsy. Pokud je nepoužíváte, přilnou k bokům batohu. Po sbalení však poskytují poměrně velký úložný prostor.

Technické vlastnosti batohů Fjord Nansen

Jak se na každý trekingový batoh sluší, batohy Fjord Nansen jsou vybaveny mimořádně funkčními popruhy. Umožňují optimálně přizpůsobit tvar batohu nákladu. Umožňují také připevnit větší předměty vybavení na vnější stranu batohu, pokud není zcela zabalen. Přeprava stanu nebo karimatky nezpůsobí žádné problémy. V obchodě 8a.cz v obchodě najdete mnoho modelů trekingových a turistických batohů, včetně velmi pohodlných a odolných polské značky Fjord Nansen.