top

Obuv a oblečení na běhání

Běžecké oblečení není jen pohodlné tričko a funkční kalhoty. Pro trénink v nižších teplotách se vyplatí zvolit také termoaktivní prádlo, teplou mikinu nebo membránovou bundu.
Zobrazení Mřížka Seznam

1328 výrobky

na stránce
  1. -36%
    Pánské trailové boty Altra Olympus 4 - black/white

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1328 výrobky

na stránce
Vymazat

Funkční běžecké oblečení

Sprinteři, opravdoví milovníci maratonů nebo joggingu, dobře vědí, že pohodlné běžecké boty k efektivnímu zdolávání tras nestačí. Aby se úsilí, které do své aktivity vkládáte, promítlo do lepších výsledků, měli by se i začátečníci rozhodnout vyměnit běžné oblečení za speciální běžecké oblečení. Rozdíl pocítíte okamžitě. Materiály použité v těchto oděvech, které jsou speciálně navrženy pro aktivní pohyb, jsou zcela odlišné. Výhodou jsou také moderní technologická řešení. V konfrontaci s vlastnostmi městského oblečení vítězí běžecké oblečení ve všech ohledech.

Běžecké boty + běžecké oblečení = efektivnější trénink

Pokud chcete, aby úsilí, které věnujete aktivitě, bylo co nejpřínosnější, musíte své tréninkové koncepty doplnit běžeckým oblečením, které podpoří vaši pohodu. Automaticky vás napadne investice do pohodlné obuvi. Běžecké boty jsou samozřejmě nezbytnou součástí sportovního oblečení, ale stejně důležité je technické tričko, funkční kalhoty a pohodlná mikina nebo membránová bunda. Vlastnosti jednotlivých částí takového oblečení se společně projeví ve výrazném zvýšení účinnosti tréninku. Obuv zvýší pohodlí při každém vašem kroku a přispěje k minimalizaci rizika zranění. Na nerovném terénu a v obtížném terénu se osvědčí jako mimořádně důležitá opora. Běžecké oblečení doplní tuto podporu tím, že zvýší pocit volnosti při tréninku a vyrovná případné riziko nepohodlí.

Běžecké boty jako základní součást běžeckého oblečení

Jak již bylo zmíněno, běžecká obuv by měla být součástí sportovního oblečení každého běžeckého nadšence. Speciální konstrukce má vliv nejen na pohodlí, ale také na bezpečnost uživatele při překonávání tras. Podrážka s vhodně konstruovaným vzorkem si poradí i s náročnějším terénem. Pěna tlumící nárazy zase zlepší měkkost vašich kroků na tvrdém povrchu. Výrobci mají různé představy o tom, jak model správně přizpůsobit chodidlu. Používají elastické pásky, suchý zip nebo klasické šněrování. Záleží na vás, který způsob považujete za nejlepší. Pokud vás zamračené počasí nepřiměje vzdát se tréninku, zvolte variantu bot s membránou. Membrána zabraňuje pronikání vlhkosti do materiálu a zároveň neovlivňuje parametry prodyšnosti. V naší nabídce najdete kvalitní dámskou a pánskou běžeckou obuv špičkových značek. Jsou mezi nimi boty značek Dynafit, Inov-8, La Sportiva, On Running, Salomon a mnoho dalších výrobců.

Jaké oblečení pro běžce?

Odpověď na otázku, jaké běžecké oblečení je nejlepší, není vůbec jednoduchá. Důležitá je zde řada faktorů. Mezi množstvím různých návrhů je snadné se ztratit. Sortiment výrobců je široký a svoboda výběru je nespornou výhodou, ale může být obtížné se konkrétně rozhodnout. V závislosti na intenzitě tréninku, stupni pokročilosti, frekvenci, podmínkách a preferencích uživatele se mění požadavky kladené na specializované oblečení. Při výběru se určitě vyplatí sledovat prodyšnost látky. Běžecké oblečení, které účinně odvádí vlhkost a umožňuje volnou cirkulaci vzduchu, bude vynikající volbou pro profesionály i začátečníky. Tyto prvky se stávají standardem, ale mnoho špičkových výrobců, jako jsou Dynafit, La Sportiva a Salomon, je doplňuje o další technické funkce. Používají se například ionty stříbra, které prodlužují svěžest oděvu, nebo směsi elastických vláken, které zvyšují pohodlí.

Běžecké oblečení různých stylů

Nejsou to jen technické parametry, proč si aktivní běžci vybírají oblečení navržené speciálně s ohledem na ně. Oblečení pro běžce nabízené v obchodě 8a.cz je vyrobeno z materiálů, které podporují funkci těla a zajišťují pohodlí při nošení. Nebudete pociťovat žádné nepohodlí, protože střihy přispívají k větší volnosti pohybu. Návrháři oděvů často upouštějí od švů nebo dbají na to, aby byly ploché. Dokonce ani přiléhavá trička nebo legíny neškrtí a neodírají pokožku. To také znamená, že jednotlivé prvky běžecké výbavy spolu lépe spolupracují. Dobře navržená trička se neshrnují pod bundami ani mikinami.