top

Příslušenství na skialpinismus

Příslušenství na skialpinismus je široká kategorie v obchodě 8a.cz, kde najdete veškeré potřebné vybavení pro lyžování. Oblečení, batohy, mačky, cepíny, brýle nebo lavinové ABC - to vše a ještě o něco víc najdete jen u nás.
Zobrazení Mřížka Seznam

1057 výrobky

na stránce
 1. -5%
  Lavinová sada Arva Neo BT Pro
  Lavinová sada Arva Neo BT Pro
  9 838 Kč 10 356 Kč

  wish list

 2. -30%
  Hybridní bunda Ziener Nandus - spruce green

  wish list

 3. -35%
  Mikina La Sportiva Tour L/S - night blue/crystal

  wish list

 4. -31%
  Lavinová sada Arva Safety Box Ski Trip

  wish list

 5. -28%
  Zateplené kraťasy Ziener Nuran - black

  wish list

 6. -10%
  Skialpové rukavice Karpos Race Glove - black/black

  wish list

 7. -29%
  Softshell kalhoty Ziener Nebil - black/blk

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

1057 výrobky

na stránce
Vymazat

Příslušenství na skialpinismus - skialpové oblečení

V této kategorii najdete veškeré skialpové oblečení, které vás ochrání před extrémními podmínkami. Skialpové bundy s membránou vás ochrání před promočením při pádu na sněhu. Mnoho z nich využívá technologii GORE-TEX® pro maximální nepromokavost. Totéž platí pro skialpové kalhoty a rukavice, které vás plně ochrání před drsnými zimními podmínkami. V kategorii příslušenství na skialpinismus - skialpové oblečení najdete také modely s GORE-TEX® INFINIUM™ Product with WINDSTOPPER® Technology. Toto softshellové řešení vás ochrání před chladivými účinky větru. Skialpové oblečení se vyznačuje také vynikající prodyšností. To platí pro bundy, kalhoty, rukavice a rychleschnoucí spodní prádlo. Tím je zajištěno odvádění přebytečné vlhkosti, což zabraňuje přehřátí. V kategorii příslušenství na skialpinismus najdete také skialpové ponožky z merino vlny. Její izolace omezí prochladnutí, což bude mít pozitivní vliv na váš tepelný komfort. Kromě toho vás díky antibakteriálním vlastnostem udrží déle svěží.

Příslušenství na skialpinismus - skialpové a lavinové batohy

Lyžařské a skialpové batohy jsou mimořádně propracované konstrukce, které se dobře osvědčují v extrémních zimních podmínkách. Výbava na skialpy z této řady zajišťuje snadné přenášení vybavení, abyste mohli zvládnout obtíže spojené s touto aktivitou. Tyto modely zůstávají při dynamickém pohybu na těle vysoce stabilní, takže vaši jízdu nic nenaruší. Skialpové a lyžařské batohy mají speciální řešení pro přepravu lyží nebo prkna. Díky tomuto vybavení na skialpy nemusíte nosit lyže v ruce, což je naprosto nepraktické. Skialpové batohy navíc umožňují vzít si s sebou mačky, připevnit cepíny nebo lezecké lano. Velmi praktické jsou také lavinové batohy, které v případě nebezpečí nabízejí podporu speciálního airbagu. To vás vytáhne na povrch laviny a zvýší vaše šance na přežití. Skialpové batohy umožňují také nosit hydrovak, takže se vám nestane, že byste byli dehydrovaní.

Příslušenství na skialpinismus - cepíny, mačky a úvazky

Skialpové aktivity často zahrnují prvky lezení, takže si s sebou budete muset vzít další vybavení na skialpy. Toto vybavení zahrnuje mačky, skialpový úvazek a cepíny. Ty musí být přizpůsobeny specifikům této lyžařské aktivity, takže jsou mnohem lehčí než jejich klasické ekvivalenty. Úvazek dokonale funguje s batohem a dynamikou pohybu v horách, takže vás nebude nijak omezovat. Skialpový úvazek v kategorii skialpové vybavení je obvykle vybaven dalšími lezeckými pomůckami, ke kterým lze připevnit karabiny a ledovcové šrouby. Skialpové mačky, jako jsou Climbing Technology Snow Flex, zvýší stabilitu při lezeckých úkolech a chůzi. Při přepravě lyží na batohu je třeba se na trase pohybovat bezpečně, proto je výběr této části vybavení zásadní. K vybavení na skialpy patří také cepíny, které jsou lehčí než jejich turistické protějšky. To je důležité, protože množství vybavení, které si v zimě berete do hor, je větší, a proto má smysl udržet jeho hmotnost na nízké úrovni.

Příslušenství na skialpinismus - skialpové přilby a lyžařské brýle

Chránit hlavu při extrémních skialpech je nezbytné, proto si prohlédněte skialpové přilby v našem obchodě. Jsou extrémně lehké a zároveň dokonale odolné. To znamená, že zvýšíte svou bezpečnost při případném pádu. Optimální úroveň větrání těchto konstrukcí zároveň omezí nepříjemné přehřívání. Příslušenství na skialpinismus v obchodě 8a.cz zahrnuje také lyžařské brýle. Moderní technologie skel, které zde najdete, zlepšují vnímání okolí. Vše je jasnější, takže získáte vizuální zážitky a včas rozpoznáte překážky na trase.

Příslušenství na skialpinismus - lavinové sety

Vybavení této kategorie zvyšuje vaši bezpečnost a usnadňuje záchranné operace. Pokud to se skialpinismem myslíte vážně, je nutné mít lavinové sondy, lopatu na sníh a především lavinový vyhledávač.