top

Příslušenství na skialpinismus

Příslušenství na skialpinismus je široká kategorie v obchodě 8a.cz, kde najdete veškeré potřebné vybavení pro lyžování. Oblečení, batohy, mačky, cepíny, brýle nebo lavinové ABC - to vše a ještě o něco víc najdete jen u nás.
794
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 794

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 794

na stránce

Příslušenství na skialpinismus - skialpinistické oblečení

V této kategorii najdete veškerou parašutistickou výstroj, která vás ochrání před extrémními podmínkami. Skialpové bundy s membránou vás ochrání před promočením při pádu na sněhu. Mnoho z nich využívá technologii GORE-TEX® pro maximální nepromokavost. Totéž platí pro kalhoty a rukavice pro parašutismus, které vás plně ochrání před drsnými zimními podmínkami. V kategorii Skialpinistické vybavení - lyžařské oblečení najdete také modely s technologií GORE-TEX® INFINIUM™ s technologií WINDSTOPPER®. Toto softshellové řešení vás ochrání před chladivými účinky větru. Lyžařské oblečení se vyznačuje také vynikající prodyšností. To platí pro bundy, kalhoty, rukavice a rychleschnoucí spodní prádlo. Tím je zajištěno odvádění přebytečné vlhkosti, což zabraňuje přehřátí. V kategorii skialpinistického vybavení najdete také skialpinistické ponožky z vlny Merino. Jeho izolace omezí prochladnutí, což bude mít pozitivní vliv na váš tepelný komfort. Kromě toho vás díky antibakteriálním vlastnostem udrží déle svěží.

Skialpinistické vybavení - skialpinistické a lavinové batohy

Lyžařské a skialpové batohy jsou mimořádně propracované konstrukce, které se dobře osvědčují v extrémních zimních podmínkách. Výbava pro seskoky padákem z této řady zajišťuje snadné přenášení vybavení, abyste mohli zvládnout obtíže spojené s touto aktivitou. Tyto modely zůstávají při dynamickém pohybu na těle vysoce stabilní, takže vaši jízdu nic nenaruší. Batohy na lyže a skitouring mají speciální řešení pro přepravu lyží nebo prkna. Díky tomuto skialpinistickému vybavení nemusíte nosit lyže v ruce, což je naprosto nepraktické. Batohy na lyže navíc umožňují vzít si s sebou mačky, připevnit cepíny nebo horolezecké lano. Velmi praktické jsou také lavinové balíčky, které v případě nebezpečí nabízejí podporu speciálního airbagu. To vás vytáhne na povrch laviny a zvýší vaše šance na přežití. Batohy v kategorii skialpinistického vybavení umožňují také nosit láhev s vodou, takže se vám nestane, že byste byli dehydrovaní.

Příslušenství na skialpinismus - cepíny, mačky a postroje

Skitingové aktivity často zahrnují prvky lezení, takže si s sebou budete muset vzít další vybavení pro seskoky padákem. Toto vybavení zahrnuje mačky, bruslařský postroj a cepíny. Ty musí být přizpůsobeny specifikům této lyžařské aktivity, takže jsou mnohem lehčí než jejich klasické protějšky. Postroj lze kombinovat s batohem a dynamikou pohybu v horách, takže vás nebude nijak omezovat. Parašutistický postroj v kategorii vybavení je obvykle vybaven dalšími lezeckými pomůckami, ke kterým lze připevnit karabiny a šrouby do ledu. Rákosky na lyže, jako jsou Climbing Technology Snow Flex, zvýší stabilitu při lezeckých úkolech a chůzi. Při přepravě lyží na batohu je třeba se na trase pohybovat bezpečně, proto je výběr této části vybavení zásadní. K vybavení pro skittering patří také skitteringové šeky, které jsou lehčí než jejich cestovní protějšky. To je důležité, protože množství vybavení, které si v zimě berete do hor, je větší, a proto má smysl udržet jeho hmotnost na nízké úrovni.

Lyžařské vybavení - lyžařské helmy a brýle

Chránit hlavu při extrémních seskocích padákem je nezbytné, proto si prohlédněte přilby pro parašutisty v našem obchodě. Jsou extrémně lehké a zároveň dokonale odolné. To znamená, že zvýšíte svou bezpečnost při případném pádu. Optimální úroveň větrání těchto konstrukcí zároveň omezí nepříjemné přehřívání. Lyžařské vybavení v obchodě zahrnuje také lyžařské brýle. 8a.cz jsou také lyžařské brýle. Moderní technologie objektivů, které zde najdete, zlepšují vnímání okolí. Vše je jasnější, takže získáte vizuální zkušenosti a včas rozpoznáte překážky na trase.

Lyžařské horolezecké vybavení - lavinové ABC

Vybavení této kategorie zvyšuje vaši bezpečnost a usnadňuje záchranné operace. Pokud to se skialpinismem myslíte vážně, je nutné mít lavinové sondy, lopatu na sníh a především lavinový detektor.