top

Nordic walking hole

Hole pro nordic walking jsou nezbytnou součástí vybavení všech milovníků rychlé chůze s holemi. V naší nabídce najdete jak hole pro začátečníky, tak profesionální hole na nordic walking z uhlíkových vláken. Vyznačují se velmi nízkou hmotností a vynikající tuhostí. Zde najdete ty správné hole, ať už se nordic walking věnujete rekreačně, nebo závodně.
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

 1. -28%
  Hůlky na chůzi Gabel X-1.35 - orange

  wish list

 2. -11%
  Hole nordic walking Leki Spin Shark SL

  wish list

 3. -9%
  Nordic walking hůlky Leki Response - black

  wish list

 4. -10%
  Hole nordic walking Leki Flash Carbon - black

  wish list

 5. -28%
  Hůlky na chůzi Gabel Light NCS

  wish list

 6. -32%
  Trekové hole Gabel Vario S-9.6 - jeans

  wish list

 7. -30%
  Hliníkové hole Gabel Nordic Friend

  wish list

 8. -28%
  Hole Gabel Stretch Carbon
  Hole Gabel Stretch Carbon
  1239 Kč 1732 Kč

  wish list

 9. -32%
  Karbonové hole Gabel X-5 - black/yellow

  wish list

 10. -31%
  Karbonové hole Gabel Cobra 3S R

  wish list

 11. -23%
  Trekingové hole Gabel Fusion Cork-Tech

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

20 výrobky

Vymazat

Profesionální hole na nordic walking

Hole jsou nezbytnou součástí vybavení každého nadšence nordic walkingu. Správné hole zajistí větší pohodlí při chůzi. Vysoce kvalitní materiály používané špičkovými výrobci holí na nordic walking se projevují ve vysoké spolehlivosti a odolnosti. Tlumicí vlastnosti materiálů, jako jsou karbonová vlákna, zpříjemní chůzi s holemi. Důležitá je také jejich hmotnost. V naší nabídce najdete nordic walking hole pro začátečníky i ultralehké modely pro nejzkušenější vyznavače této aktivity. V nabídce jsou také skládací a nastavitelné modely, díky nimž je lze snadno přepravovat, např. v autě, nebo upravit tak, aby je mohlo používat více osob. V našem obchodě najdete pouze kvalitní hole na nordic walking od špičkových značek.

Jak vybrat hole na nordic walking - jaká délka je správná?

Délku holí na nordic walking lze zvolit dvěma způsoby. Nejjednodušší je použití univerzálního výpočtu 0,68 x výška, který umožňuje rychle určit přibližnou délku holí. Pokud si vyberete velikost mezi dostupnými délkami, mohou být hole pro začátečníky o něco kratší a pro lidi s dobrou kondicí o něco delší. Druhým způsobem je vyzkoušet si hole na nordic walking. Když uchopíte hole umístěné svisle před sebou, vaše ruce by měly svírat úhel 90 stupňů. Vhodně zvolená výška vám umožní vyvinout vhodnou techniku nordic walking. Příliš krátké hole vám neumožní správně se odrazit, zatímco příliš dlouhé hole budete táhnout po zemi a budou vás nutit zvedat ruce nepřirozeně vysoko. Proto se vyplatí věnovat několik okamžiků určení vhodné délky holí ještě před jejich nákupem. Dobrou volbou pro začátek je zakoupit model s nastavitelnou výškou. Takové skládací hole na nordic walking se také mnohem lépe přepravují. Snadno se vejdou do každého kufru auta nebo cestovní tašky.

Co by ještě měly mít dobré hole na nordic walking?

Častou chybou při nákupu vybavení na nordic walking je výběr trekingových nebo lyžařských holí. Mají zcela odlišně tvarované rukojeti, které brání správné chůzi s holemi. Rozdílné jsou také koncovky nebo řemínky. Profesionální hole na nordic walking mají tenkou rukojeť a speciální rukavici upevněnou suchým zipem. Tyto dva prvky umožňují správné uvolnění holí z ruky po odrazu.

Pokud jsme mírně pokročilejší uživatelé nebo si chceme hned pořídit špičkové vybavení, měli bychom se rozhodnout pro karbonové hole na nordic walking. Tento materiál má několik vlastností, díky kterým se hole používají ještě pohodlněji. Za prvé je velmi lehký, díky čemuž bude manipulace s holemi méně namáhavá. Za druhé si zachovává vysokou tuhost, díky níž bude odraz ještě dynamičtější. Za třetí dokonale tlumí nárazy do země, což je patrné zejména na asfaltových nebo betonových dlažebních kostkách.

Dalším prvkem, který stojí za pozornost, jsou speciální páskové rukavice. V základních modelech jsou na ruce připevněny suchým zipem, a když chceme ruku uvolnit, musíme suchý zip rozepnout. Pokročilejší hole využívají systém, kdy lze popruh z hole uvolnit stisknutím tlačítka. Díky tomu nemusíme rozepínat suchý zip, když saháme po láhvi, smartphonu nebo mapě. Jedná se o velmi pohodlné řešení, zejména při rekreační chůzi nordic walking.

Proč byste se měli věnovat nordic walkingu?

Díky holím na nordic walking můžeme každou procházku proměnit v dynamickou aktivitu, při které aktivujeme i horní svalové partie. Velkou výhodou nordic walkingu je skutečnost, že jeho intenzitu lze ideálně přizpůsobit naší kondici a potřebám. Starší lidé mohou nordic walking provozovat pro udržení dobré kondice a jako skvělý doplněk jiných pohybových aktivit. Mladší lidé mohou nordic walking provozovat velmi intenzivně jako doplněk mnoha jiných sportů.