top

Tasmanian Tiger

Tasmanian Tiger je značka specializující se na navrhování a výrobu taktického vybavení. V její nabídce najdete batohy, brašny, lékárničky a doplňkové kapsy na vybavení. Výrobky Tasmanian Tiger se vyznačují vysokou odolností a spolehlivostí, a proto si je s velkou oblibou vybírají milovníci military a survivalu.
45
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

45 položek

na stránce
 1. -5%
  Batoh Tasmania Tiger Modular Combat Pack

  wish list

 2. -16%
  Taška Tasmanian Tiger Tac Case - black

  wish list

 3. -27%
  Kapsa Tasmanian Tiger Mesh Pocket Set - olive

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

45 položek

na stránce

Tasmanian Tiger znamená vysokou spolehlivost

Značka se zaměřuje na výrobu vysoce kvalitního vojenského vybavení a vybavení pro přežití v přírodě. Každý model je pečlivě navržen tak, aby byla zajištěna maximální funkčnost při používání. Použitá řešení vycházejí ze specifických potřeb služeb a vojenských nadšenců. Celý proces vzniku každého modelu, od prototypu přes výrobu až po finální výrobek, probíhá v továrnách značky, což jí umožňuje zajistit kontrolu kvality v každé fázi. Použité materiály i finální výrobky značky Tasmanian Tiger procházejí rozsáhlým testováním podle mezinárodních norem. Důležité je, že každý výrobek má své vlastní sériové číslo, které je uloženo v centrální databázi a umožňuje snadněji odstranit případné nedostatky. Díky tomuto systému je taktické vybavení Tasmanian Tiger ideální do těch nejnáročnějších podmínek, ať už jste voják, příslušník armády, vojenský nadšenec, přírodovědec nebo zálesák, který hledá to nejlepší dostupné vybavení.

Odkud se vzal název značky Tasmanian Tiger?

Tasmánský tygr, nebo spíše tasmánský vlk, byl jedním z největších australských predátorů. Dosahoval velikosti malého vlka. Zbarvením srsti s charakteristickými pruhy připomínal tygra. Zvíře bylo dravec - nepříliš rychlý ani silný, ale velmi vytrvalý. Dokázal svou kořist sledovat velmi dlouho, než ji nakonec sežral. Od 30. let 20. století je však tento druh považován za vyhynulý, a to především kvůli člověku. Ačkoli od té doby nikdo toto zvíře ve volné přírodě nezná, občas se objevují řídké stopy, které mohou naznačovat, že jedinci přežili v horských rezervacích zřízených v Tasmánii. Značka Tasmanian Tiger na tuto legendu navazuje. Její taktická výbava se vyznačuje maximální odolností a umožňuje uživatelům zůstat v utajení po velmi dlouhou dobu.

Sama značka byla zaregistrována teprve v roce 1999 a její první výrobky byly představeny na veletrhu IWA v německém Norimberku. V roce 2001 otevřel výrobce svou nabídku celému světu a od té doby jeho popularita rychle rostla a do nabídky začaly přibývat nové prvky taktického vybavení. Základem jsou samozřejmě taktické batohy Tasmanian Tiger, ale k dispozici jsou také vojenské vesty, lékárničky, obaly, brašny přes rameno nebo bederní tašky. Všechny tyto výrobky využívají nejmodernější dostupné materiály. Značka byla prvním evropským výrobcem, který ve svých produktech použil materiál Cordura 700d. O úspěchu výrobce svědčí i to, že byl dodavatelem zdravotnických batohů pro Bundeswehr.