top

Běžecké čelovky

Běžecké čelovky jsou pomůcky, které mohou výrazně zlepšit komfort vašeho tréninku. Díky nim vám bude pohyb po setmění přinášet potěšení a nebudete se muset obávat o svou bezpečnost.
Zobrazení Mřížka Seznam

18 výrobky

na stránce
 1. -21%
  Čelovka pro běžce Silva Trail Runner

  wish list

 2. -25%
  Čelovka Silva Cross Trail 7R
  Čelovka Silva Cross Trail 7R
  2 676 Kč 3 568 Kč

  wish list

 3. -25%
  Čelovka Silva Trail Speed 5R
  Čelovka Silva Trail Speed 5R
  3 426 Kč 4 569 Kč

  wish list

 4. -21%
  Čelovka Silva Trail Speed 5X
  Čelovka Silva Trail Speed 5X
  4 613 Kč 5 840 Kč

  wish list

 5. -25%
  Čelovka Silva Trail Speed 5XT
  Čelovka Silva Trail Speed 5XT
  5 637 Kč 7 516 Kč

  wish list

 6. -25%
  Čelovka Silva Exceed 4R
  Čelovka Silva Exceed 4R
  4 764 Kč 6 353 Kč

  wish list

 7. -32%
  Trekingová čelovka Ledlenser MH11 - black/orange

  wish list

 8. -21%
  Čelovka pro běžce Silva Trail Runner Free 5

  wish list

 9. -25%
  Čelovka pro běžce Silva Trail Runner Free H 5

  wish list

 10. -21%
  Čelovka pro běžce Silva Trail Runner Free Ultra

  wish list

 11. -30%
  Čelovka Petzl Swift RL - blue

  wish list

 12. -30%
  Čelovka Petzl Swift RL - orange

  wish list

 13. -30%
  Čelovka Petzl Swift RL - black

  wish list

 14. -32%
  Běžící čelovka Ledlenser Neo 6R - black

  wish list

 15. -32%
  Čelovka Ledlenser Neo 4 - green

  wish list

 16. -28%
  Čelovka Petzl Nao - black/white
  Čelovka Petzl Nao - black/white
  3 911 Kč 5 433 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

18 výrobky

na stránce
Vymazat

Večer jsou běžecké čelovky nenahraditelné

I když se vědomě nerozhodnete pro dynamický běh po setmění, neznamená to, že nenarazíte na úseky trasy s minimální viditelností. Intenzivní tréninky lze často prodloužit a pokračovat v nich až do večera, pokud máte po ruce běžecké čelovky. Dokonce i zatažené počasí může vyvolat dojem menšího okolního jasu. Každý běžec, který si cení pohodlí při překonávání vzdáleností, by proto měl mít ve své výbavě čelovku.

Čím vynikají běžecké čelovky?

Speciální čelovky na běh mají speciálně vyvinutou konstrukci, která se liší od turistických nebo trekingových světel. U čelovek určených k nošení při běhu je rozhodující vyvážená konstrukce. Baterie nebo akumulátory jsou často umístěny na popruhu v zadní části hlavy, což znamená rovnováhu mezi přední svítilnou a baterií. Tato konstrukce neodskakuje a poskytuje pohodlí. Čelové svítilny na běh znamenají také širší úhel dopadu světla, takže je osvětlena jak cesta, tak její okolí. Všechny tyto vlastnosti mají běžecké čelovky Black Diamond nebo běžecké čelovky Petzl, stejně jako modely mnoha dalších značek.

Jak vybrat správnou čelovku na běhání?

Při výběru modelu je třeba zohlednit několik vlastností. Je vhodné zkontrolovat osvit - jeho tvar a intenzitu. Rychlé překonávání náročného terénu vyžaduje okamžité reakce a časté změny směru. Dostatečně silný osvit s velkým dosvitem je nesmírně důležitý. Důležitá může být také volba světelných režimů. Pokud chceme čelovku používat také například pod stanem, vyplatí se mít v záloze také slabší režim. Důležitý je také způsob upevnění čelovky na hlavě. Další široké pásky zajistí pohodlí a stabilitu.

Běžecká čelovka na baterie nebo s akumulátorem?

Každé z těchto dvou řešení má své výhody i nevýhody. Běžecká čelovka na baterie umožňuje rychlou výměnu baterie při vyčerpání zdroje energie. Pokud je model napájen oblíbenými bateriemi AAA nebo AA, můžete si být jisti, že je koupíte téměř v každém obchodě, horské chatě nebo na čerpací stanici. Díky tomu si můžete na výletech rychle připravit čelovku na další noc. Běžeckou čelovku s dobíjecím akumulátorem je naopak třeba připojit k elektrické síti a čas od času ji nabít. To je ideální řešení při častých večerních trénincích a kratších výletech, kdy můžete čelovku snadno dobíjet. Je to také určitě mnohem ekologičtější řešení.

Vysoce kvalitní běžecké čelovky

Známí a uznávaní výrobci na trhu nabízejí čelové svítilny pro běžce v různých technologických konfiguracích. Uživatel si navíc může vybrat z modelů, které se liší nejen parametry, ale také velikostí, designem a funkčním řešením. Všechny však mají stejný účel - poskytnout běžci světlo, které mu pomůže překonat terén za snížené viditelnosti. V internetovém obchodě 8a.cz si každý najde něco pro sebe. Pokud si nedokážete představit den bez tréninku, vyberte si všechny doplňky a oblečení, které k němu potřebujete. S podporou správné běžecké čelovky bude každá outdoorová aktivita po setmění mnohem příjemnější.