top

Běžecké čelovky

Běžecké čelovky jsou pomůcky, které mohou výrazně zlepšit komfort vašeho tréninku. Díky nim vám bude pohyb po setmění přinášet potěšení a nebudete se muset obávat o svou bezpečnost.
41
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

41 položek

na stránce
 1. -5%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - dark olive

  wish list

 2. -5%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - azul

  wish list

 3. -20%
  Běžící čelovka Ledlenser Neo 6R - blue

  wish list

 4. Čelovka Silva Exceed 4R

  wish list

 5. Čelovka Silva Exceed 4X

  wish list

 6. Čelovka Petzl NAO+

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

41 položek

na stránce

Ve večerních hodinách jsou nepostradatelné čelovky

I když se vědomě nerozhodnete pro dynamický běh po setmění, neznamená to, že nenarazíte na úseky trasy s minimální viditelností. Intenzivní tréninky lze často prodloužit a pokračovat v nich až do večera, pokud máte po ruce běžecké čelovky. Dokonce i zatažené počasí může vyvolat dojem menšího okolního jasu. Každý běžec, který si cení pohodlí při překonávání vzdáleností, by proto měl mít ve své výbavě čelovku.

Čím se liší běžící svítilny?

Speciální čelovky na běhání mají speciálně vyvinutou konstrukci, která se liší od turistických nebo trekingových světel. U čelovek určených k nošení při běhu je rozhodující vyvážená konstrukce. Baterie nebo dobíjecí baterie jsou často umístěny na popruhu v zadní části hlavy, což znamená rovnováhu mezi přední svítilnou a baterií. Tato konstrukce neodskakuje a poskytuje pohodlí. Čelové svítilny pro běh znamenají také širší úhel dopadu, takže je osvětlena jak cesta, tak její okolí. Všechny tyto vlastnosti má Black Diamond běžecké čelovky nebo běžecké světlomety Petzl, stejně jako modely mnoha dalších značek.

Jak vybrat správnou čelovku na běhání?

Při výběru modelu je třeba zohlednit několik vlastností. Je vhodné zkontrolovat světelný paprsek - jeho tvar a intenzitu. Rychlé překonávání náročného terénu vyžaduje okamžité reakce a časté změny směru. Dostatečně silný paprsek s velkým dosahem je nesmírně důležitý. Důležitá může být také volba světelných režimů. Pokud chceme čelovku používat také například pod stanem, vyplatí se mít v záloze také slabší režim. Důležitý je také způsob upevnění světlometu na hlavě. Další široké popruhy zajistí pohodlí a stabilitu.

Baterie nebo dobíjecí běžecká čelovka?

Každé z těchto dvou řešení má své výhody i nevýhody. Běžecká čelovka na baterie umožňuje rychlou výměnu baterií, když vám dojde energie. Pokud je model napájen oblíbenými bateriemi AAA nebo AA, můžete si být jisti, že je koupíte téměř v každém obchodě, ubytovně nebo na čerpací stanici. Díky tomu si můžeme na výletech rychle připravit čelovku na další noc. Čelovku s dobíjecím akumulátorem je naopak třeba připojit k elektrické síti a čas od času ji nabít. To je ideální řešení při častých večerních trénincích a kratších výletech, kdy můžete čelovku snadno dobíjet. Je to také určitě mnohem ekologičtější řešení.

Vysoce kvalitní světlomety

Známí a uznávaní výrobci na trhu nabízejí čelové svítilny pro běžce v různých technologických konfiguracích. Uživatel si navíc může vybrat z modelů, které se liší nejen parametry, ale také velikostí, designem a funkčním řešením. Všechny však mají stejný účel - poskytnout běžci světlo, které mu pomůže překonat terén za snížené viditelnosti. V internetovém obchodě 8a.cz v obchodě si každý najde něco pro sebe. Pokud si nedokážete představit den bez tréninku, vyberte si všechny doplňky a oblečení, které k němu potřebujete. S podporou správné běžecké čelovky bude každá venkovní aktivita po setmění mnohem příjemnější.