top

Čelovky a svítilny

Čelovky a svítilny jsou nezbytnou součástí horské a turistické výbavy. Čelovka je užitečná nejen při vysokohorské túře, na stezce, ale také při kempování, například při stavění stanu.
Zobrazení Mřížka Seznam

146 výrobky

na stránce
 1. -18%
  Čelovka Petzl Tikka - blue
  Čelovka Petzl Tikka - blue
  940 Kč 1 147 Kč

  wish list

 2. -10%
  Čelovka BioLite Headlamp 325 - grey/black

  wish list

 3. -10%
  Čelovka BioLite Headlamp 325 - yellow/red

  wish list

 4. -10%
  Čelovka BioLite Headlamp 425 - teal/navy

  wish list

 5. -10%
  Čelovka BioLite Headlamp 425 - grey/black

  wish list

 6. -20%
  Čelovka Petzl Tikkina - red

  wish list

 7. -35%
  Čelovka Petzl Tikkina - green

  wish list

 8. -20%
  Čelovka Petzl Tikka Core - blue
  Čelovka Petzl Tikka Core - blue
  1 574 Kč 1 968 Kč

  wish list

 9. -20%
  Čelovka Petzl Tikka Core - grey
  Čelovka Petzl Tikka Core - grey
  1 574 Kč 1 968 Kč

  wish list

 10. -30%
  Čelovka Petzl Tikka - yellow
  Čelovka Petzl Tikka - yellow
  802 Kč 1 147 Kč

  wish list

 11. -20%
  Čelovka Petzl Tikka Core - yellow
  Čelovka Petzl Tikka Core - yellow
  1 574 Kč 1 968 Kč

  wish list

 12. -20%
  Čelovka Petzl Actik Core - green

  wish list

 13. -30%
  Čelovka Petzl Tikka - grey

  wish list

 14. -20%
  Čelovka Petzl Tikkina - grey

  wish list

 15. -25%
  Obal Petzl Shell LT
  Obal Petzl Shell LT
  162 Kč 217 Kč

  wish list

 16. -30%
  Čelovka Petzl Tikkina - blue/blue

  wish list

 17. -27%
  Čelovka Silva MR70 Taktik
  Čelovka Silva MR70 Taktik
  1 733 Kč 2 375 Kč

  wish list

 18. -28%
  Čelovka Silva Terra Scout XT
  Čelovka Silva Terra Scout XT
  792 Kč 1 101 Kč

  wish list

 19. -25%
  Čelovka Silva Terra Scout H
  Čelovka Silva Terra Scout H
  1 193 Kč 1 591 Kč

  wish list

 20. -27%
  Čelovka Silva Spectra A GER
  Čelovka Silva Spectra A GER
  14 306 Kč 19 598 Kč

  wish list

 21. -25%
  Čelovka Silva Terra Scout X
  Čelovka Silva Terra Scout X
  770 Kč 1 027 Kč

  wish list

 22. -28%
  Čelovka Silva Explore 4 - green

  wish list

 23. -28%
  Čelovka Silva Explore 4 - grey

  wish list

 24. -28%
  Čelovka Silva Explore 4 - red

  wish list

 25. -30%
  Čelovka Silva Explore 4 - blue

  wish list

 26. -15%
  Čelovka Black Diamond Storm 500-R - octane

  wish list

 27. -15%
  Čelovka Black Diamond Storm 500-R - azul

  wish list

 28. -15%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - dark olive

  wish list

 29. -15%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - black

  wish list

 30. -15%
  Čelovka Black Diamond Storm 450 - azul

  wish list

 31. -15%
  Čelovka Black Diamond Spot 400 - ultra pink

  wish list

 32. -15%
  Čelovka Black Diamond Spot 400 - graphite

  wish list

 33. -15%
  Čelovka Black Diamond Spot 400 - bordeaux

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

146 výrobky

na stránce
Vymazat

Čelovky pro maximální všestrannost při jakékoli činnosti

Čelové svítilny jsou velmi praktickou formou osvětlení při mnoha aktivitách. Čelovka pohodlně připevněná na hlavě účinně osvětlí tmu a přitom nezabere ruku. S takovým osvětlením můžeme pohodlně chodit s trekingovými holemi, lyžovat, připravovat večeři na výletě nebo stavět stan. V současné době je v nabídce mnoho různých modelů, které byly speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly různým potřebám uživatelů. Každý milovník horských a outdoorových aktivit si najde model, který byl připraven speciálně pro něj. Každá čelovka má několik parametrů, podle kterých lze najít optimální model. Světelný výkon, napájení, doba svícení nebo způsob upevnění na hlavě - všechny tyto faktory mohou ovlivnit komfort používání a funkčnost při konkrétní činnosti. Špičkové outdoorové značky nabízejí různé turistické čelovky, běžecké čelovky a dokonce i cyklistické čelovky, které vám umožní provozovat váš oblíbený sport i za úplné tmy.

Jak silnou čelovku potřebujete?

Jedním z nejdůležitějších parametrů určujících možnosti, které čelovka má, je určitě její jas. Udává se v lumenech a obvykle se pohybuje od desítek do více než dvou tisíc. Většina dnešních turistických čelovek je schopna vydávat světlo o svítivosti blížící se 100 lumenům. Mnoho modelů dokáže generovat světlo s jasem 200-300 lumenů. Čelovky přesahující hodnotu 400-500 lumenů lze již považovat za velmi výkonné. Obvykle se jedná o pokročilé modely, které lze použít při rychlém pohybu v terénu, např. na kole.

Většina modelů má různé režimy osvětlení, takže intenzitu světla lze snadno přizpůsobit vašim potřebám. V rámci jednoho modelu obvykle získáme silné světlo pro pohyb na horských stezkách i základní osvětlení použitelné při práci v táboře, které neoslní naše společníky. Americká značka Black Diamond šla dokonce ještě o krok dál a nabízí čelovky, u nichž lze intenzitu světla plynule regulovat. Takové řešení umožňuje dokonale přizpůsobit možnosti. Vybrané čelovky od společnosti Petzl jsou navíc vybaveny mimořádně pokročilou technologií automatického nastavení intenzity světla. Speciální senzory zjišťují, kolik světla je v daném okamžiku potřeba. Mnoho modelů má také speciální režim boost, který umožňuje krátkodobě zvýšit maximální jas čelovky. To je ideální, pokud potřebujete maximální světlo jen na krátkou chvíli, abyste se zorientovali v bezprostřední blízkosti nebo abyste si prohlédli trasu před vámi.

Čelovka na baterie nebo dobíjecí čelovka?

V nabídce předních výrobců turistického a horského vybavení jsou čelovky napájené především dvěma způsoby. Do první skupiny patří čelové svítilny, ve kterých můžete použít klasické baterie, obvykle typu AA nebo AAA. Výhodou tohoto řešení je relativně snadný přístup k bateriím ve většině obchodů. Můžete si jich také vzít dostatečnou zásobu na delší výpravu. Druhou skupinou jsou čelové svítilny napájené dobíjecími bateriemi. Při častém používání čelovky se doporučuje používat dobíjecí baterie. Místo nákupu dalších baterií stačí baterii dobíjet. Jedinou nevýhodou je, že při delších cestách musíte mít možnost čelovku dobíjet. Případně si budete muset zakoupit více baterií, abyste je mohli střídat. Napájení z dobíjecí baterie je u nejvýkonnějších modelů jedinou možností, protože jen takové řešení zaručí odpovídající kapacitu. Existuje také třetí skupina čelovek, které jsou vybaveny dobíjecí baterií, ale mohou být napájeny i klasickými bateriemi.

Trekingové čelovky pro kempování a každodenní použití

Čelovka je nepostradatelným společníkem na každém výletě. Modely s nižším výkonem jsou ideální pro kempování, kde vám pomohou s navigací v okolí stanů nebo vám umožní připravit pozdní jídlo. Univerzální turistické čelovky jsou obvykle poměrně malé modely, které poskytují maximální pohodlí při nošení. V případě potřeby se vám čelovka snadno vejde do kapsy, když předpokládáte pozdější návrat do stanu. Tyto modely mají mírný jas, takže při používání v kempu nebo při kempování příliš neoslňují ostatní. Všichni milovníci kempování ocení čelové svítilny jako skvělou náhradu tradiční svítilny.

Pro trekking a horolezectví se vybírají modely čelových svítilen se silnějším světlem. Díky nim můžete s dostatečným předstihem rozpoznat překážky a obtíže v terénu, abyste se mohli po setmění bezpečně pohybovat v horách. Tyto kompaktní modely mají obvykle široký výběr jasu. Díky tomu jsou vhodné pro použití v obtížném terénu, při stavění stanu nebo přípravě pozdní večeře. Režim minimálního osvětlení a možnost červeného světla, která je k dispozici u mnoha modelů, minimalizuje riziko oslnění spolucestujících.

Běžecké čelovky a výkonná cyklistická a lyžařská světla

Běžecké čelovky jsou nezbytným modelem pro každého běžeckého nadšence, který trénuje po celý rok. Díky nim si můžete trénovat kdykoli, i když se setmí. Čelovka navržená s ohledem na běh je obvykle poměrně lehká a dobře vyvážená, aby vám při běhu příliš neodskakovala na hlavě. Světlo generované těmito čelovkami je navíc často dodatečně rozptýleno do stran, takže dopadá jak na cestu, tak do jejího okolí. Díky tomu si můžeme předem všimnout všech překážek před námi a v bezprostřední blízkosti stezky. Nejvýkonnější modely nabízejí velmi vysoké množství světla, které je nezbytné při rychlé jízdě na kole i při lyžování. Nejvýkonnější čelovky jsou často vybaveny rozsáhlými sadami příslušenství, které umožňují jejich montáž na přilbu nebo řídítka. Taková všestranná čelovka je optimální volbou pro horský běh, skialpy a freeride a jízdu na horském kole.

Svítilny pro milovníky tradičních řešení

Zcela samostatnou kategorií jsou tradiční ruční svítilny LED, které se skvěle hodí pro kempování. Umožňují snadný pohyb po stanu po setmění a jsou velmi pohodlné na používání. Menší modely se snadno vejdou do kapsy, takže je můžete mít vždy po ruce. Oblíbené jsou také jako nouzové světlo doma nebo v autě, kde čekají v přihrádce na okamžik, kdy budou potřeba.

Široká nabídka těch nejlepších čelovek pouze na 8a.cz

Outdoorový obchod 8a.cz nabízí čelovky a svítilny známých značek, které jsou ideální pro nejnáročnější výzvy. Mezi dostupnými modely jsou takové, které se optimálně osvědčí jak při horských akcích, tak při každodenních procházkách a běžeckém tréninku v blízkém parku. Kompletní nabídku tvoří výrobci jako Silva, Black Diamond, Ledlenser, Petzl a mnoho dalších. Pro maximální všestrannost zahrnuje tato řada jak čelovky na baterie, tak s dobíjecími bateriemi, které umožňují jejich několikanásobné dobíjení. To je velmi výhodné při častém používání světla.