top

Čelovky a svítilny

Čelovky a svítilny jsou nezbytnou součástí horské a turistické výbavy. Čelovka je užitečná nejen při vysokohorské túře, na stezce, ale také při kempování, například při stavění stanu.
144
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 144

na stránce
 1. -5%
  Čelovka Silva Explore 4 - grey
  Čelovka Silva Explore 4 - grey
  1 333 Kč 1 404 Kč

  wish list

 2. -13%
  Trekingová čelovka Ledlenser MH11 - black

  wish list

 3. -13%
  Trekingová čelovka Ledlenser MH7 - black/orange

  wish list

 4. -13%
  Trekingová čelovka Ledlenser MH7 - black/blue

  wish list

 5. -12%
  Svítilna USB Ledlenser K4R - grey

  wish list

 6. -12%
  Cestovní svítilna Ledlenser P4R Core - black

  wish list

 7. -20%
  Čelovka Black Diamond Storm 500-R - octane

  wish list

 8. -25%
  Čelovka Black Diamond Storm 500-R - black

  wish list

 9. -20%
  Čelovka Black Diamond Spot 400 - ultra pink

  wish list

 10. -20%
  Čelovka Black Diamond Spot 400-R - octane

  wish list

 11. -20%
  Čelovka Black Diamond Spot 400-R - bordeaux

  wish list

 12. -20%
  Čelovka Black Diamond Spot 400-R - azul

  wish list

 13. -30%
  Čelovka Black Diamond Astro 300-R - azul

  wish list

 14. -13%
  Světlomet BioLite Headlamp 330 - ember red

  wish list

 15. -13%
  Čelovka BioLite Headlamp 330 - ocean teal

  wish list

 16. -13%
  Čelovka BioLite Headlamp 330 - sunrise yellow

  wish list

 17. -20%
  Držák na kolo Petzl Bike Adapt

  wish list

 18. -30%
  Pouzdro pro čelovku Petzl Shell S

  wish list

 19. -30%
  Čelovka Petzl Duo Z2
  Čelovka Petzl Duo Z2
  4 039 Kč 5 771 Kč

  wish list

 20. -17%
  Trekingová čelovka Ledlenser H15R Core

  wish list

 21. -17%
  Čelovka Ledlenser H7R Signature
  Čelovka Ledlenser H7R Signature
  3 868 Kč 4 661 Kč

  wish list

 22. -31%
  Běžící čelovka Ledlenser Neo 6R - blue

  wish list

 23. -24%
  Trekingová čelovka Ledlenser MH4 - black/black

  wish list

 24. -13%
  Čelovka Silva Scout 3
  Čelovka Silva Scout 3
  655 Kč 754 Kč

  wish list

 25. -13%
  Čelovka Silva Scout 3X
  Čelovka Silva Scout 3X
  751 Kč 864 Kč

  wish list

 26. -13%
  Čelovka Silva Scout 3XT
  Čelovka Silva Scout 3XT
  890 Kč 1 024 Kč

  wish list

 27. -20%
  Čelovka pro běžce Silva Trail Runner

  wish list

 28. -11%
  Čelovka Silva Cross Trail 7R
  Čelovka Silva Cross Trail 7R
  2 642 Kč 2 969 Kč

  wish list

 29. -13%
  Čelovka Silva Trail Speed 5R
  Čelovka Silva Trail Speed 5R
  3 714 Kč 4 269 Kč

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 144

na stránce

Čelové svítilny pro maximální všestrannost při jakékoli činnosti

Čelové svítilny jsou velmi praktickou formou osvětlení při mnoha činnostech. Čelová svítilna pohodlně připevněná na hlavě účinně osvětlí tmu a přitom nezabere ruku. S takovým osvětlením můžeme pohodlně chodit s trekingové hole, lyžovat, připravovat večeři na výletě nebo stavět stan. V současné době je v nabídce mnoho různých modelů, které byly speciálně navrženy tak, aby vyhovovaly různým potřebám uživatelů. Každý milovník horských a outdoorových aktivit si najde model, který byl připraven speciálně pro něj. Každá čelovka má několik parametrů, podle kterých lze najít optimální model. Svítivost, napájení, délka provozu nebo způsob upevnění na hlavě - všechny tyto faktory mohou ovlivnit komfort používání a funkčnost při konkrétní činnosti. Špičkové outdoorové značky nabízejí různé turistické čelovky, běžecké čelovky a dokonce i cyklistické čelovky, které vám umožní provozovat váš oblíbený sport i za úplné tmy.

Jak silné vedení potřebujete?

Jedním z nejdůležitějších parametrů určujících možnosti, které čelní lampa má, je určitě její jas. Udává se v lumenech a obvykle se pohybuje od desítek do více než dvou tisíc. Většina dnešních turistických čelovek je schopna vydávat světlo o svítivosti blížící se 100 lumenům. Mnoho modelů dokáže generovat světlo s jasem 200-300 lumenů. Headlampy přesahující hodnotu 400-500 lumenů lze již považovat za velmi výkonné. Obvykle se jedná o pokročilé modely, které lze použít při rychlém pohybu v terénu, např. na kole.

Většina modelů má různé režimy osvětlení, takže intenzitu světla lze snadno přizpůsobit vašim potřebám. V rámci jednoho modelu obvykle získáme silné světlo pro pohyb na horských stezkách i základní osvětlení použitelné při práci v táboře, které neoslní naše společníky. Americká značka Black Diamond šla dokonce ještě o krok dál a nabízí čelovky, u nichž lze intenzitu světla plynule regulovat. Takové řešení umožňuje dokonale přizpůsobit možnosti. Vybrané čelovky od společnosti Petzl jsou navíc vybaveny mimořádně pokročilou technologií automatického nastavení intenzity světla. Speciální senzory zjišťují, kolik světla je v daném okamžiku potřeba. Mnoho modelů má také speciální režim boost, který umožňuje krátkodobě zvýšit maximální jas lampy. To je ideální, pokud potřebujete maximální světlo jen na krátkou chvíli, abyste se zorientovali v bezprostřední blízkosti nebo abyste si prohlédli trasu před vámi.

Baterie nebo dobíjecí čelovka?

V nabídce předních výrobců turistického a horského vybavení jsou lampy napájené především dvěma způsoby. Do první skupiny patří čelové svítilny, ve kterých můžete použít klasické baterie, obvykle typu AA nebo AAA. Výhodou tohoto řešení je relativně snadný přístup k bateriím ve většině obchodů. Můžete si jich také vzít dostatečnou zásobu na delší výpravu. Druhou skupinou jsou čelové svítilny napájené dobíjecími bateriemi. Při častém používání čelovky se doporučuje používat dobíjecí baterie. Místo nákupu dalších baterií stačí baterii dobíjet. Jedinou nevýhodou je, že při delších cestách musíte mít možnost dobíjet čelovku Případně si budete muset zakoupit více baterií, abyste je mohli střídat. U nejvýkonnějších modelů je jedinou možností bateriové napájení, protože jen to zaručuje dostatečnou kapacitu. Existuje také třetí skupina čelových svítilen, které jsou vybaveny dobíjecí baterií, ale mohou být napájeny i klasickými bateriemi.

Trekingové čelovky pro kempování a každodenní použití

Čelovka je nepostradatelným společníkem na každém výletě. Modely s nižším výkonem jsou ideální pro kempování, kde vám pomohou s navigací v okolí stanů nebo vám umožní připravit pozdní jídlo. Univerzální turistické čelovky jsou obvykle poměrně malé modely, které poskytují maximální pohodlí při nošení. V případě potřeby se vám čelovka snadno vejde do kapsy, když předpokládáte pozdější návrat do stanu. Tyto modely mají mírný jas, takže při používání v kempu nebo při kempování příliš neoslňují ostatní. Všichni milovníci kempování ocení čelové svítilny jako skvělou náhradu tradiční baterky.

Pro trekking a horolezectví se vybírají modely čelových svítilen se silnějším světlem. Díky nim můžete s dostatečným předstihem rozpoznat překážky a obtíže v terénu, abyste se mohli po setmění bezpečně pohybovat v horách. Tato kompaktní provedení mají obvykle široký výběr jasu. Díky tomu jsou vhodné pro použití v obtížném terénu, při stavění stanu nebo přípravě pozdní večeře. Režim minimálního osvětlení a možnost červeného světla, která je k dispozici u mnoha modelů, minimalizuje riziko oslnění spolucestujících.

Běžecké světlomety a výkonná světla na kolo a lyže

Běžecké čelovky jsou nezbytným modelem pro každého běžeckého nadšence, který trénuje po celý rok. Díky nim si můžete jít zacvičit kdykoli, i když se setmí. Čelová svítilna navržená s ohledem na běh je obvykle poměrně lehká a dobře vyvážená, aby vám při běhu příliš neodskakovala na hlavě. Světlo generované těmito světly je navíc často dodatečně rozptýleno do stran, takže dopadá jak na cestu, tak do jejího okolí. Díky tomu si můžeme předem všimnout všech překážek před námi a v bezprostřední blízkosti stezky. Nejvýkonnější modely nabízejí velmi vysoké množství světla, které je nezbytné při rychlé jízdě na kole i při lyžování. Nejvýkonnější čelovky jsou často vybaveny rozsáhlými sadami příslušenství, které umožňují jejich montáž na přilbu nebo řídítka. Taková všestranná čelovka je optimální volbou pro běžecké lyžování, seskoky padákem a freeride a jízdu na horském kole.

Svítilny pro milovníky tradičních řešení

Zcela samostatnou kategorií jsou tradiční ruční svítilny LED, které se skvěle hodí pro kempování. Umožňují snadný pohyb po stanu po setmění a jsou velmi pohodlné na používání. Menší modely se snadno vejdou do kapsy, takže je můžete mít vždy po ruce. Oblíbené jsou také jako nouzové světlo doma nebo v autě, kde čekají v přihrádce na okamžik, kdy budou potřeba.

Široká nabídka těch nejlepších světlometů pouze na adrese 8a.cz

Horský obchod 8a.cz nabízí čelové svítilny a svítilny známých značek, které jsou ideální pro nejnáročnější výzvy. Mezi dostupnými modely jsou takové, které se optimálně osvědčí jak při horských akcích, tak při každodenních procházkách a běžeckém tréninku v blízkém parku. Kompletní nabídku tvoří výrobci jako Silva, Black Diamond, Ledlenser, Petzl a mnoho dalších. Pro maximální všestrannost zahrnuje tato řada jak čelové svítilny s bateriemi, tak s dobíjecími bateriemi, které umožňují jejich několikanásobné dobíjení. To je velmi výhodné při častém používání světla.