top

Horolezecké karabiny

Horolezecké karabiny mnoha tvarů a velikostí jsou nejtypičtější součástí vybavení každého lezce. Horolezecká karabina je nepostradatelná pro jištění a budování lezeckého stanoviště.
Zobrazení Mřížka Seznam

249 výrobky

 1. -25%
  Karabina Petzl Vulcan Triact-Lock

  wish list

 2. -25%
  Karabina Petzl Bm'D Triact-Lock

  wish list

 3. -25%
  Set karabin Petzl Vertigo Wire-Lock Park

  wish list

 4. -21%
  Karabina Edelrid Axiom Slider - oasis

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

249 výrobky

Vymazat

Horolezecké karabiny - různé typy pro různé aktivity

Většina karabin určených pro sportovní a horské lezení je vyrobena z lehkých slitin. Díky tomu se vyznačují nižší hmotností při zachování dostatečné pevnosti. Horolezecké karabiny lze rozdělit na několik typů, které se liší svým určením. Pravděpodobně prvním nákupem každého lezce je HMS karabina. Je nezbytná při jištění a slaňování, dokonale spolupracuje s jistícími prostředky a zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti. Taková horolezecká karabina je základ. Na druhou stranu máme relativně lehké horolezecké karabiny pro lezecké expresky. Jedná se o nejjednodušší modely se spolehlivou konstrukcí. Umožňují vytvořit expresky, které potřebujete pro každou lezeckou cestu. Nabízejí se od větších modelů pro sportovní lezení až po minimalistické modely určené pro úsporu hmotnosti na vícedélkových cestách. Velkou část dostupné nabídky tvoří univerzální horolezecké karabiny, které se používají v mnoha situacích.

Horolezecká karabina - různé tvary a zámky

Horolezecké karabiny se vyrábějí v mnoha tvarech, které ovlivňují jejich použití. Mezi dostupnými modely najdete karabiny ve tvaru hrušky, D nebo oválné karabiny. Některé se používají pro jištění, jiné na stanovišti a další pro tahání vybavení na vícedélkových cestách. Podobná rozmanitost je i v případě zámků. Mohou být zajištěny proti samovolnému otevření (nejoblíbenější jsou šroubovací karabiny) nebo ne. K těm druhým patří karabiny pro expresky, mezi nimiž lze nalézt mnoho typů zámků. Plný zámek nabízí nejplynulejší chod a snadné zapnutí. Spodní karabiny mají často prohnutý zámek, který usnadňuje efektivní zapnutí lana do karabiny. Velmi oblíbené jsou také karabiny s drátěnými zámky. Nabízejí vysokou spolehlivost i v těch nejnáročnějších podmínkách, přičemž si zachovávají vysokou odolnost proti znečištění a nepříznivým zimním povětrnostním podmínkám.

Testované a odolné horolezecké karabiny v obchodě 8a.cz

V našem obchodě nabízíme pouze lezecké vybavení od nejlepších výrobců. Všechny modely horolezeckých karabin procházejí mnoha přísnými testy a splňují příslušné evropské normy. Naše značky: Climbing Technology, Black Diamond, Ocun, Petzl - to jsou známí výrobci horolezeckého vybavení, kteří zaručují nejvyšší kvalitu zpracování a spolehlivost při horských bojích.