top

Lezecké karabiny

Horolezecké karabiny mnoha tvarů a velikostí jsou nejtypičtější součástí vybavení každého lezce. Jsou nepostradatelné pro jištění a budování lezecké pozice.
184
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 184

na stránce
 1. -20%
  Sada karabin Ocun Mini Carabiners 180-pack - assorted

  wish list

 2. -17%
  Karabina Climbing Technology Large S-Steel

  wish list

 3. -20%
  Karabina Ocun Eagle HMS Triple - blue

  wish list

 4. -20%
  Karabina DMM Spectre - silver

  wish list

 5. -20%
  Karabina DMM Spectre - purple

  wish list

 6. -20%
  Karabina DMM Spectre - green

  wish list

 7. -20%
  Karabina DMM Spectre - gold

  wish list

 8. -20%
  Karabina DMM Spectre - blue

  wish list

 9. -20%
  Karabina DMM WallDO - matt grey

  wish list

 10. -20%
  Karabina DMM WallDO - blue

  wish list

 11. -24%
  Karabina Camp Atom Lock - black

  wish list

 12. -24%
  Karabina Camp Atom Lock - green

  wish list

 13. -20%
  Karabiny Climbing Technology Fly-Weight Evo 6-Pack

  wish list

 14. -20%
  Karabiny Climbing Technology Berry W 6-Pack

  wish list

 15. -24%
  Karabina Edelrid HMS Strike Screw FG - silver

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 184

na stránce

Lezecké karabiny - různé typy pro různé aktivity

Většina karabin určených pro sportovní a horské lezení je vyrobena z lehkých slitin. Díky tomu se vyznačují nižší hmotností při zachování dostatečné pevnosti. horolezecké karabiny lze rozdělit na několik typů, které se liší svým určením. Pravděpodobně prvním nákupem každého lezce je karabina HMS (známá také jako osobní karabina). Je nezbytný pro jištění a sestup, dokonale spolupracuje s jistícími prostředky a zajišťuje vysokou úroveň bezpečnosti. Na druhou stranu máme relativně lehké lezecké karabiny pro lezecké expresky Jedná se o nejjednodušší modely se spolehlivou konstrukcí. Umožňují vytvořit expresky, které potřebujete pro každou lezeckou cestu. Nabízejí se od větších modelů pro sportovní lezení až po minimalistické modely určené pro úsporu hmotnosti na vícedélkových cestách. Velkou část dostupné nabídky tvoří univerzální horolezecké karabiny, které se používají v mnoha situacích.

Různé tvary a zámky používané u horolezeckých karabin

Lezecké karabiny se vyrábějí v mnoha tvarech, které ovlivňují jejich použití. Mezi dostupnými modely najdete karabiny ve tvaru hrušky, D nebo oválné karabiny. Některé se používají pro jištění, jiné pro polohování a další pro zvedání lana na vícedélkových cestách. Podobná rozmanitost je i v případě zámků. Mohou být zajištěny proti samovolnému otevření (nejoblíbenější jsou šroubovací karabiny) nebo ne. K těm druhým patří expresní karabiny, mezi nimiž lze nalézt mnoho typů zámků. Plný zámek nabízí nejplynulejší chod a snadné připnutí. Spodní karabiny mají často ohnutý zámek, který usnadňuje efektivní zapnutí lana do karabiny. Velmi oblíbené jsou také karabiny s drátěnými zámky. Nabízejí vysokou spolehlivost i v těch nejnáročnějších podmínkách, přičemž si zachovávají vysokou odolnost proti znečištění a nepříznivým zimním povětrnostním podmínkám.

Testované a odolné horolezecké karabiny v obchodě 8a.cz

V našem obchodě nabízíme pouze lezecké vybavení od nejlepších výrobců. Všechny modely lezeckých karabin procházejí mnoha přísnými testy a splňují příslušné evropské normy. Naše značky: Climbing Technology, Black Diamond, Ocun, Petzl - to jsou známí výrobci horolezeckého vybavení, kteří zaručují nejvyšší kvalitu zpracování a spolehlivost při horských bojích.