top

Nordic walking

Nordic walking je mimořádně oblíbenou aktivitou pro lidi všech věkových kategorií. Nabízíme prvotřídní vybavení pro nordic walking, se kterým bude každý výlet do přírody ještě spokojenější.
Zobrazení Mřížka Seznam

90 výrobky

 1. -11%
  Turistické boty Merrell Wrapt - black/black

  wish list

 2. -32%
  Hůlky na chůzi Gabel X-1.35 - orange

  wish list

 3. -14%
  Hole nordic walking Leki Spin Shark SL

  wish list

 4. -14%
  Hole nordic walking Leki Flash Carbon - black

  wish list

 5. -15%
  Nordic walking hůlky Leki Response - black

  wish list

 6. -32%
  Hůlky na chůzi Gabel Light NCS

  wish list

 7. -32%
  Trekové hole Gabel Vario S-9.6 - jeans

  wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

90 výrobky

Vymazat

Nordic walking - aktivita pro každého

Nordic walking vznikl ve Finsku. V současné době je velmi populární po celém světě a počet nadšenců této formy fyzické aktivity neustále roste. Nordic walking je dynamická chůze s použitím speciálních holí. Díky tomu se při chůzi procvičují nejen nohy, ale také paže a trup. Tento sport zapojuje celé tělo, aniž by příliš zatěžoval konkrétní svaly. Díky těmto vlastnostem je vhodný téměř pro všechny lidi bez ohledu na věk nebo fyzickou kondici.

Základní technikou nordic walkingu je současný krok s holemi. Ruce a nohy pracují střídavě, přičemž se zapojují téměř všechny svaly nohou, paží, zad a břicha. Jedná se tak o vynikající aerobní cvičení, které zlepšuje kondici a posiluje svaly. Výhody nordic walkingu jsou četné. Patří mezi ně mimo jiné zlepšení fyzické kondice, zlepšení držení těla, posílení kardiovaskulárního systému, zlepšení rovnováhy, snížení stresu, zvýšení vytrvalosti a zlepšení celkové fyzické kondice. Zároveň je třeba poznamenat, že pro správnou chůzi s holemi nordic walking je nezbytná správná technika. Několik krátkých lekcí se jistě promítne do ještě efektivnějšího tréninku s holemi.

Vybavení potřebné pro nordic walking

K tomu, abyste mohli začít trénovat nordic walking, potřebujete jen několik základních věcí. V první řadě - hole pro nordic walking. Speciální hole by měly mít určitou délku, měly by být přizpůsobeny výšce uživatele a mít vhodně tvarované rukojeti s rukavicí na suchý zip. Obyčejné trekové hole v tomto případě nepostačí, protože by bránily správnému, technickému odrážení s holemi. Za druhé je při nordic walkingu velmi důležitá obuv. Pohodlná a dobře padnoucí obuv, která poskytuje nohám dostatečnou oporu, je nezbytná. Nejlépe se osvědčí lehká turistická nebo sportovní obuv s dostatečným odpružením, trakcí a vysoce prodyšnou konstrukcí. Za třetí, oblečení. Oblečení pro nordic walking musí umožňovat volný pohyb a chránit před nepříznivým počasím. V závislosti na počasí se upřednostňují lehké a prodyšné materiály, které chrání před sluncem, deštěm nebo větrem. Je to základní vybavení pro nordic walking, které je pro začátek nezbytné. Jakmile se do nové aktivity více ponoříme, budeme jistě chtít doplnit své vybavení o lehké láhve na vodu, hodinky pro měření našich pokroků během tréninku a mnoho dalších pomůcek.