top

Turistické batohy 40-50 litrů

Turistické batohy o objemu 40 a 50 litrů jsou pánské a dámské modely ideální na víkendové a vícedenní výlety po horských stezkách. Jsou mimořádně prostorné a vejde se do nich vše, co potřebujete na túru i na přenocování (v hostelu, ve stanu nebo pod širým nebem).
Zobrazení Mřížka Seznam

80 výrobky

na stránce
 1. -40%
  Turistický batoh Thule Topio 40l - black

  wish list

 2. -15%
  Trekingový batoh Gregory Focal 58 - ozone black

  wish list

 3. -31%
  Dámský batoh Lowe Alpine Sirac ND40 - sagano green

  wish list

 4. -31%
  Trekingový batoh Lowe Alpine Sirac 40 - deep ink

  wish list

 5. -34%
  Trekový batoh Osprey Atmos AG 50 - mythical green

  wish list

 6. -34%
  Turistický batoh Osprey Talon 55 - ceramic blue

  wish list

 7. -25%
  Turistický batoh Osprey Exos 48 - blue ribbon

  wish list

 8. -34%
  Trekový batoh Osprey Aether 55 - deep water blue

  wish list

 9. -31%
  Trekový batoh Osprey Kestrel 48 - loch blue

  wish list

 10. -15%
  Trekingový batoh Gregory Katmai 55 - empire blue

  wish list

 11. -40%
  Trekingový batoh Tatonka Akela 45 - olive

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

80 výrobky

na stránce
Vymazat

Turistické batohy 40l a 50l na víkendové výlety a další

Turistické batohy o objemu 40-50 litrů jsou již středně velké modely. Jsou ideální pro cesty s jedním nebo dvěma noclehy v terénu nebo na horské chatě. Do dodatečného prostoru se vejdou všechny potřebné věci, jako je spacák, samonafukovací karimatka, turistický vařič nebo náhradní oblečení. Batohy 40l jsou také oblíbenou volbou pro všechny, kteří se chystají na jednodenní výlet, ale nesou oblečení nebo vodu pro ostatní členy rodiny. Možnost snadno sbalit potřebné vybavení bude neocenitelná při rodinných výletech. Batohy s objemem 50 l nabízejí ještě více prostoru a lze je použít na vícedenní túry. Pokud máte kompaktní vybavení a jste schopni sbalit si jen to nejnutnější, bude vám 50litrový trekový batoh stačit i na týdenní trek.

Turistický batoh 40l na výlety s nocováním

Batohy 40l jsou ideální na dvoudenní túry. Je to optimální volba, pokud jezdíte do hor nebo na jiné trasy jen o víkendech. Mezi dostupnými modely špičkových značek existují dva trendy. První z nich je co největší snížení hmotnosti. Turistický batoh 40l z této skupiny je vyroben z velmi lehkých a tenkých materiálů. Nosný systém je také co nejvíce redukován, ale s dostatečným komfortem. To vede k výraznému snížení celkové hmotnosti. Jedná se o skvělou volbu pro rychlý pohyb s minimálním vybavením. Druhým trendem jsou batohy 40l věrně připomínající větší trekingové batohy. Jedná se o poněkud složitější konstrukce z pevných a silných materiálů. Spousta kapes a popruhů pro přehledné uspořádání vybavení. Bez ohledu na to, kterému řešení dáváte přednost, je batoh 40l velmi praktickou volbou.

Turistický batoh 50l na trekking

Batohy o objemu 50 l jsou často trekingové modely, připravené na další túry. Jsou proto vybaveny všemi možnými doplňky a zařízeními potřebnými pro přepravu o něco větších zavazadel. Hlavním rysem dobrého 50l turistického batohu je nosný systém. Velká část nákladu by měla spočívat na bedrech, proto je důležitý prodloužený bederní pás a možnost nastavení délky popruhů. Silná pěna nejen odvádí vlhkost, ale také zabraňuje odírání. Batohy o objemu 50 l jsou často již vybaveny dělenou hlavní komorou, takže si můžete zavazadla snadněji rozdělit. Tomu napomáhá i množství kapes umístěných jak ve víku batohu, tak na jeho vnější straně. Díky rychlému přístupu k vybavení se batoh snadno používá na stezce. Trekingový batoh o objemu 50 l je oblíbenou volbou pro ženy na delší túry, protože nabízí optimální kompromis mezi sbalitelností a celkovou hmotností.

Jaký batoh 40l nebo 50l vybrat?

Rozdíl 10 litrů v objemu je poměrně velký. Stojí však za zvážení, zda ji potřebujeme. Platí zde staré pravidlo každého milovníka trekingu, že čím větší batoh máte, tím více nepotřebných věcí si s sebou na výpravu vezmete. Pokud dáváte přednost výletům, které netrvají déle než 2-3 dny, měl by vám 40l turistický batoh bohatě stačit. Kromě toho lze větší předměty vybavení vždy převážet na vnější straně. Pokud je pro vás tento model opravdu příliš malý, dobrým řešením je batoh o objemu 45 litrů s možností navýšení víka. Tento design je ideální pro jednodenní výlety a víkendové pobyty. Batoh pak lze ideálně přizpůsobit menšímu množství zavazadel nebo jej rozšířit. Pokud jsme nakloněni delším cestám a potřebujeme mnohem více prostoru, pak se vyplatí zvolit turistické batohy 50l, které nebudou tolik omezovat naše zavazadla.