top

Turistické batohy 40-50 litrů

Turistické batohy o objemu 40 a 50 litrů jsou pánské a dámské modely ideální na víkendové a vícedenní výlety po horských stezkách. Jsou mimořádně prostorné a vejde se do nich vše, co potřebujete na túru i na přenocování (v hostelu, ve stanu nebo pod širým nebem).
102
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 102

na stránce
 1. -11%
  Turistický batoh Thule Topio 40l - black

  wish list

 2. -12%
  Trekingový batoh Gregory Focal 58 - ozone black

  wish list

 3. -14%
  Trekingový batoh Gregory Focal 48 - ozone black

  wish list

 4. -10%
  Trekingový batoh Mystery Ranch Terraframe 3-Zip 50

  wish list

 5. -14%
  Trekový batoh Osprey Kestrel 48 - black

  wish list

 6. -12%
  Trekingový batoh Salewa Alptrek 42+5 BP - quiet shade

  wish list

 7. -13%
  Dámský batoh Lowe Alpine Sirac ND40 - sagano green

  wish list

 8. -13%
  Trekingový batoh Lowe Alpine Sirac 40 - deep ink

  wish list

 9. -13%
  Turistický batoh Osprey Stratos 44 - poinsettia red

  wish list

 10. -14%
  Turistický batoh Osprey Talon 55 - ceramic blue

  wish list

 11. -10%
  Batoh Helikon-Tex Summit - blue

  wish list

 12. -10%
  Turistický batoh Helikon-Tex Summit - black

  wish list

 13. -13%
  Turistický batoh Osprey Talon 44 - ceramic blue

  wish list

 14. -14%
  Trekový batoh Osprey Aether 55 - deep water blue

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 102

na stránce

40l a 50l batohy na víkendové výlety i mimo ně

Turistické batohy o objemu 40-50 litrů jsou již středně velké modely. Jsou ideální pro cesty s jedním nebo dvěma noclehy v terénu nebo v hostelu. Do dodatečného prostoru se vejdou všechny potřebné věci, jako je spací pytel, samonafukovací karimatka, kempingový vařič nebo náhradní oblečení. 40l batohy jsou také oblíbenou volbou pro všechny, kteří se chystají na jednodenní výlet, ale vezou oblečení nebo vodu pro ostatní členy rodiny. Možnost snadno sbalit potřebné vybavení bude neocenitelná při rodinných výletech. Batohy s objemem 50 l nabízejí ještě více prostoru a lze je použít na několik dní na trase. Pokud máte kompaktní vybavení a jste schopni sbalit si jen to nejnutnější, bude vám 50litrový trekový batoh stačit i na týdenní trek.

Turistický batoh 40l na noční výlety

40l batohy jsou ideální na dvoudenní túry. Je to optimální volba, pokud jezdíte do hor nebo na jiné trasy jen o víkendech. Mezi dostupnými modely špičkových značek existují dva trendy. První z nich je co největší snížení hmotnosti. Batoh 40l Touring Backpack z této skupiny je vyroben z velmi lehkých a tenkých materiálů. Nosný systém je také co nejvíce redukován, ale s dostatečným komfortem. To vede k výraznému snížení celkové hmotnosti. Jedná se o skvělou volbu pro rychlé trailové běhy s minimálním vybavením. Druhým trendem jsou 40l batohy věrně připomínající větší trekingové batohy. Jedná se o poněkud složitější konstrukce z pevných a silných materiálů. Spousta kapes a popruhů pro přehledné uspořádání vybavení. Bez ohledu na to, kterému řešení dáváte přednost, je 40l batoh velmi praktickou volbou.

Turistický batoh 50l na trekking

Batohy o objemu 50 l jsou často trekingové modely, připravené na další túry. Jsou proto vybaveny všemi možnými doplňky a zařízeními potřebnými pro přepravu o něco větších zavazadel. Hlavním rysem dobrého 50l turistického batohu je nosný systém. Velká část nákladu by měla spočívat na bocích, proto je důležitý prodloužený bederní pás a možnost nastavení délky popruhů. Silná pěna nejen odvádí vlhkost, ale také zabraňuje odírání. Batohy o objemu 50 l jsou často již vybaveny dělenou hlavní přihrádkou, takže si můžete zavazadla snadněji rozdělit. Tomu napomáhá i množství kapes uvnitř i vně klopy batohu. Díky rychlému přístupu k vybavení se batoh snadno používá na stezce. Trekingový batoh o objemu 50 l je oblíbenou volbou pro dámy na delší túry, protože nabízí optimální kompromis mezi sbalitelností a celkovou hmotností.

Který batoh 40l nebo 50l vybrat?

Rozdíl 10 litrů v objemu je poměrně velký. Stojí však za zvážení, zda ji potřebujeme. Platí zde staré pravidlo každého milovníka trekingu, že čím větší batoh máte, tím více nepotřebných věcí si s sebou na výpravu vezmete. Pokud dáváte přednost výletům, které netrvají déle než 2-3 dny, měl by vám 40l turistický batoh bohatě stačit. Kromě toho lze větší předměty vybavení vždy převážet na vnější straně. Pokud je pro vás tento model opravdu příliš malý, dobrým řešením je batoh o objemu 45 litrů, který lze rozšířit o komín. Tento design je ideální pro jednodenní výlety a víkendové pobyty. Batoh pak lze ideálně přizpůsobit menšímu množství zavazadel nebo jej rozšířit. Pokud jsme nakloněni delším cestám a potřebujeme mnohem více prostoru, pak se vyplatí zvolit turistické batohy 50l, které nebudou tolik omezovat naše zavazadla.