top

Skialpové ponožky

Vzhledem k povaze vaší činnosti musí ponožky skialpovéfungovat ve dvou aspektech: izolaci a prodyšnosti. Na adrese 8a.cz najdete výrobce jako Bridgedale, Icebreaker nebo X-Bionic.
19
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce
  1. -29%
    Ponožky Stance Sammy 2 - navy

    wish list

  2. -34%
    Ponožky Stance Kirk 2 - black

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

19 položek

na stránce

Lyžařské horské ponožky - Merino termoaktivní

Termoregulační vlastnosti vlny Merino jsou vynikající podporou na lyžích. Tento přírodní materiál se používá proto, že chrání před ochlazením i přehřátím. Během snahy se nepochybně osvědčí, takže pokud hledáte ponožky pro seskoky padákem, můžete si koupit pouze ponožky s vlnou Merino. Její vlákna odvádějí přebytečnou vlhkost při náročném výstupu, což snižuje přehřívání nohou. Na druhou stranu izolují při dynamických sjezdech, takže se vyhnete prochladnutí. To vám umožní udržet vyvážené tepelné hospodářství kolem pokožky, což bude mít pozitivní dopad na účinnost vašeho úsilí. Za zmínku také stojí, že díky vlně Merino si lyžařské ponožky zachovávají některé své izolační vlastnosti, i když jsou mokré. Není třeba dodávat, že taková podpora bude v zimním prostředí nenahraditelná.

Souprava ponožek - odolná syntetika

Při skialpinismu se noha v botě pohybuje, a tak se ponožka otírá o vložku boty a vnitřní stranu svršku. U klasických modelů to může způsobovat oděrky, proto výrobci ski-touringových ponožek používají přiměřenou podporu. V důsledku toho najdete v materiálovém složení svého modelu příměs tkaniny ze skupiny polyamidů. To znamená, že vaše skialpinistické ponožky budou dostatečně odolné, aby vydržely náročné lyžování mimo sjezdovky, a zachovají si tak svou funkčnost po několik dalších sezón. Výrobci jako Icebreaker, Bridgedale nebo X-Bionic navíc umisťují speciální panely na klíčová místa svých lyžařských ponožek. Jsou také vyrobeny z nylonu, ale jejich struktura mnohem lépe odolává tření.

Lyžařské horské ponožky - maximální pohodlí

Stejně jako při jakékoli jiné činnosti by i při skialpinismu měla být zajištěna správná opora nohou. Jde o to, aby skialpinistické ponožky neomezovaly volnost pohybu v kotníku, protože ta je pro realizaci vaší lyžařské vášně nezbytná. Proto jsou modely, které najdete v 8a.czpoužívají speciální konstrukční řešení, která umožňují zachovat plný rozsah pohybu chodidla. U skialpinistických ponožek je to dáno jejich často odděleným střihem pro pravou a levou nohu. Takový anatomický střih zabrání tomu, aby vás materiál na některém místě znepříjemňoval. Výrobci přidávají také elastanová vlákna, jejichž pružnost je velmi užitečná při skialpinismu. To znamená, že lyžařské ponožky, které si vyberete v 8a.czvás podpoří na každém kroku. Značky jako Icebreaker, Bridgedale nebo X-Bionic umisťují speciální panely v místech, kde bota může dráždit pokožku. Účelem těchto panelů je chránit nohu před tímto nepříjemným jevem, což se projeví v maximálním pohodlí.

Sjezdové lyže pro skialpinismus - zůstaňte déle svěží

Protože výrobci používají ve svých modelech vlnu Merino, získáte její antibakteriální vlastnosti. Díky tomu zůstanou vaše nohy déle svěží, což je při skialpinismu jistě výhodné. Nejenže se tím zvyšuje pohodlí uživatele ponožek pro seskoky padákem, ale také to umožňuje vzít si do hor méně funkčního oblečení.