top

Skialpové ponožky

Vzhledem k povaze vaší činnosti musí skialpové ponožky fungovat ve dvou aspektech: izolaci a prodyšnosti. Na adrese 8a.cz najdete výrobce jako Bridgedale, Icebreaker nebo X-Bionic.
Zobrazení Mřížka Seznam

22 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

22 výrobky

na stránce
Vymazat

Skialpové ponožky - funkční Merino

Termoregulační vlastnosti Merino vlny jsou vynikající podporou na skialpech. Tento přírodní materiál se používá proto, že chrání před prochladnutím i přehřátím. Během námahy se nepochybně osvědčí, takže pokud hledáte ponožky na skialpy, vyberte ty z merino vlny. Její vlákna odvádějí přebytečnou vlhkost při náročném výstupu, což snižuje přehřívání nohou. Na druhou stranu izolují při dynamických sjezdech, takže se vyhnete prochladnutí. To vám umožní udržet vyvážené tepelné hospodářství kolem pokožky, což bude mít pozitivní dopad na účinnost vašeho úsilí. Za zmínku také stojí, že díky Merino vlně si skialpové ponožky zachovávají některé své izolační vlastnosti, i když jsou mokré. Není třeba dodávat, že taková podpora bude v zimním prostředí nenahraditelná.

Ponožky na skialpy - odolná syntetika

Při skialpinismu se noha v botě pohybuje, a tak se ponožka otírá o vložku boty a vnitřní stranu svršku. U klasických modelů to může způsobovat oděrky, proto výrobci skialpových ponožek používají přiměřenou podporu. V důsledku toho najdete v materiálovém složení svého modelu příměs tkaniny ze skupiny polyamidů. To znamená, že vaše skialpinistické ponožky budou dostatečně odolné, aby vydržely náročné lyžování mimo sjezdovky, a zachovají si tak svou funkčnost po několik dalších sezón. Výrobci jako Icebreaker, Bridgedale nebo X-Bionic navíc umisťují speciální panely na klíčová místa svých skialpových ponožek. Jsou také vyrobeny z nylonu, ale jejich struktura mnohem lépe odolává tření.

Skialpové ponožky - maximální pohodlí

Stejně jako při jakékoli jiné činnosti by i při skialpinismu měla být zajištěna správná opora nohou. Jde o to, aby skialpinistické ponožky neomezovaly volnost pohybu v kotníku, protože ta je pro realizaci vaší lyžařské vášně nezbytná. Proto modely, které najdete na 8a.cz používají speciální konstrukční řešení, která umožňují zachovat plný rozsah pohybu chodidla. U skialpinistických ponožek je to dáno jejich často odděleným střihem pro pravou a levou nohu. Takový anatomický střih zabrání tomu, aby vás materiál na některém místě znepříjemňoval. Výrobci přidávají také elastanová vlákna, jejichž pružnost je při skialpinismu velmi užitečná. To znamená, že skialpové ponožky, které si vyberete na 8a.cz vás podpoří na každém kroku. Značky jako Icebreaker, Bridgedale nebo X-Bionic umisťují speciální panely v místech, kde bota může dráždit pokožku. Účelem těchto panelů je chránit nohu před tímto nepříjemným jevem, což se projeví v maximálním pohodlí.

Skialpové ponožky - zůstaňte déle svěží

Protože výrobci používají ve svých modelech Merino vlnu, získáte její antibakteriální vlastnosti. Díky tomu zůstanou vaše nohy déle svěží, což je při skialpinismu jistě výhodné. Nejenže se tím zvyšuje pohodlí uživatele ponožek, umožňuje také vzít si na hory menší množství funkčního oblečení.
Ponožky už máte? Teď prohlédněte skialpové rukavice