top

Dámské běžecké spodní prádlo

Dámské běžecké spodní prádlo je první vrstvou, po které by měl každý běžec před tréninkem sáhnout. Poskytne vám neocenitelnou podporu při činnosti.
Zobrazení Mřížka Seznam

18 výrobky

na stránce
  1. -20%
    Termolegíny dámské Thermowave Aero Pants - black

    wish list

  2. -5%
    Sportovní podprsenka Dynafit Alpine Bra - petrol

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

18 výrobky

na stránce
Vymazat

Běžecké spodní prádlo - dámský design a vysoká funkčnost

Ačkoli se technicky pánské a dámské běžecké prádlo výrazně neliší, vizuálně jsou mezi nimi patrné rozdíly. V případě modelů určených ženám má velký význam design. Návrháři rádi používají vzorované a často barevné látky. Nabízejí širší výběr stylů a snaží se vytvářet modely, které vyhovují různým vkusům. To neznamená, že by návrhy věnované mužům tento aspekt zcela postrádaly, nicméně rozmanitost je v tomto ohledu o něco menší.

Technické vlastnosti - výhoda, kterou má dámské běžecké spodní prádlo

Dámské a pánské běžecké prádlo má podobné vlastnosti. Je také důležité, o jakých vlastnostech hovoříme. Především je třeba zdůraznit, že v roli základní vrstvy funguje spodní prádlo dokonale díky své prodyšnosti a schopnosti regulovat tělesnou teplotu. Za schopnost odpařovat více potu v kratším čase vděčí výrobky speciálně vybraným materiálům - merino vlně nebo polyamidovým vláknům se speciální vazbou. To jsou jen některé z mnoha způsobů, kterými návrháři pomáhají běžcům podpořit jejich tělo. Při vrstvení oděvu jsou klíčové. Při výběru konkrétních modelů se také vyplatí ověřit, zda tkanina zpomaluje tvorbu nepříjemných pachů. Nezanedbatelným přínosem je mezi výrobci stále oblíbenější používání iontů stříbra nebo antibakteriálních povlaků. Díky nim se prodlužuje čerstvost oblečení.

Pohodlné dámské běžecké spodní prádlo

Dynamické trasy a náročné tréninky mohou být zábavné, ale také vám mohou způsobit nepříjemné pocity. Tomu lze snadno předejít nošením dobře padnoucího oblečení pro konkrétní sport. Dámské běžecké spodní prádlo je přizpůsobeno tak, aby co nejlépe vyhovovalo různým tvarům postavy. Jedním z důvodů jsou elastické přísady v tkaninách. Mírně elastické tkaniny dobře přiléhají k tělu a v kombinaci s pečlivě navrženým střihem zajišťují velkou volnost pohybu. Stejného výsledku lze dosáhnout i minimalizací objemu švů nebo jejich úplnou absencí. Konstrukce, jako je 4-way stretch, vložky nebo klíny, rovněž odstraňují případná omezení, která by mohla vzniknout nevhodným střihem spodního prádla a blokovat pohyb. Celá věc perfektně sedí, nehrne se, nestahuje ani netlačí. Po obléknutí silnější mikiny, teplých kalhot a membránové bundy je uživatel připraven vyrazit a nemusí se obávat snížené efektivity běhu.

Pro jaké počasí je nejvhodnější dámské běžecké spodní prádlo?

Ve které dny bude dámské běžecké prádlo nejlépe fungovat, je většinou velmi individuální záležitost. Určitě nebudete zklamáni, když si je v chladném odpoledni obléknete. Při vysoce intenzivním tréninku se snadno přehřejete a technické vlastnosti speciální základní vrstvy toto riziko kompenzují. Aby se udrželo optimální klima kolem pokožky běžce, jsou trička a legíny vyrobeny především z lehkých a prodyšných materiálů. To však neznamená, že nezaručují dostatečné teplo. Udržování požadované teploty je možné například pomocí technologie body-mappingu. Přesné umístění materiálů v klíčových oblastech umožňuje přizpůsobit jejich různé vlastnosti potřebám konkrétních částí těla.

Vysoce kvalitní běžecké spodní prádlo pro ženy

Na trhu existuje mnoho společností, které nabízejí různé varianty základního oblečení. Mezi sortiment obchodu 8a.cz patří dámské a pánské běžecké prádlo v mnoha střizích a vzorech. Každá běžkyně si snadno najde model, který dokonale odpovídá jejím představám. Také ženy, kterým záleží na životním prostředí a oceňují ekologické akce, najdou mezi četnými nabídkami světových značek ty, které respektují ekologické standardy.