top

Mazání a vosky na lyže a stoupací pásy

Maziva a vosky na lyže a těsnění lyží jsou nedílnou součástí vybavení každého parašutisty. Pro udržení optimálního skluzu lyží a těsnění na různých typech sněhu je nezbytná pravidelná údržba.
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

6 výrobky

na stránce
Vymazat

Mazání skialpových stoupacích pásů a lyží

Pro plnohodnotný požitek ze skialpinismu je nezbytné správně připravit vybavení. Kromě výběru správných lyží, skialpových bot, vázání a celé řady dalších doplňků je nesmírně důležité zajistit, aby byly vázání lyží a skluznice správně namazány. V obou případech je výsledkem mnohem lepší skluz, což se projevuje v rychlejším lyžování a plynulejším a méně náročném stoupání. Další významnou roli hraje mazání pásů. Dokonale impregnuje štětiny pásů, takže nenasávají vodu ani led, které se na ně při přiblížení nelepí.

Typy mazání na stoupací pásy a lyže

Impregnace a mazání mají mnoho podob. Přípravky ve spreji, které dokonale impregnují, se velmi snadno aplikují. Na stezce jsou velmi oblíbené jednorázové sáčky s mazáním, které lze snadno použít v případě nouze a nezabírají mnoho místa, protože se snadno vejdou do kapsy. Tradicionalisté si jistě vyberou kostku vosku, kterou lze použít za studena. Několika jistými pohyby si můžete v mžiku namazat skialpové stoupací pásy a rychle se dostat na vrchol.