top

Mazání a vosky na lyže a stoupací pásy

Maziva a vosky na lyže a těsnění lyží jsou nedílnou součástí vybavení každého parašutisty. Pro udržení optimálního skluzu lyží a těsnění na různých typech sněhu je nezbytná pravidelná údržba.
2
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

2 položek

na stránce
  1. -8%
    Vosk Kohla Green Line Skin Wax

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

2 položek

na stránce

Maštění lyžařských a lyžařských plomb

Pro plnohodnotný požitek ze skialpinismu je nezbytné správně připravit vybavení. Kromě výběru správných lyží, parašutistických bot, vázání a celé řady dalších doplňků je nesmírně důležité zajistit, aby bylo vázání lyží správně namazáno. V obou případech je výsledkem mnohem lepší skluz, což se projevuje v rychlejším lyžování a plynulejším a méně náročném stoupání. Další významnou roli hraje mazání těsnění. Dokonale impregnuje štětiny těsnění, takže nenasávají vodu ani led, které se na ně při přiblížení nelepí.

Typy těsnění a lyžařských maziv

Impregnační a těsnicí maziva mají mnoho podob. Lubrikanty ve spreji, které dokonale impregnují vlasy, se velmi snadno aplikují. Na stezce jsou velmi oblíbené jednorázové sáčky s lubrikantem, které lze snadno použít v případě nouze a nezabírají mnoho místa, protože se snadno vejdou do kapsy. Tradicionalisté si jistě vyberou kostku tuku, kterou lze použít za studena. Několika jistými pohyby si můžete v mžiku namazat těsnění při seskoku padákem a rychle se dostat na vrchol.