top

Běžecké ponožky

Běžecké ponožky jsou nezbytnou součástí šatníku každého nadšence horského běhu. Dobře padnoucí běžecké ponožky zajišťují maximální pohodlí a efektivitu na každé trase.
Zobrazení Mřížka Seznam

125 výrobky

na stránce
 1. -31%
  Běžecké ponožky Stance Ciele - black

  wish list

 2. -31%
  Běžecké ponožky Stance Klicks Tab - black

  wish list

 3. -31%
  Běžecké ponožky Stance Klicks 3 Pack - multi

  wish list

 4. -28%
  Běžecké ponožky Stance Sargent 3 Pack - multi

  wish list

 5. -31%
  Běžecké ponožky Stance Starting 3 Pack - multi

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

125 výrobky

na stránce
Vymazat

Běžecké ponožky pro maximální pohodlí při tréninku

Běžecké ponožky vám při běhu zaručí maximální pohodlí a správnou oporu chodidla. A ačkoli se tato součást běžeckého vybavení může zdát nedůležitá, nic nemůže být dále od pravdy! Správná ponožka je klíčovým prvkem běžeckého oblečení. Téměř stejně důležité jako dobré běžecké boty. Běžecké ponožky mají řadu vlastností, které je odlišují od běžných bavlněných modelů. Tyto detaily oceníte, protože mají vliv na komfort a pohodlí při používání.

Jaké jsou rozdíly mezi běžeckými ponožkami a jinými modely?

Technické běžecké ponožky se vyznačují vysokou elasticitou. Díky tomu se dokonale přizpůsobí chodidlu během fyzické aktivity. Ponožka neklouže, nemačká se, a proto nezpůsobuje odřeniny. Některé modely navíc používají na důležitých místech švy, které jsou dostatečně pevné, aby ponožku udržely na noze na správném místě. Na druhou stranu jsou dostatečně široké a pružné, aby nezpůsobovaly příliš velký tlak. Další věcí, kterou u běžeckých modelů oceníte, je jejich bezešvá konstrukce. Běžecké ponožky s plochými švy nebo beze švů vám zaručí neuvěřitelné pohodlí. Potenciální místa, kde se mohou objevit otlaky nebo puchýře, jsou tak omezena na minimum.

To, co běžecké ponožky odlišuje od ostatních, je jejich střih. V nabídce najdete mimo jiné nízké modely profilované tak, aby chránily Achillovu šlachu před možnými odřeninami. Existují také ponožky o něco vyšší, které rovněž plní kompresní funkci. Kromě toho stojí za to věnovat pozornost kombinaci materiálů, ze kterých jsou běžecké ponožky vyrobeny. Je známo, že při intenzivním fyzickém výkonu, jako je běh, je hlavní funkcí běžeckých ponožek zajistit správnou prodyšnost nohou. Nejčastěji používaným materiálem pro výrobu jsou proto syntetická vlákna. Právě ty jsou schopny zajistit vysokou úroveň parametrů prodyšnosti i odolnosti. Polyester nebo polyamid dokonale odvádí vlhkost z pokožky, takže klima kolem ní zůstává co nejdéle příjemně suché. Přídavek nylonu do ponožky zvyšuje její odolnost proti mechanickému poškození, oděru nebo vysušení.

Běžecké ponožky na léto i zimu

Pokud trénujete běhání po celý rok a nedokážete si představit týden bez tréninku, vyplatí se pořídit si různé běžecké ponožky, které využijete v různých ročních obdobích. V létě samozřejmě dobře poslouží lehké běžecké ponožky, které zajišťují maximální ventilaci. V zimě se však vyplatí hledat modely s vyšší úrovní tepelné izolace. Správná běžecká ponožka vás v nejnáročnějším období ochrání před podchlazením a přehřátím. Rozhodně to zvýší komfort vašeho tréninku.

Běžecké ponožky a jejich vlastnosti, o kterých jste nevěděli

Přední výrobci horských značek, včetně běžeckých ponožek, sahají po stále odvážnějších technologiích. Nebojí se inovativních řešení, která se přímo promítají do vašeho pohodlí a spokojenosti s produktem. U běžeckých ponožek je důležité zajistit svěžest a pocit sucha po co nejdelší dobu. Suché klima v okolí chodidla znamená menší riziko vzniku puchýřů nebo odřenin. Mnoho výrobců využívá bakteriostatických vlastností tkanin. V běžeckých ponožkách se proto často používají syntetická vlákna obohacená o ionty stříbra. Ty mají antialergický a bakteriostatický účinek. To znamená, že brání množení bakterií, a tím zpomalují proces vzniku nepříjemného zápachu během tréninku.

Pro běžecké ponožky zamiřte na stránku 8a.cz!

Jestliže jste amatérský nebo zkušený běžec, v našem obchodě najdete běžecké ponožky, které splní vaše očekávání! V našem obchodě najdete široký výběr modelů špičkových značek. Bridgedale nebo Dynafit jsou jen některé z návrhů, které vám poskytnou dokonalou podporu při tréninku i běžeckých závodech. Běžecké ponožky vás okouzlí svou funkčností, pohodlím a designem. V závislosti na modelu - pánském nebo dámském - zaujmou originálním designem a neobvyklými barvami. Budou dokonale ladit s vaším běžeckým outfitem, ale především s vámi budou statečně držet krok. V horách, na asfaltu, lesních cestách nebo při běhu v parku. Najděte si ideální model pro sebe a objevte novou kvalitu běhu!