top

Lopaty

Lopaty na sníh jsou součástí sněhového ABC a patří k povinné výbavě každého skialpinisty. V batohu by neměla chybět. Obchod 8a.cz nabízí mimořádně široký sortiment lopat na sníh.
8
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 položek

na stránce

Pevná konstrukce hrabel na sníh

Hrabla na sníh musí kombinovat dvě protichůdné vlastnosti. Na jedné straně by měly být co nejlehčí, aby v batohu na cestě příliš nevážily, a na druhé straně se musí vyznačovat vysokou pevností, která je nezbytná při kopání v těžkém sněhu. Díky těmto dvěma kritériím se k jejich výrobě nejčastěji používá hliník. Většina sněhových lopat se skládá ze dvou částí, násady a pracovní části (lopaty), které lze pro přepravu rozložit a uložit do lyzarske a skialpove batohy Lžíce jsou speciálně tvarované, aby se zvýšila jejich pevnost při prokopávání těžkého sněhu. Vybrané modely mají navíc mírně naostřenou hranu, která umožňuje snadné pronikání i zmrzlým sněhem. Násadu lopaty na sníh lze často prodloužit, aby byla práce ještě efektivnější. Podobnou funkci mají i násady ve tvaru T nebo D, které umožňují bezpečné uchopení lopaty. Sněhové lopaty umožňují rychlý přístup k osobě zasypané lavinou. Obchod 8a.cz nabízí mimořádně širokou škálu sněhových lopat pro každého uživatele. Kompaktní modely se snadno vejdou do lyžařského batohu. Sněhové lopaty značek Salewa, Black Diamond, Ortovox nebo Climbing Technology jsou zárukou vysoké spolehlivosti a odolnosti při rychlém odstraňování dalších vrstev sněhu.

Hrabla na sníh od nejlepších výrobců

V naší nabídce máme nabídku od předních výrobců lopat na sníh. Mezi mnoha dostupnými modely vyniká několik výrazných provedení. Mimořádně oblíbené jsou lopaty na sníh, u nichž lze lopatu namontovat v pravém úhlu k násadě, a tak ji lze použít k rychlému odklízení sněhu. Jedná se o skvělou funkci, jak se rychle zbavit velké masy sněhu. Zajímavým řešením je také model kombinující funkci lopaty na sníh a sekery, který v celé konstrukci plní roli násady. To umožňuje výrazně snížit hmotnost zařízení při zachování jeho vysoké funkčnosti. Mnoho modelů má v lopatě také otvory, které umožňují použít ji jako sněhovou kotvu a vytvořit si tak polohu pro jištění. Ať už hledáte jakoukoli lopatu na sníh, obchod 8a.cz nabízí širokou škálu modelů, kde si jistě vyberete ten pravý.