top

Skialpové rukavice

Lyžařské rukavice jsou o něco lehčí než lyžařské rukavice. Musí se jim dařit jak při sestupu, tak při výstupu. Prodyšné lyžařské rukavice s membránou poskytují vysokou úroveň pohodlí na zasněžených svazích.
Zobrazení Mřížka Seznam

48 výrobky

na stránce
 1. -37%
  Lyžařské rukavice Kombi Outdoor-Zy Glove - black

  wish list

 2. -40%
  Rukavice Salewa Ortles TWR Gloves - black out

  wish list

 3. -41%
  Rukavice Ziener Gazal Touch - black

  wish list

 4. -45%
  Skialpové rukavice Ziener Gusty Touch - black

  wish list

 5. -40%
  Skialpové rukavice Ziener Ugo GTX INF - black

  wish list

 6. -31%
  Rukavice Kombi The Wrap Gloves - asphalt

  wish list

 7. -45%
  Softshellové rukavice Ziener Ultimo PR - black

  wish list

 8. -33%
  Zimní rukavice Rab Xenon Glove - black

  wish list

 9. -43%
  Rukavice Black Diamond Dirt Bag - black

  wish list

 10. -44%
  Rukavice Black Diamond Guide Finger - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

48 výrobky

na stránce
Vymazat

Lyžařské rukavice vám poskytnou tu správnou oporu!

Skitingové rukavice poskytují optimální ochranu při skialpinismu. Tento sport se vyznačuje vysokou úrovní fyzické aktivity. Při náročných výstupech naše tělo spotřebovává velké množství energie, vytváří teplo a potí se. V tomto bodě musí být skialpinistické rukavice vysoce prodyšné, aby se minimalizovalo nepohodlí způsobené přehřátím. Pot, který produkují naše ruce, musí být okamžitě odveden ven. Při zastávkách nebo sjezdech však lyžařská rukavice musí plnit to, k čemu byla vyrobena. Tedy chlad, vítr a dokonce i srážky. Lyžařské rukavice tak snižují riziko přehřátí, které je v zimě stejně nebezpečné jako podchlazení. Účinně chrání ruce a zajišťují optimální tepelný komfort. Zjistěte, jak se liší od ostatních modelů rukavic.

Lyžařské rukavice jsou vysoce odolné

Modely určené pro skialpinismus jsou vystaveny neustálé práci. Především přicházejí do styku s tyčemi, sekerou, ostrými hranami nebo břity. Musí odolat nehodám, jako je drhnutí na zledovatělých svazích, kontakt se skálou nebo ostrá hrana lyže. Lyžařské rukavice musí být zkrátka extrémně odolné! A právě materiály ze skupiny polyamidů zajišťují jejich nadprůměrnou odolnost. Kromě odolného nylonu používají výrobci outdoorového oblečení často i přírodní materiály, například kůži. Kůže se obvykle nachází v úchopové části rukavice, tj. na dlani. To zvyšuje přilnavost, protože kůže a její syntetické protějšky mají vynikající přilnavost.

Lyžařské rukavice vybavené membránami

S péčí o správný tepelný komfort rukou je neoddělitelně spojeno jejich udržování v suchu. Toho lze dosáhnout použitím vhodných membrán s vysokými parametry prodyšnosti a nepromokavosti ve skialpinistických rukavicích. Rukavice Skittite obvykle používají membrány značky GORE-TEX® nebo patentované membrány, které se vyznačují podobnými vlastnostmi. Pórovitá konstrukce membrány znamená, že vodní pára, která vzniká z našich rukou při fyzické aktivitě, může membránou snadno unikat. Na druhou stranu mikroskopické póry nedovolují větším molekulám vody proniknout dovnitř. Díky membráně jsme pak zajistili vysokou prodyšnost, která se projevuje příjemným a suchým klimatem kolem pokožky rukou. Lyžařské rukavice využívají také technologii softshell. Tento materiál zajišťuje vysoký komfort používání. Je pružná, pohodlná, neomezuje v pohybu a dokonale dýchá. V horském obchodě 8a.cz většina našich lyžařských rukavic je vyrobena z materiálu GORE-TEX® INFINIUM™ s technologií WINDSTOPPER®. Tyto modely poskytují plnou ochranu proti prochladnutí větrem.

Izolace používaná v lyžařských rukavicích

Lyžařské rukavice vybavené syntetickou izolací účinně chrání naše ruce před chladem. Izolace ze syntetických materiálů hřeje a zároveň odvádí vlhkost. Navíc i když je mírně vlhká, stále plní svou funkci a účinně izoluje naše ruce od nízkých teplot. To vám umožní vyvážený tepelný management kolem rukou, což bude mít pozitivní dopad na efektivitu celého horského tréninku. Rukavice Skitur s tímto řešením mají izolaci rozloženou velmi přesně. Jeho tloušťka odpovídá tepelným potřebám ruky, což znamená maximální podporu citlivých částí, které jsou obzvláště náchylné k prochladnutí.

Skitters v horském obchodě 8a.cz

Rukavice určené pro skialpinismus musí poskytovat ochranu před chladem i před přehřátím. Proto mají lyžařské rukavice tyto dvě vzájemně se doplňující vlastnosti. Náš široký sortiment zahrnuje rukavice předních outdoorových značek, jako jsou Dynafit, Salewa, The North Face, Salomon a mnoho dalších. Všechny modely mají anatomický střih, který neomezuje ruce a zajišťuje plnou volnost pohybu. Díky vynikající přilnavosti můžete také snadno ovládat lyžařské vybavení. Výběr vhodného modelu vám poskytne nejen vysokou úroveň pohodlí v horách, ale bude mít také významný vliv na vaši bezpečnost. Všichni víme, jak tragické může být, když použijete špatné rukavice a zmrznou vám ruce.