top

MTB brýle

Brýle na kolo MTB jsou skvělou volbou pro všechny cyklisty na horských kolech. Silné obroučky a čočky dokonale ochrání vaše oči nejen před škodlivými slunečními paprsky, ale také před větvemi, blátem a hmyzem.
Zobrazení Mřížka Seznam

122 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

122 výrobky

na stránce
Vymazat

MTB brýle jsou nezbytným doplňkem v horách i mimo ně

Při rychlé jízdě v terénu jsou vaše oči vystaveny mnoha nebezpečím. Proto jsou správné MTB brýle nepostradatelné, jak když jedeme na výlet, tak když se účastníme MTB závodů. Před čím nás ochrání dobře padnoucí brýle? Především chrání oči před nízko visícími větvemi, kterým se při jízdě po singltreku často nelze vyhnout. Přilba s hledím a brýle jsou poměrně účinnou ochranou očí před malými větvičkami. Brýle navíc chrání oči před proudícím vzduchem a hmyzem, který se na terénních stezkách vyskytuje v hojném počtu. Není nic horšího, než když vás při rychlém sjezdu náhle oslepí moucha nebo komár. Velmi důležitou funkcí MTB brýlí je také ochrana před škodlivým UV zářením. V horách je rozhodně intenzivnější než v nížinách, takže se vyplatí dbát na správnou ochranu očí.

Různorodé cyklistické MTB brýle

Správně vybrané brýle na horské kolo by měly mít nejen správný tvar rámečků a barevné provedení, ale především specifické vlastnosti čoček použitých u daného modelu. V závislosti na tom, za jakého počasí budeme jezdit, nám mohou čočky pomoci získat ostrý a jasný obraz. Ve dnech bez mráčku jsou silně tónované sluneční brýle na MTB kolo jasnou volbou. Chrání před náhlým oslněním a také snižují únavu očí z ostrého světla. Díky použitým filtrům poskytuje většina značkových brýlí také mnohem lepší kvalitu vidění. Modely se žlutými a oranžovými čočkami jsou nejvhodnější pro zamračené dny. Zlepšují kontrast a poskytují velmi dobrou ostrost vidění, i když se vše zdá šedé a splývá v jeden rozmazaný obraz. Zcela průhledné brýle jsou dobrou volbou, když jedeme na kole po setmění. Čiré čočky obvykle propouštějí nejvíce světla, takže je lze úspěšně používat i po setmění.

Přední značky vyrábějící cyklistické MTB brýle dobře vědí, že v terénu jezdíme v různorodých podmínkách, a proto nabízejí širokou škálu brýlí s výměnnými skly. Díky tomu můžeme jeden dokonale přizpůsobený rámeček vybavit velmi odlišnými čočkami. Potřebujete sluneční brýle? Jezdíte po setmění? MTB brýle s výměnnými skly se hodí v každé situaci. Pokud neradi měníte skla a přemýšlíte, které brýle budou pro dnešní cestu nejlepší, nejlepší volbou budou fotochromatické brýle. Díky speciálnímu materiálu použitému ve sklech se mohou automaticky ztmavovat a zesvětlovat v závislosti na intenzitě světla. Za slunečného počasí budou tmavší, při větším zamračení se zesvětlí. Skvělá volba pro nejnáročnější cyklisty.