top

Inov-8

Inov-8 jsou výrobky speciálně navržené pro běh v terénu. Inovativní konstrukce zajišťuje vynikající trakci v terénních podmínkách. Podívejte se na oblečení, doplňky a boty Inov-8 na 8a.cz.
81
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 81

na stránce
 1. -30%
  Běžecké tričko Inov-8 Base Elite S/S 3.0 - blue

  wish list

 2. -30%
  Běžecká bunda Inov-8 Stormshell FZ - green

  wish list

 3. -35%
  Turistické boty Inov-8 RocFly G 350 - olive/orange

  wish list

 4. -30%
  Boty Inov-8 Roadclaw™ 275 Knit - grey/yellow

  wish list

 5. -30%
  Běžecké boty Inov-8 Parkclaw G 280 - nectar/navy

  wish list

 6. -37%
  Trailové boty Inov-8 TrailFly G 270 - blue/nectar

  wish list

 7. -30%
  Běžecké kraťasy Inov-8 Race Elite 5" Short - navy

  wish list

 8. -30%
  Turistické kalhoty Inov-8 VentureLite Pant - navy

  wish list

 9. -30%
  Fleecova mikina Invo-8 VentureLite Mid HZ - blue

  wish list

 10. -30%
  Běžecké boty Inov-8 X-Talon 255 - red/blue

  wish list

 11. -30%
  Běžecká mikina Inov-8 Train Elite Mid LSZ - blue

  wish list

 12. -40%
  Běžecké boty Inov-8 Trailroc G 280 - yellow/green

  wish list

 13. -30%
  Běžecká bunda Inov-8 Raceshell Pro FZ - green

  wish list

 14. -30%
  Běžecké kalhoty Inov-8 Racepant - black

  wish list

 15. -25%
  Běžecké boty Inov-8 Roclite G 275 - blue/navy

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 81

na stránce

Inov-8 je značka pro běžce

Jedná se o jednu z mladších značek na outdoorovém trhu. Stejně jako většina podobných projektů vznikla jako reakce na skutečnou potřebu běžců, kterou rozpoznal její zakladatel Wayne Edy. Na britském běžeckém trhu, kde je běhání v terénu opravdu populární, chyběla obuv, která by poskytovala přilnavost v těch nejtěžších podmínkách - v blátě nebo mokré trávě. Wayne se proto rozhodl vyvinout vhodné boty pro trailový běh sám. Tak vznikla první trailová obuv Inov-8 Mudroc 290, která se okamžitě stala hitem. Již v prvním roce svého působení na trhu pomohla tato obuv sportovcům dosáhnout prvních úspěchů v závodech. Mimo jiné přispěly k vítězství Melissy Moonové v mezinárodní soutěži na Aljašce, kterou vyhrála. To bylo v roce 2003 a byl to teprve začátek dlouhé řady úspěchů, která trvá dodnes. Dnes je tato značka velmi oblíbená mezi horskými a přespolními běžci a stanovuje nové standardy, pokud jde o přilnavost běžeckých bot.

Jaké je tajemství značky Inov-8

Boty této britské značky byly od počátku vytvořeny s ohledem na přespolní běžce. Nebyly zde žádné kompromisy. Boty se měly osvědčit na blátivých cestách Britských ostrovů. Náročný terén vedl k vývoji zcela nových typů vzorků, které byly ideální pro blátivé cesty. Boty byly od základu navrženy s ohledem na běhání, nikoli jako vedlejší produkt velké značky obuvi. To jim umožnilo zaměřit se na jemnější detaily a zachytit mnoho nuancí, které jsou při běhu důležité. Výsledné návrhy byly úspěšné a umožnily společnosti odvážný růst. Přestože nyní nabízí i jiné typy obuvi, například tréninkové boty a modely určené pro rychlou turistiku, trailový běh bude v srdcích návrhářů vždy tou nejdůležitější disciplínou.

Nejnovější vynález společnosti Inov-8, boty s Graphene Grip

První boty značky využívající grafen v podrážce se objevily v roce 2018 a okamžitě vzbudily pozornost médií srovnatelnou s převratnými okamžiky v historii obuvi. Grafen totiž zcela mění přístup k navrhování obuvi. Až dosud se výrobci museli rozhodovat, zda má být podrážka použitá v obuvi měkčí, a tedy zajišťující trakci na tvrdém podkladu, nebo tvrdší, tedy méně přilnavá, ale zároveň mnohem odolnější. Společnost Inov-8 se spojila s univerzitou v Manchesteru, aby vyvinula zcela nový typ pryže využívající grafen. Jedná se o odrůdu uhlíku, která má podobu extrémně tenké vrstvy o tloušťce jednoho atomu. Díky tomu má jedinečné vlastnosti - je 200krát pevnější než ocel, velmi lehký a pružný. Použití grafenu v pryžových podrážkách umožnilo kombinovat vysokou přilnavost, pružnost a neuvěřitelnou odolnost proti oděru. Dnes se technologie Graphene Grip používá v outdoorové běžecké obuvi, tréninkových modelech a obuvi pro rychlou turistiku (speed hiking).

Nejen boty pro běh v terénu

S dynamickým růstem značky nastal také čas rozšířit její sortiment. Ačkoli běžecká obuv stále tvoří jádro nabídky značky Inov-8, nyní je k dispozici mnoho dalších kategorií výrobků. Pro běžce je připraveno především funkční oblečení. Ultralehké modely umožňují trénovat za každého počasí. Kvalitní materiál, speciální střihy a chytře umístěné kapsy vám umožní soustředit se na to nejdůležitější - běh. Součástí výrobků jsou také běžecké ponožky, které spolu s obuví tvoří ideální sadu pro začátečníky i pokročilé běžce. Na delší výlety se vám jistě budou hodit běžecké batohy Inov-8, které vám umožní vzít si s sebou veškeré potřebné vybavení. Zároveň zajistí, aby se při dynamickém běhu nadměrně nepohyboval a neskákal. Jedná se o nezbytný doplněk, pokud se chystáte na ultramaraton nebo celodenní trénink na horských stezkách. V nabídce značky se objevuje také tréninková obuv a obuv pro rychlou turistiku.

U nás si koupíte výrobky Inov-8 – obchod 8a.cz – velký výběr obuvi a příslušenství pro běžce

Tak důležitá běžecká značka nemohla v našem outdoorovém obchodě chybět. Nabízíme zejména široký výběr trailových bot Inov-8. Modely jako Roclite, Trailroc, Mudclaw, X-talon nebo Trailtalon vám poskytnou vynikající trakci v terénu. Kromě toho nabízíme rozmanitý výběr běžeckého oblečení. Lehké kraťasy, trička a mikiny jsou ideální na závody i trénink.