top

Kompresní ponožky

Kompresní ponožky jsou skvělou volbou pro sportovce a všechny aktivní lidi. Nabízíme kompresní ponožky pro běh a mnoho dalších aktivit, které vám pomohou dosáhnout ještě lepších výkonů!
Zobrazení Mřížka Seznam

90 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

90 výrobky

na stránce
Vymazat

Jak fungují kompresní ponožky?

Kompresní oděvy, včetně ponožek, se ve světě sportu a outdoorových aktivit staly populárnějšími teprve v posledních několika desítkách let. Toto řešení však ocení všichni, kdo pravidelně podstupují sportovní trénink nebo provozují náročnější horské a outdoorové aktivity. Kompresní ponožky byly vyvinuty s cílem poskytnout tělu maximální stimulaci při intenzivní námaze. Optimálně nastavený tlak na svaly pomáhá maximalizovat jejich výkon a výrazně snižuje riziko zranění. Tyto závěry se objevují v mnoha vědeckých studiích, kterým byly podrobeny kompresní oděvy, včetně ponožek. Se správnou stimulací můžeme běhat, chodit nebo jezdit na kole ještě rychleji než s klasickými ponožkami.

Pro koho jsou kompresní ponožky určeny?

Kompresní ponožky mohou používat téměř všichni sportovci. Nezáleží na tom, zda s nějakou aktivitou teprve začínáte, nebo jste profesionál a účastníte se soutěží. Pozitivní účinky kompresních oděvů pocítí každý aktivní člověk, který s tímto druhem oblečení dosud nepřišel do styku. Při tréninku méně zkušených osob sníží kompresní ponožky riziko zranění a pozitivně ovlivní radost z každého uběhnutého kilometru. Je také vynikající podporou při překonávání prvních delších vzdáleností. Zkušení sportovci, kteří se účastní soutěží, jistě ocení, jakou roli hrají kompresní ponožky při maximální námaze. Když v cíli bojujete o drahocenné vteřiny, má každá dodatečná podpora vašeho těla cenu zlata. To je také funkce kompresních ponožek pro profesionály.

Jaké kompresní ponožky koupit?

Přední oděvní značky, které mají ve svém sortimentu kompresní ponožky, nabízejí řadu návrhů pro lidi provozující různé sporty. Proč je třeba výběr kompresních ponožek přizpůsobit dané aktivitě? Při každém z nich totiž pracují jiné svalové skupiny. Práce nohou vypadá jinak při běhu a úplně jinak při jízdě na kole. Proto i ponožky, které mají stimulovat příslušné svaly, musí být ideálně přizpůsobeny pohybu, který budeme provádět. Mezi mnoha dostupnými kolekcemi rozhodně vynikají kompresní ponožky připravené pro běžce, cyklisty nebo triatlonové nadšence, kteří potřebují to nejlepší dostupné oblečení. Značky specializující se na kompresní ponožky navíc nabízejí modely s různými úrovněmi komprese, které lze přizpůsobit individuálním vlastnostem uživatele nebo typu tréninku. To nám umožňuje nakupovat oblečení, které je dokonale přizpůsobené našim potřebám. Kromě toho jsou k dispozici také různé tloušťky kompresních ponožek. Ty nejtenčí zajistí větrání v létě, zatímco ty silnější ochrání před chladem, když se ochladí.

Běžecké kompresní ponožky - jaké vybrat?

Na trhu je k dispozici mnoho typů kompresních ponožek, takže ti, kteří stojí před výběrem svého prvního páru, mají před sebou nelehký úkol. Lze ji však výrazně usnadnit dodržováním několika pravidel. Nejprve bychom se měli rozhodnout pro značku, která má s výrobou sportovního a kompresního oblečení bohaté zkušenosti. Pouze takové výrobky zaručují přiměřenou kompresi, která nebude ani příliš silná, ani příliš slabá. Značkové výrobky zároveň udržují kompresi na stejné úrovni po velmi dlouhou dobu. Díky tomu se nemusíme bát, že po několika trénincích ztratí naše kompresní ponožky svou původní pružnost. Za druhé bychom si měli vybrat ponožky určené pro činnost, kterou provozujeme. Jste fanouškem horského běhu? - Vyberte si kompresní běžecké ponožky. Jste vášnivý cyklista? - rozhodněte se pro cyklistické ponožky s kompresí. Můžete si tak být jisti, že ponožky přinesou maximální užitek při jejich používání.

Jaké jsou další typy kompresních ponožek?

Ponožky s kompresí jsou určeny i pro jiné aktivity, ne nutně sportovní. Zvláště zajímavé jsou cestovní kompresní ponožky. Pomohou vyřešit mnoho problémů spojených s bolestmi nohou během dlouhého sezení v letadle nebo během vyčerpávajícího čekání na přestup. Jsou to také modely poskytující vysoký komfort při celodenní prohlídce nových míst. Pro všechny uživatele nabízejí vybraní výrobci kompresní ponožky pro zotavení. Díky kompresi na správných místech výrazně urychlí obnovu plné síly a rychlý návrat svalů do plného pohodlí.

Podívejte se také na další modely sportovních ponožek:

Pánské ponožky Pánské skialpove ponožky Pánské lyžařské ponožky Pánské ponožky na kolo Pánské běžecké ponožky
Dámské ponožky Dámské skialpove ponožky Dámské lyžařské ponožky Dámské ponožky na kolo Dámské běžecké ponožky