top

Oblečení s UV filtrem

UV oblečení je ideální volbou pro letní počasí bez mráčku. UV oblečení na turistiku, trekking a dovolenou zastaví většinu škodlivého slunečního záření a ochrání nás před jeho nepříznivými účinky.
Zobrazení Mřížka Seznam

472 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Kšiltovka Buff Pack Baseball Cap - ob black

  wish list

 2. -15%
  Turistické kraťasy dámské CMP Bermuda - campari

  wish list

 3. -15%
  Outdoorové kraťasy CMP Yone Bermuda - reef

  wish list

 4. -15%
  Outdoorové kraťasy CMP Yone Bermuda - nero

  wish list

 5. -15%
  Turistické kraťasy dámské CMP Bermuda - deep lake

  wish list

 6. -15%
  Trekové kalhoty CMP Eliot Long Pant - nero

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

472 výrobky

na stránce
Vymazat

Oblečení s UV filtrem je dobrou volbou na léto

Při letních venkovních aktivitách jsme obzvláště vystaveni negativním účinkům dlouhodobého pobytu na slunci. V tomto období dopadá na naši pokožku nadměrné množství škodlivého slunečního záření, proto bychom se před ním měli účinně chránit. Kromě používání vhodné kosmetiky má na množství záření, které dopadá na povrch těla, mimořádně velký vliv i vhodně zvolený oděv. Oblečení s UV filtry jsou modely speciálně upravené pro slunečné podmínky, které účinně zachycují nebo rozptylují značnou část škodlivého UV záření. Takto připravené oblečení zahrnuje lehká trička, kalhoty z vysoce prodyšných materiálů a čepice. Díky tomu můžeme snadno a rychle zkompletovat pohodlnou sadu oblečení, která bude optimální pro letní výlety po stezkách.

UV oblečení jsou zpravidla lehké modely, které nabízejí nadprůměrnou prodyšnost a vysokou prodyšnost. Většina z nich je určena pro použití v letních vedrech. Existují však vybrané modely z poněkud silnějších látek, které se dobře osvědčí v přechodných ročních obdobích. Intenzita škodlivého UV záření závisí nejen na ročním období a počasí, ale také na nadmořské výšce. Čím výše jste, tím více UV záření dopadá na vaši pokožku. Ochrana proti nim je proto obzvláště důležitá pro všechny milovníky hor, kteří se vydávají na trasy ve vyšších nadmořských výškách bez ohledu na roční období. Škodlivé paprsky se mohou odrážet také od sněhu v horách. Z toho vyplývají různé tloušťky oblečení s UV filtrem pro horské turisty.

Hodnota UPF u oděvů s UV filtrem vyjadřuje jejich schopnost chránit před škodlivými paprsky

Ochrana, kterou poskytuje oblečení s UV filtrem, závisí na několika faktorech. Za prvé, vlastnosti vláken použitých v tkanině oděvu. V současné době se tomu věnuje stále větší pozornost a vlákna se před použitím testují. Za druhé, struktura materiálu má velký vliv na potlačení škodlivého slunečního záření. Vhodně zvolená, mírně hustší vazba poskytne mnohem lepší ochranu před UV zářením než lehký síťovaný materiál s velkými oky. Za třetí, důležitým faktorem je také barva oděvu. Světlejší barvy odrážejí záření mnohem lépe. To je důležité i z hlediska zahřívání oděvu na ostrém slunci. Proto se u většiny letních modelů používají spíše světlé barvy, které zajistí mnohem lepší tepelné vlastnosti oděvu.

Oblečení s UV filtrem je většinou výrobcem náležitě označeno, abyste mohli rychle posoudit stupeň ochrany před škodlivými účinky slunečního záření. Jedná se o hodnotu UPF. Čím vyšší je, tím lépe oděv chrání před škodlivými paprsky. Nejnižší hodnota je obvykle 15 UPF a nejvyšší 50 UPF. Často se k hodnotě přidává znaménko +, např. UPF 50+, což znamená, že ochrana proti slunci, kterou daný model poskytuje, je 50 UPF nebo lepší. Při tomto nejvyšším stupni ochrany se k pokožce dostane pouze jedno z 50 UV záření, tedy pouze méně než 2 % škodlivého záření. Je důležité vědět, že navzdory vysoké ochraně před škodlivým slunečním zářením žádný oděv nedokáže zastavit 100 % tohoto záření. Proto je při letních aktivitách na horách tak důležité kombinovat tři prvky, tj. vhodné oblečení s UV filtrem, kosmetiku chránící pokožku a rozumný přístup k době strávené na slunci.

Turistické oblečení s UV filtrem si můžete koupit v obchodě 8a.cz

Nabízíme mimořádně široký sortiment UV oblečení speciálně vyrobeného pro slunečné podmínky. Dnes má každá známá outdoorová značka ve své kolekci oblečení modely s UV filtrem. Díky nejnovějším technologiím materiály dokonale kombinují schopnost zachycovat a odrážet škodlivé paprsky s lehkostí a vynikajícím odvětráváním. Tato kombinace je nezbytná pro vysoký komfort při letních výletech a túrách. Oblečení s UV filtrem je oblíbenou volbou pro turisty na horských stezkách i pro ty, kteří hledají spolehlivé oblečení na dovolenou v teplých krajích. Velký výběr lehkých triček, kalhot a šortek zajistí, že se během letních výletů budeme moci účinně chránit před škodlivým UV zářením.

Podívejte se na další produkty s UV filtry:

Cepice s UV filtrem Tricka s UV filtrem Pánské multifunkční šátky Dámské multifunkční-šátky Pánské turistické klobouky
Dámské turistické klobouky Pánské mikiny Dámské mikiny Pánské bundy Dámské bundy