top

Pánské nízké trekové boty

Pánské nízké trekové boty jsou ideální pro teplejší měsíce roku, kdy se vydáváte na túry do hor a chcete si užít pohodlí při každém kroku. Najděte nejlepší technické modely na 8a.cz.
28
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

28 položek

na stránce
 1. -15%
  Nástupové boty Zamberlan Intrepid RR - slate

  wish list

 2. -10%
  Trekové boty Salewa Mountain Trainer 2 - black/black

  wish list

 3. -12%
  Trekové boty La Sportiva TX5 Low GTX - carbon/yellow

  wish list

 4. -8%
  Nástupové boty Scarpa Zodiac GTX - shark/orange

  wish list

 5. -10%
  Nástupové boty La Sportiva TX4 - blue/papaya

  wish list

 6. -12%
  Nástupové boty Scarpa Zodiac - lake blue

  wish list

 7. -12%
  Nástupové boty Scarpa Zodiac - tonic

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

28 položek

na stránce

Pánská nízká treková obuv nabízí technickou podporu

Kategorie této obuvi zahrnuje modely pro pokročilé technické trasy s lezeckými prvky i obuv určenou pro turistiku na méně náročných cestách. Pánská nízká treková obuv je vhodná i jako treková obuv, protože mnohé z nich mají speciální řešení usnadňující plnění horolezeckých úkolů. Tento typ obuvi je v letních dnech mnohem pohodlnější než boty s vysokým svrškem. Kotník je zde odhalený, takže pocit přehřátí je zanedbatelný. Navzdory kratšímu svršku se nízká treková obuv vyznačuje vysokou turistickou stabilitou díky řadě technických řešení. Jejich úkolem je správně umístit chodidlo tak, aby se nepohybovalo svévolně a každý krok byl co nejpřesnější. To znamená, že budete mít podporu při náročném výstupu i strmém sestupu.

Membrány používané v pánské nízké trekové obuvi

Různé verze membrán GORE-TEX® a vlastní značková řešení se osvědčují jako dokonalá záloha pro horské túry v proměnlivém počasí. Vodotěsnost těchto technologií zajišťuje vysoký stupeň ochrany proti promočení v dešti nebo při přechodu mělkého horského potoka. Pánské nízké trekové boty s membránou GORE-TEX® nebo jinou membránou mají také schopnost částečně zachovat přirozenou prodyšnost pokožky. To znamená, že vlhkost bude účinně odváděna pryč. Také udrží vaši pokožku déle v suchu. Prodyšnost membrány GORE-TEX® se hodí i při odpočinku. Stačí si na chvíli sundat trekingovou obuv s nízkou špičkou a nechat membránu pracovat. Způsobuje, že vaše obuv schne mnohem rychleji než obuv bez něj.

Pánská nízká treková obuv - konstrukce

Ve svršku obuvi výrobci často používají kůži i syntetické materiály. Obě se vyznačují optimální prodyšností, která odpovídá prodyšnosti pokožky chodidla. To podporuje rychlejší odvod vlhkosti v zájmu vašeho pohodlí. Pánské nízké trekové boty s koženým nebo syntetickým svrškem jsou také přiměřeně odolné. Díky tomu váš model vydrží zátěž, která vzniká během vašeho putování, a zachová si svou funkčnost po další sezóny. Výrobci také využívají očka a zesílenou špičku, která chrání nízké trekové boty před snadným poškozením. Tím je zajištěno, že náhodné zachycení o kořeny nebo kameny na stezce nezpůsobí větší škody. Pro odvětrávání vnitřku obuvi používají výrobci na svršek také speciální síťované panely. Díky tomu získáte pohodlnou cirkulaci vzduchu kolem nohou, což sníží riziko přehřátí. Nízká treková obuv má často také systém šněrování lezeckého charakteru. Sahá téměř ke špičce a umožňuje přesné nastavení svršku.

Pánská nízká treková obuv s touto pokročilejší konstrukcí je podepřena vnitřním nebo vnějším skeletem. Jejím účelem je napodobit přirozené pohyby hlezenního kloubu, aby vám při turistice nic nebránilo. Toto řešení zároveň zajišťuje vysokou stabilitu chodidla, což snižuje počet náhodných zranění a usnadňuje turistiku.

Důležitou vlastností nízké trekové obuvi pro muže je amortizace

Při túrách po horských stezkách posetých kameny, ale i po zhutněném terénu je důležité tlumení nárazů. Často za to může pěna EVA v mezipodešvi nebo jiná podobná řešení. K tomu přispívá i speciálně tvarovaná stélka, takže při každém kroku získáte potřebné odpružení. To znamená, že nízká treková obuv odlehčuje chodidlům a kloubům a snižuje únavu. To znamená, že ujedete o několik kilometrů více než s méně pokročilými řešeními.

Pánská trekingová obuv je vybavena moderní podrážkou

Mezi nejuznávanější značky podrážek patří Vibram® a Michelin®, které se proslavily svými vynikajícími trakčními vlastnostmi. Díky pryži, která se na jejich výrobu používá, je treková obuv s nízkou špičkou velmi přilnavá, což snižuje riziko uklouznutí. Díky tomu se můžete bezpečněji pohybovat i po těch nejobtížnějších stezkách. Běhoun těchto podrážek má často samočisticí schopnost, takže z nich rychle odpadávají drobné kamínky a bláto. To zlepšuje odvalování nohou a efektivitu pěší turistiky.