top

Pánské nízké trekové boty

Nízké trekové boty pánské jsou ideální pro teplejší měsíce roku, kdy se vydáváte na túry do hor a chcete si užít pohodlí při každém kroku. Najděte nejlepší technické modely na 8a.cz.
Zobrazení Mřížka Seznam

44 výrobky

  1. -9%
    Boty Garmont Dragontail G-Dry - octane/red

    wish list

  2. -12%
    Nástupové boty Scarpa Zodiac - tonic

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

44 výrobky

Vymazat

Pánské nízké trekové boty nabízejí technickou podporu

Kategorie této obuvi zahrnuje modely pro pokročilé technické trasy s lezeckými prvky i obuv určenou pro turistiku na méně náročných cestách. Pánské nízké trekové boty jsou vhodné i jako nástupovky, protože mnoho z nich má speciální řešení usnadňující plnění horolezeckých úkolů. Tento typ obuvi je v letních dnech mnohem pohodlnější než vysoké boty. Kotník je zde odhalený, takže pocit přehřátí je minimální. Navzdory kratšímu svršku se nízká treková obuv vyznačuje vysokou turistickou stabilitou díky řadě technických řešení. Jejich úkolem je správně umístit chodidlo tak, aby se nepohybovalo svévolně a každý krok byl co nejpřesnější. To znamená, že budete mít podporu při náročném výstupu i strmém sestupu.

Membrány používané v pánských nízkých trekových botách

Různé verze membrány GORE-TEX®, stejně jako vlastní řešení značky, jsou dokonalou podporou při horských túrách s proměnlivým počasím. Voděodolnost těchto technologií zajišťuje vysoký stupeň ochrany proti promočení v dešti nebo při přechodu mělkého horského potoka. Pánské nízké trekové boty s membránou GORE-TEX® nebo jinou membránou mají také schopnost částečně zachovat přirozenou prodyšnost pokožky. To znamená, že vlhkost bude účinně odváděna pryč. Také udrží vaši pokožku déle v suchu. Prodyšnost membrány GORE-TEX® se hodí i při odpočinku. Stačí si na chvíli nízké trekové boty sundat a nechat membráně pracovat. Způsobuje, že vaše obuv schne mnohem rychleji než obuv bez něj.

Pánské nízké trekové boty - konstrukce

Ve svršku obuvi výrobci často používají kůži i syntetické materiály. Obě tato řešení se vyznačují optimální prodyšností, která odpovídá prodyšnosti pokožky chodidla. To podporuje rychlejší odvod vlhkosti v zájmu vašeho pohodlí. Pánské nízké trekové boty s koženým nebo syntetickým svrškem jsou také přiměřeně odolné. Díky tomu váš model vydrží zátěž, která vzniká během vašeho putování, a zachová si svou funkčnost po další sezóny. Výrobci také využívají obsázku a zesílenou špičku, která chrání nízké trekové boty před snadným poškozením. Tím je zajištěno, že náhodné zachycení o kořeny nebo kameny na stezce nezpůsobí větší škody. Pro odvětrávání vnitřku obuvi používají výrobci na svršek také speciální síťované panely. Díky tomu získáte pohodlnou cirkulaci vzduchu kolem nohou, což sníží riziko přehřátí. Nízké trekové boty mají často také systém šněrování lezeckého charakteru. Sahá téměř ke špičce a umožňuje přesné nastavení svršku.

Pánské nízké trekové boty s touto pokročilejší konstrukcí jsou podepřeny vnitřním nebo vnějším skeletem. Je navržen tak, aby napodoboval přirozené pohyby hlezenního kloubu, takže se při turistice budete cítit pohodlně. Toto řešení zároveň zajišťuje vysokou stabilitu chodidla, což snižuje počet náhodných zranění a usnadňuje turistiku.

Důležitou vlastností pánských nízkých trekových bot je tlumení

Při túrách po horských stezkách posetých kameny, ale i po zhutněném terénu je důležité tlumení nárazů. Často za to může pěna EVA v mezipodešvi nebo jiná podobná řešení. K tomu přispívá i speciálně tvarovaná vložka, takže při každém kroku získáte potřebné tlumení. To znamená, že nízká treková obuv odlehčuje chodidlům a kloubům a snižuje únavu. To znamená, že zvládnete o několik kilometrů více než s méně pokročilými řešeními.

Pánské nízké trekové boty jsou vybaveny moderní podrážkou

Mezi nejuznávanější značky podrážek patří Vibram® a Michelin®, které se proslavily svými vynikajícími trakčními vlastnostmi. Díky gumě, která se na jejich výrobu používá, jsou nízké trekové boty velmi přilnavé, což snižuje riziko uklouznutí. Díky tomu se můžete bezpečněji pohybovat i po těch nejobtížnějších stezkách. Vzorek těchto podrážek má často samočisticí schopnost, takže z nich rychle odpadávají drobné kamínky a bláto. To zlepšuje odvalování chodidla a efektivitu pěší turistiky.