top

Lowa

Značka Lowa je jednou z nejznámějších společností vyrábějících horskou, turistickou a trekovou obuv. V její nabídce jsou dámské i pánské boty připravené na jakoukoliv horskou aktivitu. V naší nabídce najdete lehké letní boty i nízké kotníkové boty, které se budou skvěle hodit do chladnějšího ročního období a také při cestování s větším batohem.
Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

  1. -40%
    Trekové boty Lowa Ticam II GTX - mango

    wish list

  2. -12%
    Taktické boty Lowa Zephyr GTX Mid TF - black

    wish list

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

Vymazat

Lowa je klasická turistická a treková obuv

Od roku 1923 značka Lowa neustále pracuje na své pověsti jedné z nejspolehlivějších značek obuvi na outdoorovém trhu. Společnost založil Lorenz Wagner v bavorském Jetzendorfu Zpočátku vyráběla pracovní obuv pro obyvatele okolních vesnic a měst. V roce 1930 však již firma přerostla svou malou obuvnickou dílnu a přestěhovala se do své první továrny. Velký počet objednávek byl ovlivněn především zavedením alpských bot a lyžařských bot se šněrováním. Po válečném období, kdy všechny továrny musely zásobovat armádu, se továrna Lowa vrací do zajetých kolejí. Skutečná mánie po turistických a lyžařských botách znamenala, že se do továrny dostaly nové stroje. Krize v 50. letech však vede k úpadku společnosti, kterou následně vzkřísí dcera zakladatele Berti. Od té doby se společnost rozrostla a nabízí špičkovou obuv pro všechny milovníky hor.

Bohatá tradice značky Lowa znamená, že jí vděčíme za mnohá řešení, která dnes najdeme v obuvi téměř všech výrobců. Značka jako jedna z prvních použila technologii vstřikované podrážky. Široké veřejnosti představila také vulkanizovanou gumu. Mezi vynálezy patřily lyžařské boty s pumpičkou, která zajišťovala dokonalé přilnutí boty k noze. Lowa byla také jedním z průkopníků lehké trekové a turistické obuvi, která se začala objevovat na začátku 90. let. Speciální konstrukce zajišťovala dostatečnou stabilitu a zároveň vážila podstatně méně než klasické trekové boty. V současné době jsou boty Lowa přítomny mezi nadšenci do hor a pěší turistiky téměř po celém světě. Jsou oceňovány pro své perfektní zpracování a velmi dobré padnutí, vybírají si je jak začátečníci, tak zkušení milovníci trekkingu. Továrny této značky v současné době vyrobí ročně přibližně 3 miliony párů bot, což vám umožní jít ještě dál.

Lowa - klasické turistické a trekové boty

V našem obchodě nabízíme ty nejlepší boty pro zdolávání horských výzev na horolezeckých trasách, via ferratách, trekových stezkách i jinde To se dokonale odráží v rozmanitých kolekcích obuvi Lowa. Každá z nich je určena konkrétnímu uživateli. Nejpokročilejší boty Lowa GORE-TEX, jsou ideální pro vyšší nadmořské výšky, což vám umožní zdolávat náročnější trasy. Precizní zpracování a spolehlivost ocení zejména zkušení milovníci hor. Na nejvyšších vrcholech se počítá především s nimi. Horolezecké boty Lowa umožňují rychlé nasazení automatických nebo poloautomatických maček. Dodatečná izolace účinně chrání nohy před snadným prochladnutím. Vybrané modely jsou také vybaveny integrovanými návleky. Tím je zajištěna komplexní ochrana nohou v zimních podmínkách.

Nejoblíbenější je však kolekce trekové obuvi Lowa Umožňují překonávat kilometry tras a dokonale se přizpůsobí vašim nohám. Většinou se jedná o klasické kožené konstrukce s poněkud tužší podrážkou. Vysoký svršek zajišťuje optimální stabilitu při pohybu s těžkým batohem. K dispozici jsou jak trekové boty Lowa vyrobené výhradně z přírodní kůžeBoty s membránou jsou skvělou volbou pro zimní a přechodná období. Trekové boty Lowa jsou ceněny jak mezi cestovateli, kteří tráví téměř celý život na cestách, tak mezi turisty, kteří se na stezku vydávají jen o víkendech. Nezáleží na tom, jak daleko cestujete, boty od této renomované společnosti vám jistě poskytnou vysokou úroveň pohodlí.

Turistická obuv Lowa

Značka nezapomíná ani na lidi, kteří by rádi používali tu nejlepší obuv na trochu jednodušších trasách. Právě s ohledem na ně byly vytvořeny modely, které nabízejí větší flexibilitu a jsou lehčí. Turistické boty Lowa Renegade jsou skvělým příkladem všestranného modelu, který je mezi outdoorovými nadšenci oblíbený již více než 20 let. Tento model je ideální pro stezky a cesty s různorodým povrchem. Dokonale zpracovaný svršek nabízí vysokou úroveň pohodlí i při celodenních výletech. Vysoce kvalitní kůže je zodpovědná za vynikající vlastnosti při nošení a vysokou odolnost obuvi. Turistické boty Lowa jsou oblíbené pro středně náročný terén. Jsou ideální pro použití v lese nebo na stezkách v nižších horách.

Boty na každý den i na speciální úkoly

Kromě turistických modelů nabízí značka Lowa také obuv pro každodenní nošení ve městě. Tyto pohodlné modely jsou vybaveny mnoha funkcemi převzatými přímo z trekové obuvi. Díky tomu poskytují velmi dobré tlumení a přilnavost. Kromě toho se vyznačují vysokou odolností. Městské boty Lowa jsou skvělou volbou pro všechny outdoorové nadšence, kteří hledají spolehlivou obuv pro každodenní použití. V nabídce jsou také zateplené zimní modely, které jsou ideální pro větší přívaly sněhu a při silných mrazech.

Zcela samostatnou kategorií obuvi jsou taktické boty Lowa Jedná se o velmi moderní modely připravené s ohledem na uniformované služby, armádu a nadšence pro přežití v divočině. U těchto modelů je kladen důraz především na vysokou odolnost celé konstrukce, dokonalou přilnavost na různých površích a vysokou odolnost vůči nepříznivým povětrnostním podmínkám. Taktické a vojenské boty Lowa se vyznačují také nízkou hmotností, což z nich činí preferovanou volbu pro speciální úkoly. Jsou ideálním doplňkem uniformy a ostatního vybavení. Modely v maskovacím zbarvení si oblíbili také lesní dělníci a fotografové přírody. Umožní vám pohybovat se v rozmanitém terénu bez obav a bez povšimnutí.

Vysoce kvalitní ručně vyráběná obuv - Lowa

Ačkoli je značka známá téměř po celém světě a její produkce dosahuje několika milionů párů, mezi její priority stále patří maximální kvalita. Proto se všechny boty značky Lowa vyrábějí ručně v Evropě. To zajišťuje vynikající kontrolu kvality a umožňuje průběžně provádět případné úpravy výrobního procesu. Kvalifikovaní zaměstnanci věnují velké úsilí tomu, aby každý pár byl jedinečnou trekovou botou nejvyšší třídy. Zdá se, že stovky spokojených uživatelů potvrzují velmi vysokou kvalitu obuvi. V naší obsáhlé nabídce nemohla chybět jedna z nejlepších značek obuvi - Lowa. Obchod 8a.cz je místem, kde najdete široký výběr horolezecké a turistické obuvi tohoto výrobce. Dámské a pánské outdoorové boty vám umožní pohodlně zdolávat kilometry tras.