top

Pánské trekové sandály

Pánské trekingové sandály jsou ideální volbou na léto, kdy se chcete pohodlně vydat na lehčí túry po horských stezkách. Tyto modely mají odolnou podrážku s čirým vzorkem, který je odolný vůči kamenům a kořenům.
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

8 výrobky

na stránce
Vymazat

Když se v letních vedrech vydáte na lehčí netechnické stezky, mohou se trekové sandály stát nepostradatelným parťákem při chůzi. Neposkytují sice takovou úroveň ochrany proti nárazu jako plné boty, ale jsou bezkonkurenční, pokud jde o větrání. I v těch nejlehčích síťovaných botách se vám budou potit nohy, což znamená, že budete muset nosit také ponožky. Pokud chcete naprosté pohodlí bez pocitu přehřátí, jsou dobré sandály tou nejlepší volbou.

Pánské trekové sandály - pro pěší turistiku

Najdete zde zboží s nejkonkrétnější podrážkou, která má čirý vzorek nebo gumu zaměřenou na dobré tření a přilnavost. Můžete v nich bez obav chodit po lesních cestách, turistických stezkách mezi balvany nebo skalnatými přístupy. Pánské trekové sandály se také vyznačují lepší podporou nohy než jiné modely. Nebude to vždy příliš plná konstrukce (i když při výběru značky Keen můžete vždy počítat s ochranou prstů), ale především širší pásky, pevně zapuštěné do podrážky tak, aby se při prvním kontaktu s kořenem nevylomily, s možností nastavení obvodu. Nastavení délky pásků pomocí suchého zipu nebo pásku umožňuje, aby se sandály lépe přizpůsobily vašim nohám, takže se na strmějších úsecích cesty příliš nepohybují. Noha je tak lépe chráněna před zraněním a samotný sandál před poškozením.

Dobrá podrážka není jen ochranou před kontaktem s kořeny nebo ostrými kameny. Trekové sandály pro muže využívají také tlumicí vlastnosti podrážek. Nejčastěji najdete v mezipodešvi pěnu EVA, která tlumí nárazy způsobené turistikou a šílenstvím na stezce. Systémy pro odlehčení kloubů pomáhají snižovat následky únavy a umožňují vám chodit na delší vzdálenosti. Díky nim je také každý krok pružnější, což nepochybně usnadňuje horskou túru. Pánské trekové sandály některých výrobců používají také antibakteriální technologie nebo vrstvy. Zpomalují tvorbu nepříjemných pachů tím, že omezují růst mikrobů. To vám umožní udržet příjemnou svěžest kolem nohou po delší dobu.

Pánské trekové sandály s protiskluzovou technologií

Vybrané modely dobře fungují i na mokrém povrchu. Jejich podrážka má zvýšenou přilnavost na mokrém povrchu, což zvyšuje bezpečnost aktivit u řek, potoků a jezer. Sandály, které jsou vhodné pro kontakt s vodou (nejen z přírodních toků, na stezce, ale i během vytoužené večerní sprchy v kempu), jsou vyrobeny ze syntetických materiálů, které za mokra nemění své vlastnosti. Projděte se po stezce, skočte do potoka nebo se osprchujte - bez obav z uklouznutí. Vybírejte z oblíbených výrobců pánských trekových sandálů, jako jsou: Keen, Lizard nebo Teva.