top

Pánské běžecké kalhoty

Pánské běžecké kalhoty jsou součástí vašeho sportovního šatníku, která rozhoduje o efektivitě vašeho tréninku nebo závodů. Proto je důležité vybrat si ta nejlepší řešení, která najdete pouze na 8a.cz.
Zobrazení Mřížka Seznam

40 výrobky

na stránce
 1. -10%
  Legíny na běhání adidas Own The Run Tights - black

  wish list

 2. -31%
  Lezecké kalhoty Maloja Christallo - midnight

  wish list

 3. -31%
  Turistické kalhoty Maloja Christallo - shade

  wish list

 4. -10%
  Běžecké kalhoty Inov-8 Racepant - black

  wish list

 5. -25%
  Legíny Maloja Raupel - moonless
  Legíny Maloja Raupel - moonless
  1 893 Kč 2 524 Kč

  wish list

 6. -10%
  Běžecké kalhoty Inov-8 Trailpant - black

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

40 výrobky

na stránce
Vymazat

Pánské běžecké kalhoty - účinná prodyšnost

Běžecké oblečení se vyznačuje především prodyšností. Je to nezbytné, protože během intenzivního úsilí dochází k nadměrné produkci vlhkosti a teplého vzduchu. Jejich přebytek je třeba vypustit, protože může způsobit pouze přehřátí. Proto se v pánských běžeckých kalhotách značek jako Dynafit, Columbia nebo La Sportiva používají syntetické materiály. Obvykle se jedná o polyester v různých variantách a polypropylen, který zachovává část přirozené prodyšnosti pokožky. Při horském běhu je však dobré zvolit běžecké kalhoty z polyamidu nebo jeho směsi. Díky tomu je celá jejich konstrukce mnohem odolnější, takže dobře odolávají zátěži, která vzniká při aktivitách na náročnějších stezkách. Výrobci běžeckých kalhot často používají také ventilační otvory. Obvykle se vyskytují v oblasti stehen. Využijete je, když jste při náročném běhu do kopce nejvíce unavení. Díky tomu bude ochrana proti přehřátí v takových kalhotách na nejvyšší úrovni.

Pánské softshellové běžecké kalhoty se skvěle hodí do větrných dnů

V létě běháte v šortkách nebo kraťasech, ale v přechodném období a v zimě volíte modely s dlouhými nohavicemi. To samozřejmě souvisí s nižšími teplotami a vyžaduje řešení, která omezí jejich dopad. Ideální je zde softshell, který najdete u výrobců jako Dynafit, Salewa nebo La Sportiva. Pánské běžecké kalhoty vyrobené touto technologií dokonale chrání před chladivým vlivem větru. Zlepší vaši tepelnou bezpečnost při startu v horských závodech nebo při trénincích. Stojí také za zmínku, že softshell v běžeckých kalhotách nijak neomezuje jejich prodyšnost, takže získáte vyvážený tepelný komfort kolem těla. Získáte tak účinnou ochranu proti přehřátí i prochladnutí.

Pánské běžecké nepromokavé kalhoty

Vzhledem ke sportovnímu charakteru běžeckých kalhot u nich výrobci nepoužívají membrány. Ty by vedly pouze k přehřátí, takže by byly při cvičení nepraktické. Místo toho se používá impregnace, která zpomaluje promáčení. Obvykle se jedná o DWR a podobné výrobky. Ty se aplikují přímo na tkaninu a umožňují volné stékání kapek vody. Pánské běžecké kalhoty s takovým řešením vám umožní pokračovat v běhu i přes občasné dešťové přeháňky nebo lehčí sněžení.

Pánské běžecké kalhoty musí poskytovat maximální volnost pohybu

Běžecký design se neobejde bez sportovního střihu. Často se nazývá "Athletic", "Sportive" a podobně a jeho účelem je zajistit, abyste si zachovali maximální volnost pohybu. Jak víme, bez ní není možné překonávat kilometry horských tras. Pánské běžecké kalhoty mají také speciální materiály a konstrukční řešení. Z vláken stojí za zmínku elastan, který je základem látek, jako je Lycra® nebo Spandex. Jsou bud součástí běžeckých kalhot ve formě panelu, nebo jsou integrovány do tkaniny. Jejich pružnost neomezuje pohyb, což se projevuje v potřebném pohodlí. K tomu přispívají také "2-way-stretch" a "4-way-stretch" tkaniny, které se roztahují ve dvou, resp. čtyřech směrech. Díky tomu pánské běžecké kalhoty = maximální volnost pohybu při každém kroku.