top

Mountain Equipment

Mountain Equipment je značka poskytující širokou škálu horského oblečení a vybavení pro nejnáročnější uživatele. Nabídka tohoto výrobce zahrnuje batohy, spacáky, karimatky, ale i bundy, kalhoty, mikiny a mnoho dalších prvků horské výbavy. Prohlédněte si široký výběr Mountain Equipment!
81
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 81

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 81

na stránce

Mountain Equipment - poslání značky

Od svých počátků, které sahají až do roku 1961, se značka Mountain Equipment vždy zaměřovala na navrhování a výrobu nejlepšího horského vybavení. To je jejím posláním - poskytovat milovníkům hor dokonale přizpůsobené vybavení, které snadno odolá nepřízni počasí a náročnému terénu. V této společnosti se nikdo nediví, proč chodí do hor nebo zdolává nejvyšší vrcholy. Zde každý řeší, jak si usnadnit zdolání dalších výškových metrů na skalní stěně nebo kilometrů na horské stezce. Výrobky Mountain Equipment v průběhu let doprovázely generace horolezců, průzkumníků a turistů na nesčetných expedicích. Pomáhaly při zdolávání nejvyšších vrcholů světa i při extrémních expedicích na severní a jižní pól. Tím dokázali, že jsou připraveni i na ty nejdrsnější podmínky, které mohou na Zemi nastat.

Značka Mountain Equipment byla vytvořena pro všechny nadšence do hor, zejména pro horolezce. Její vybavení využívají jak profesionálové, tak lidé, kteří si na lezení najdou čas v každodenním životě. Někdy není snadné najít den nebo víkend, natož více volného času, abyste se vydali do skal nebo vylezli na nějaký vrchol v blízkých horách. V tu chvíli jde především o kvalitní vybavení a dobře padnoucí oblečení, které vám umožní naplno si užít každou minutu výletu a nezklame vás ani v náročných podmínkách. Více než 50 let zkušeností návrhářů značky Mountain Equipemnt dělá její produkty perfektními do horských podmínek.

Produkty Mountain Equipment

Tato značka je známá především pro své vysoce odolné vybavení určené pro použití v horách. Minimalistické, ale velmi všestranné batohy Mountain Equipment jsou ideální pro alpské lezení i náročnější cesty. Většina modelů má prostor pro připevnění cepínů, trekingových holí nebo místo pro lano a veškerou horolezeckou výbavu. Jsou vyrobeny z moderních materiálů, které jsou na jedné straně velmi lehké a na druhé straně nabízejí vysokou odolnost potřebnou ve skalnatém prostředí. Značka Mountain Equipment nabízí také širokou škálu péřových a syntetických spacích pytlů. K dispozici jsou modely pro všechny teplotní podmínky, od zimních mrazů až po letní vedra. Díky tomu si každý může snadno najít optimální řešení pro sebe.

Významnou část sortimentu tohoto výrobce tvoří horské oblečení. Špičkové bundy GORE-TEX Mountain Equipment poskytují plnou ochranu před sněhem a deštěm. Lehké péřové bundy skvěle izolují v chladných dnech. Na letní horské výpravy se hodí lehčí mikiny, trička nebo kraťasy. Ve větrných dnech jsou nejlepší volbou softshellové bundy, které účinně chrání tělo před rychlým ochlazením. Nabídku samozřejmě doplňuje veškeré potřebné příslušenství, jako jsou čepice, rukavice, návleky a mnoho dalších drobností, které vám umožní pohodlně zdolávat horské stezky. Oblečení Mountain Equipment se vyznačuje dobře padnoucím střihem. Použité vysoce kvalitní materiály jsou ideální pro náročné horské prostředí.

Práva pracovníků jsou důležitá

Výrobce získal status Leader, který uděluje Fair Wear Foundation společnostem, které věnují zvláštní pozornost právům zaměstnanců. To znamená, že značka Mountain Equipment sleduje pracovní podmínky ve svých továrnách a zajišťuje dodržování práv všech pracovníků prostřednictvím osmibodového kodexu Fair Wear Code. Mimo jiné definuje minimální spravedlivou mzdu, omezuje denní pracovní dobu, stanoví pravidla pro bezpečnost a vhodné pracovní podmínky, zakazuje dětskou práci a zavádí mnoho dalších předpisů. Jejich dodržování zajišťuje, že pracovníci zaměstnaní v továrnách vyrábějících pro společnost Mountain Equipment mají dobré pracovní podmínky a nejsou vykořisťováni. Samozřejmě se nejedná pouze o ustanovení zavedená nařízeními. Nadace Fair Wear Foundation provádí audity, aby odhalila případné nesrovnalosti a nedodržování kodexu. Poté se provedou příslušné změny.

Vybavení a oblečení Mountain Equipment si můžete zakoupit online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr produktů této horské značky. Nabídka zahrnuje špičkové modely určené pro profesionály i vybavení ideální pro víkendové výlety do hor. Propracované batohy a spacáky Mountain Equipment jsou ideální pro krátké i dlouhé expedice. Mezi oblečením najdete sortiment pro milovníky horolezectví i horského běhu. Oblečení pro první z uvedených aktivit se vyznačuje zvýšenou odolností proti oděru a také nabízí plnou volnost pohybu paží. Pro běhání v horách je naopak oblečení velmi lehké a snadno se sbalí do malé velikosti, takže se snadno vejde do bederního pásu nebo malé kapsy běžecké vesty. Dámské a pánské oblečení Mountain Equipment osloví všechny milovníky hor!