top

Hole pro běžce

Hole pro běžce jsou speciálně navrženy pro milovníky trailového běhu. Jsou lehké a mají dobrou pevnost. Navíc je lze složit a rozložit během několika sekund.
Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

na stránce
 1. -6%
  Karbonové hole Leki Neotrail FX.One Superlite

  wish list

 2. -6%
  Běžecké hole Leki Ultratrail FX.One - red

  wish list

 3. -11%
  Trekové hole Grivel Trail Three
  Trekové hole Grivel Trail Three
  2 402 Kč 2 699 Kč

  wish list

 4. -31%
  Hliníkové hole Grivel Trail Vario

  wish list

 5. -29%
  Trekingové hole Gabel FR-5 FL Lite XTL

  wish list

 6. -28%
  Hole Komperdell .FXP Trail
  Hole Komperdell .FXP Trail
  2 493 Kč 3 463 Kč

  wish list

 7. -25%
  Běžecké hole Dynafit Vert Pro Pole - black/cactus

  wish list

 8. -20%
  Běžecké hole Gipron Mont Blanc Alu

  wish list

 9. -22%
  Hole pro běžce Gipron Mont Blanc Carbon 4

  wish list

 10. -15%
  Trekingové hole Camp Xenon Pro 2.0

  wish list

 11. -15%
  Trekingové hole Camp Sky Carbon Evo

  wish list

 12. -15%
  Trekingové hole Camp Sonic Alu Evo

  wish list

 13. -20%
  Běžecké hole REX Vega Ski Pole 30 % carbon

  wish list

 14. -21%
  Běžecké hole REX Omega Sauva

  wish list

 15. -17%
  Trekingové hole Fjord Nansen Niva - total eclipse

  wish list

 16. -30%
  Skládací hole Black Diamond Distance Z

  wish list

 17. -15%
  Skládací hole Black Diamond Alpine Carbon Z Trekking

  wish list

 18. -40%
  Trekingové hole Black Diamond Alpine FLZ

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

27 výrobky

na stránce
Vymazat

Běžecké hole jsou skvělým doplňkem pro běh v horském terénu

Chcete podpořit své tělo při dynamickém běhu? Pak se rozhodněte pro funkčně konstruované běžecké hole. Vytvářejí další opěrný bod, který vám pomůže na plánované trase. Díky nim budete moci efektivně dosáhnout svého cíle. Celek je vynikající podporou v terénu. Vzhledem ke svému účelu použití se hole velmi snadno skládají a rozkládají, takže si můžete užívat plynulosti běhu. Jsou ideální, když chcete překonat značné kopce.

Hliníkové nebo karbonové - které běžecké hole si vybrat?

Vzhledem ke svému účelu se běžecké hole musí vyznačovat pokročilou konstrukcí. Velmi často jsou vyrobeny z karbonu, který dokonale kombinuje dvě oblasti. Na jedné straně je lehký, na druhé straně má také dobrou pevnost (i když je díky své tuhosti méně odolný proti zlomení). Nízká hmotnost je klíčem k efektivnímu pohybu. Pokud nechcete používat hole a připevnit je k batohu, když jdete určitou vzdálenost, můžete si být jisti, že to neovlivní vaši schopnost dynamického pokračování k cíli. Některé modely jsou vyrobeny z hliníku. Tato slitina váží o něco více než karbon, ale je pružnější. Dobře odolává namáhání, které vzniká při opírání se o hole. Na trhu jsou také hole, které jsou vyrobeny z kombinace karbonu a hliníku. Tato rozmanitost modelů vám umožní vybrat si ten, který splňuje vaše požadavky.

Běžecké hole - další výhody

Pohodlí holí závisí také na konstrukci úchopové části. Použité materiály musí obzvláště dobře odvádět vlhkost z oblasti rukou. Zvýšená suchost v této oblasti zlepšuje přilnavost. Pohodlí úchopu závisí také na profilu rukojeti. Je navržena tak, aby se o ní ruka mohla správně opřít. Běžecké hole jsou také vybaveny poutky na zápěstí. Ty je pomáhají pohodlně udržet na místě. Vyznačují se také dostatečnou prodyšností a někdy také ventilací. Tímto způsobem zajišťují příjemné klima v oblasti zápěstí. Návrháři také zajišťují, abyste mohli hole bez problémů skládat a rozkládat. Obvykle mají konstrukci sondy, takže celý proces trvá několik sekund. Ve složeném stavu má celý model malé rozměry, takže jej lze snadno přenášet v batohu. Dalším důležitým prvkem je hrot. Renomovaní výrobci běžeckých holí, jako jsou Black Diamond, Fizan, Dynafit nebo Komperdell, jsou dostupné na 8a.cz. Všechny mají hroty, které se dobře osvědčují na různých typech povrchu. Často se také setkáte s gumovými botičkami, které zabraňují přílišnému tření hrotů o asfalt.