top

Grüezi Bag

Grüezi Bag je výrobce turistických spacáků s vlněnou výplní. Tradiční izolace v inovativním provedení zajišťuje mimořádně příjemné prostředí pro spánek.
Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
Zobrazení Mřížka Seznam

17 výrobky

na stránce
Vymazat

Grüezi Bag - inovativní spacáky

Jedná se o poměrně mladou značku založenou v Bavorsku, která se specializuje na výrobu neobvyklých spacích pytlů. Grüezi Bag se rozhodla plout proti proudu a vyzvat na souboj nejznámější výrobce spacáků na trhu. V posledních několika desetiletích se ustálilo, že ve spacích pytlích se používají v podstatě jen dva druhy izolace - přírodní prachové peří nebo syntetická výplň. Jedinými parametry, kterým se věnuje pozornost, jsou hmotnost, velikost ve sbaleném stavu a úroveň poskytované izolace. Někde v tom všem se vytratil komfort spánku a klima, které spacák spícímu poskytuje. Je překvapivé, že až do založení firmy Grüezi Bag se nikdo nepokusil vytvořit spací pytel, který by jako izolaci používal přírodní vlnu. Přestože se vlněné přikrývky používají již stovky let a vlněné spodní prádlo se v posledních zhruba deseti letech s velkým triumfem vrátilo do obliby, vlněná vlákna do turistických spacích pytlů zatím nikdo nepoužil.

Po mnoha zkouškách a experimentech se konečně podařilo najít vhodné materiály, a to jak pro výplň, tak pro vnější tkaniny. Ve spacích pytlích Grüezi Bag byla použita horská ovčí vlna - "Almwolle". To zaručilo výjimečně příjemné klima pro spánek. Dalším krokem však bylo snížení hmotnosti a rozměrů spacáků. Tak vznikla náplň "DownWool" - směs vlněných vláken a přírodního prachového peří. Spacáky bavorské značky si rychle začaly získávat oblibu a dnes jsou preferovanou volbou mnoha outdoorových nadšenců. Postupem času se v sortimentu značky objevilo také oblečení vyrobené z vlny. Přestože se firma Grüezi Bag silně rozrostla, stále ji řídí její zakladatel Markus Wiesböck.

Produkty Grüezi Bag v obchodě 8a.cz

Nabízíme široký výběr spacích pytlů a příslušenství Grüezi Bag. Dodávají se se dvěma náplněmi. Spacáky zateplené vlnou "Almwolle" jsou ideální pro teplejší část roku a do vlhkých podmínek. Vlněná vlákna zachycují vzdušnou vlhkost a zabraňují jejímu pronikání dovnitř. Tím je zajištěn maximální komfort spánku. Tyto modely jsou ideální pro turistiku i kempování. Druhým typem spacích pytlů Grüezi Bag jsou modely s izolací DownWool. Jedná se o směs 70 % prachového peří a 30 % vlny. Tím se výrazně snižuje hmotnost spacáků a zároveň jsou méně citlivé na vlhkost. Mezi těmito spacími pytli jsou modely vhodné do mírně chladnějších povětrnostních podmínek. Obchod 8a.cz nabízí také dětské spacáky Grüezi Bag ideální pro nejmenší turisty.