top

Dámské turistické kalhoty

Dámské outdoorové kalhoty jsou turistické konstrukce, tedy spíše rekreační. Můžete je nosit po celý rok na lehčí túry a užívat si optimální oporu při každém kroku.
Zobrazení Mřížka Seznam

274 výrobky

Zobrazení Mřížka Seznam

274 výrobky

Vymazat

Dámské turistické kalhoty na celý rok

Dámské outdoorové kalhoty mají různé konstrukce a vyhovují potřebám milovnic horských tras. V obchodě 8a.cz najdete celoroční modely, ve kterých se můžete vydat na letní i zimní túry. Značky jako Salewa, Columbia, Marmot, Hannah a další vždy nabízejí vhodná řešení. To vám zajistí prodyšnost a větrání v teplých dnech a izolaci při nízkých teplotách. V závislosti na vašich potřebách a specifikách horské túry, si v našem obchodě najděte ideální dámské turistické kalhoty.

Maximální pohodlí 

Modely, které najdete na 8a.cz, vždy zajišťují maximální volnost pohybu, bez níž se neobejde žádný efektivní treking. K tomu slouží vhodné střihy, které odpovídají charakteru prováděného treku. Dámské turistické kalhoty jsou vždy přizpůsobeny ženské postavě, takže nijak neomezují v pohybu. To je podpořeno strečovou konstrukcí z tkaniny 2-way-stretch nebo 4-way-stretch. Při zdolávání strmých cest tak tkanina neklade odpor ani nebrání žádnému z vašich kroků. Dámské outdoorové kalhoty mají často také klín v rozkroku, který zvyšuje rozsah pohybu nohou. Kombinace všech těchto řešení je při horské turistice neocenitelná.

Vysoká prodyšnost

Kalhoty, které si vyberete na horskou stezku, jsou většinou vytvořeny z rychleschnoucích materiálů. Obvykle se jedná o polyester nebo polyamid, které mají schopnost částečně zachovat přirozenou prodyšnost pokožky. Dámské turistické kalhoty tak odvádějí přebytečnou vlhkost vznikající během túry. To vám umožní udržet si vedle těla příjemné suché klima po delší dobu a zároveň vás ochrání před přehřátím. Tento jev, jak víme, horskou turistiku jen ztěžuje, takže je nutné se proti němu chránit.

Outdoorové kalhoty poskytují ochranu před deštěm a větrem

Pokud se chystáte na trek v přechodném období, vyplatí se zvolit turistické kalhoty s odpovídající ochranou. Obvykle se jedná o impregnaci DWR, která se nanáší na vnější vrstvu tkaniny. Její vodoodpudivost vás ochrání před deštěm. Turistické kalhoty s úpravou DWR promoknou mnohem pomaleji, protože kapky vody snadno stékají. O praktičnosti této technologie se přesvědčíte, když se na túře náhle zhorší počasí. V přechodném období často fouká silný vítr, proto jsou některé dámské outdoorové kalhoty také softshellové. Mají speciální panely nebo jsou celé vyrobeny touto technologií. Tím se zabrání chladivému účinku větru, což zvyšuje tepelný komfort při trekingu.

Dámské turistické kalhoty - funkčnost

Horská túra bez praktických kapes? Určitě ne. Do nich si schováváte věci, které potřebujete mít na túře po ruce, proto se vyplatí vybrat si dámské outdoorové kalhoty s dostatečným množstvím kapes. Některé značky nabízejí speciální konstrukce kapes, takže najdete i takové, které jsou voděodolné a také kalhoty, které mají skryté kapsy na vaše cennosti.

Pro muže nabizíme pánské outdoorové kalhoty.