top

Dámské turistické kalhoty

Dámské turistické kalhoty jsou turistické konstrukce, tedy spíše rekreační. Můžete je nosit po celý rok na lehčí túry a užívat si optimální oporu při každém kroku.
200
výrobky
Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 200

na stránce
 1. -10%
  Dámské kalhoty Salewa Fanes CO/DST Pant - syrah

  wish list

 2. -35%
  Dámské turistické kalhoty Rab Helix Pant - graphene

  wish list

 3. -31%
  Dámské kalhoty Salewa Fanes Hemp Pants - navy blazer

  wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

Produkty 1-54 z 200

na stránce

Dámské turistické kalhoty na celý rok

Konstrukce dámských turistických kalhot se liší a vyhovují potřebám milovnic horských tras. V obchodě 8a.cz najdete celoroční stavby, ve kterých se můžete vydat na letní i zimní túry. Značky jako Salewa, Columbia, Marmot, Hannah a další vždy nabízejí vhodná řešení. To vám zajistí prodyšnost a větrání v teplých dnech a izolaci při nízkých teplotách. V závislosti na vašich potřebách a specifikách horské túry, kterou podnikáte, si v našem obchodě vyberete dámské kalhoty pro sebe.

Maximální pohodlí v dámských turistických kalhotách

Modely, které najdete u 8a, vždy zajišťují maximální volnost pohybu, bez níž se neobejde žádný efektivní treking. K tomu slouží vhodné střihy, které odpovídají charakteru prováděného treku. Dámské turistické kalhoty jsou vždy přizpůsobeny ženské postavě, takže nijak neomezují v pohybu. To je podpořeno strečovou konstrukcí z dvoucestné nebo čtyřcestné strečové tkaniny. Při zdolávání strmých cest tak tkanina neklade odpor ani nebrání žádnému z vašich kroků. Dámské kalhoty mají často také klín v rozkroku, který zvyšuje rozsah pohybu nohou. Kombinace všech těchto řešení je při horské turistice neocenitelná.

Dámské turistické kalhoty nabízejí vysokou prodyšnost

Konstrukce, které si vyberete na horskou stezku, jsou většinou vytvořeny z rychleschnoucích materiálů. Obvykle se jedná o polyester nebo polyamid, které mají schopnost částečně zachovat přirozenou prodyšnost pokožky. Dámské turistické kalhoty tak odvádějí přebytečnou vlhkost vznikající během túry. To vám umožní udržet si vedle těla příjemné suché klima po delší dobu a zároveň vás ochrání před přehřátím. Tento jev, jak víme, horskou turistiku jen ztěžuje, takže je nutné se proti němu chránit.

Dámské turistické kalhoty poskytují ochranu před deštěm a větrem

Pokud se chystáte na stezky v přechodném období, vyplatí se zvolit turistické kalhoty s odpovídající ochranou. Obvykle se jedná o impregnaci DWR, která se nanáší na vnější vrstvu tkaniny. Jeho vodoodpudivost vás ochrání před občasným sprchováním. Turistické kalhoty s úpravou DWR promoknou mnohem pomaleji, protože kapky vody snadno stékají. O praktičnosti této technologie se přesvědčíte, když se na túře náhle zhorší počasí. V přechodném období na stezce často fouká silný vítr, proto jsou některé dámské turistické kalhoty také softshellové. To se provádí formou speciálních panelů nebo kompletním zhotovením kalhot touto technologií. Tím se zabrání chladivému účinku větru, což zvyšuje tepelný komfort při trekingu.

Dámské turistické kalhoty - funkčnost

Co by to bylo za horskou túru bez praktických kapes? Do nich si schováváte věci, které potřebujete mít na túře po ruce, proto se vyplatí vybrat si dámské kalhoty s dostatečným množstvím kapes. Některé značky nabízejí speciální provedení kapes, takže najdete i takové, které jsou voděodolné a mají skryté kapsy na vaše cennosti.