top

Cestovní batohy

Cestovní batohy umožňují pohodlný pohyb s velkými zavazadly na letištích a vlakových a autobusových nádražích. Cestovní batoh má velkou kapacitu a kompaktní design, který zajišťuje maximální pohodlí při používání a bezpečnost vašich zavazadel během přesunů. Nabízíme také kompaktní kabinové batohy.
Filtry (1)
Filtry
  1. Eagle Creek
Nenašli jsme žádné výrobky odpovídající Vašemu dotazu.
Vymazat

Cestovní batoh ideální do letadla, vlaku i auta

Většina firem, které vyrábějí kvalitní batohy pro outdoorové sporty, má ve svém sortimentu i speciální cestovní a letecké batohy. Ty si získávají oblibu u lidí, kteří často cestují letecky, vlakem nebo autobusem. Zatímco tradiční trekingové batohy lze k tomuto účelu použít, robustní cestovní batohy nabízejí mnohem větší pohodlí, zejména pokud jde o balení a vybalování, jakož i několikanásobné přenášení a překládání zavazadel: z auta na vozík, z vozíku do kufru taxíku, z taxíku do autobusu atd. Jaký je v tom rozdíl? Cestovní batohy, a zejména kabinové batohy, jsou záměrně zbaveny vnějších kapes, popruhů a stahovacích pásků, které sice mohou sloužit k upevnění dalších zavazadel, ale bohužel jsou velmi náchylné k náhodnému zachycení a poškození během přepravy. Taková praktická řešení, která jsou na cestách neocenitelná, nefungují dobře při cestování letadlem, autobusem nebo vlakem. Vyčnívající části batohu se mohou snadno zachytit nejen o zábradlí nebo automatické dveře, ale také o jiné tašky, batohy a kufry v zavazadlovém prostoru. Četné popruhy také zvyšují riziko zachycení na letištním pásu, a proto vás pracovníci u odbavovací přepážky opakovaně žádají, abyste je zajistili nebo... vás pošle k jinému okénku kvůli "nadrozměrným zavazadlům". A není třeba se nechat oklamat - letištní personál, který už má na starosti nástup do letadla, nemá čas zavazadla opatrně přerovnávat a pečlivě skládat, ale spíše je přehazuje z jedné hromady na druhou a chytá se prvního vyčnívajícího předmětu. Stejné je to i při exotičtějších cestách, kdy je batoh přehozen přes střechu autobusu nebo násilně namačkán do příliš malého prostoru. Během svých asijských cest jej budete muset nejednou přenášet na klíně mezi ostatními cestujícími. Cestovní batoh proto bude mít rukojeti se zesílenými švy - nejen na horní straně, ale často i na bocích, ale měkčí popruhy jsou jako potenciální zdroj roztržení omezeny. Všem těmto rizikům jsme předešli vytvořením kompaktnějších cestovních batohů a batohů do letadla, které jsme od základu navrhli tak, aby se efektivně pohybovaly v davu, vklouzly mezi ostatní zavazadla a daly se pohodlně nosit na zádech i v ruce.

Cestovní batoh znamená maximální pohodlí

Cestovní batohy vám umožní pohybovat se ještě rychleji, než když musíte táhnout kufr na kolečkách. Na cestě nejsou žádné schody ani výmoly. Můžete bez problémů přejíždět renovované prostory letišť nebo se pohybovat mezi terminály. Zavazadla na zádech vám také usnadní cestu do cíle, pokud se chystáte do historických míst s mnoha úzkými uličkami pokrytými dlažebními kostkami nebo kameny. Navíc vám cestovní batohy nezabírají ruce, takže budete mít vždy naprostou volnost. Velké batohy na cesty dokonale nahradí klasické kufry nebo cestovní tašky a poskytnou vám mnohem více možností, pokud jde o pohodlí pohybu. Velmi zajímavou kategorií jsou dvojité batohy, kdy je k hlavnímu batohu připojen malý cestovní batoh. Když se oba spojí, vytvoří jedinou strukturu, která připomíná prostorný model s velkou vnější kapsou. Malý batoh je však plně funkční i po odepnutí - má ramenní popruhy, takže jej můžete pohodlně nosit na zádech. Často je vybaven vnitřní kapsou na drobnosti, lze jej zapnout na zip atd. Dvojitý batoh se skvěle hodí už při transferu. Menší část si vezmete na palubu jako příruční zavazadlo a větší část jako hlavní zavazadlo. Po příjezdu do hotelu navíc můžete hlavní část zavazadel nechat na pokoji a s malým batohem se vydat na prohlídku města nebo okolí. Na cestě na další zastávku spojíte malý batoh s velkým, nebo si ho vezmete před sebe, abyste měli větší pocit bezpečí a dohledu nad svými nejcennějšími věcmi.

Jak jsou cestovní batohy konstruovány?

Batohy pro cestovatele jsou precizně zpracované a vysoce funkční.
1) V první řadě minimalizují počet prvků, které se mohou zachytit o překážky. Výsledkem je poměrně jednoduchý, ale zároveň velmi funkční tvar. Takový cestovní batoh se mnohem snadněji vkládá a vyjímá ze zavazadlového prostoru v autobuse nebo z police ve vlaku. U některých modelů to také znamená, že ramenní popruhy lze schovat - nikoliv odepnout, ale schovat pod speciálně navrženou vrstvu látky na zádech nebo pod jakýsi kryt. Batoh s krytem ramenních popruhů do letadla usnadňuje bezpečné přenášení hlavního zavazadla, kde žádný z prvků nebude náhodně utržen obsluhou ani dopravním pásem. Menší batohy do letadla jsou často navrženy tak, aby splňovaly požadavky na příruční zavazadla.
2) Za druhé, kabinové batohy mají uvnitř dostatek prostoru pro zavazadla, takže mohou být alternativou ke klasickým kufrům nebo taškám. Obdélníkový tvar oproti trekingovým batohům usnadňuje správné umístění zavazadel a zabraňuje jejich snadnému zmačkání. Cestovní batoh tohoto typu se skvěle hodí jak na dovolenou, tak na služební cesty.
3) Ta třetí jsou cestovní batohy většinou vybaveny připínacím menším batohem. Je to skvělé řešení, které vám umožní dát velký batoh jako hlavní zavazadlo a nechat si menší s doklady, svačinou a mikinou, která se bude hodit, až se ochladí. Při přesunu se všemi zavazadly lze oba batohy sepnout dohromady, což zabrání tomu, abyste část zavazadel nechali za sebou, a usnadní vám to rychlý přesun do cíle.
4) Ze čtvrté jsou cestovní batohy vyrobeny z velmi odolných materiálů, díky čemuž jsou ideální pro intenzivní používání. Odvedou skvělou práci při častých cestách, přenášení z místa na místo. Cestovní batoh dokonale odolává neustálému přenášení do a ze zavazadlových prostorů v autě a autobusu, protože návrháři s takovým použitím počítali již na začátku procesu návrhu.

Cestovní batohy

Co se týče batohů pro cestovatele, oblíbené jsou zejména menší modely, které jsou ideální pro použití jako příruční zavazadlo v letadle. Díky optimalizované velikosti a absenci vyčnívajících popruhů nebo velkých kapes se takový kompaktní kabinový batoh dokonale vejde do přihrádek a pod sedadlo, aniž by na palubě působil problémy. Pokud chcete cestovat s nejlevnějšími leteckými společnostmi, musíte bohužel věnovat velkou pozornost rozměrům zavazadel. Společnosti Wizzair a Ryanair nejenže uvádějí mnohem menší rozměry než standardní letecké společnosti, ale také jsou mnohem přísnější při jejich kontrole těsně před nástupem do letadla. Může se tedy ukázat, že batoh označovaný jako příruční zavazadlo je ve skutečnosti batoh, ale pouze v případě, že si vyberete let Star Alliance, a ne nejlevnější evropskou leteckou společnost. Dobře navržené cestovní batohy, které si můžeme vzít s sebou do letadla, jsou skvělou volbou pro každého na kratší i delší lety. V případě nízkonákladových leteckých společností a krátkých cest vám umožní vyhnout se nutnosti odbavit zavazadla a čekat na jejich vyložení po příletu a na delších trasách si můžete přibalit spoustu zavazadel navíc, aniž byste museli platit za letenku navíc.

Batohy do letadla jako příruční zavazadlo - rozměry

Standardní příruční zavazadlo velkých leteckých společností obvykle nepřesahuje rozměry 55 x 40 x 20 cm. Je to také druhé kabinové zavazadlo, které si můžete vzít na palubu letadla společnosti Ryanair, ale je za něj účtován příplatek.

Malý batoh do letadla (v ceně letenky) u společnosti Wizzair je max. 40 x 30 x 20 cm a u společnosti Ryanair 40 x 20 x 25 cm. Vezměte prosím na vědomí, že u těchto dvou leteckých společností budou zavazadla, která si vezmete na palubu, pečlivě kontrolována, a pokud budou vyčnívat ze stropního koše..... budete muset zaplatit - obvykle značný - příplatek. Zatímco tedy měkký skládací batoh lze "připnout" a realita jeho skutečných rozměrů se může mírně protáhnout, v případě pevné konstrukce můžete být nepříjemně překvapeni a na místě vám nezbude nic jiného než sáhnout po peněžence.

Různé cestovní batohy najdete online na 8a.cz

Nabízíme široký výběr batohů na cesty. Jsou skvělou alternativou ke klasickým kufrům a taškám. Díky pohodlnému nosnému systému je pohyb s cestovním batohem velmi pohodlný, i když je plně naložený. Větší modely určené pro cesty na druhý konec světa si vybírají jak cestovatelé na dovolenou s rodinou, tak profesionální cestovatelé, kteří hledají nejlepší řešení. Menší letecké batohy jsou ideální jako příruční zavazadlo. Nabízíme modely špičkových značek, které se vyznačují nejvyšší kvalitou zpracování. Díky rozsáhlým zkušenostem s výrobou horských a turistických batohů se kabinové a cestovní batohy od společností Deuter nebo Thule vyznačují vynikajícími užitnými vlastnostmi.