top

Nouzové stany

Nouzové stany dokonale kombinují vlastnosti kempinkových plachet a tradičních modelů. Jsou nezbytnou součástí vybavení při pohybu v horském terénu za nejistých povětrnostních podmínek.
Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
  1. -12%
    Nouzový úkryt Lifesystems Survival Shelter 2

    wish list

  2. -32%
    Nouzový úkryt Lifesystems Survival Shelter 4/4

    wish list

Zobrazení Mřížka Seznam

3 výrobky

na stránce
Vymazat

Nouzové stany - nízká hmotnost a jednoduchá konstrukce zaručují maximální spolehlivost

Nouzové stany jsou často vyrobeny z velmi lehkých materiálů a sbalené zabírají minimum místa, takže se pro ně v batohu vždy najde místo. Svým tvarem připomínají tradiční stany, ale nemají rám ani upínací šňůry. Celý stan je umístěn přímo na uživateli. Nouzové stany v obchodě 8a.cz jsou specializované modely obvykle určené pro pokročilé horské nadšence, kteří potřebují mobilní, minimalistický přístřešek pro případ, že se zhorší povětrnostní podmínky. Dostupné modely nouzových stanů se liší velikostí, takže je lze dokonale přizpůsobit v závislosti na velikosti skupiny a použití. Velikost ve složeném stavu je podobná bivakovacímu pytli, funkčnost se blíží stanu - to jsou základní principy těchto nouzových modelů.

Záchranné stany - dokonalý doplněk vybavení každého milovníka hor a turistiky.

Nouzové stany jsou dokonalým doplňkem vaší horské výbavy. Když se nemůžeme sami přesunout dál, nouzový stan nám poskytne lepší podmínky při čekání na pomoc. Nezabírá téměř žádný prostor, takže se snadno vejde do batohu spolu s dalším oblečením, lékárničkou a potravinami. Možnost úkrytu před deštěm a větrem bude neocenitelná při náhlém zhoršení počasí, kdy bude příliš nebezpečné pokračovat v chůzi nebo lezení. Nouzový stan je ideální způsob, jak přečkat nepříznivé povětrnostní podmínky.